Darmowa dostawa od 2 000,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Fakro Schody strychowe LWL Extra

2019-11-15
Fakro Schody strychowe LWL Extra

Fakro Schody strychowe LWL Extra

Przed zamontowaniem strychowych schodów w pomieszczeniu należy upewnić się, czy ich rozłożenie będzie możliwe oraz sprawdzić czy schody nie będą kolidować z nadprożem, ścianą czy innym element stałym w naszym budynku. Schody segmentowe zarówno metalowe jak i drewniane, wymagają wystarczającej przestrzeni, która umożliwi bezproblemowe rozkładanie segmentów drabinki.Takiego wymagania nie ma w przypadku schodów przesuwnych, jednak wybierając ten rodzaj schodów należy zagwarantować odpowiednią ilość miejsca na złożenie drabinki na strychu. Informacje dotyczące wymiarów podawane są w katalogach, ulotkach czy specyfikacjach produktu. Jeśli dysponujemy niewielką przestrzenia, możemy tez rozważyć montaż schodów nożycowych, które posiadają małe rozmiary skrzynki i przeznaczone są do miejsc, w których nie ma możliwości zastosowania schodów segmentowych.


EXTRASY, czyli co to takiego?

• W celu zwiększenia komfortu i bezpieczeństwa schody posiadają dodatkową poręcz, która jest zamontowana do środkowego segmentu.

Nie musisz używać siły do jej obsługi- rozkładasz i składasz drabinę z dużą lekkością. Efekt ten jest uzyskiwany dzięki odciążającemu mechanizmowi.

• Schody LWL Extra posiadają estetyczną klapę w kolorze białym oraz antypoślizgowe stopnie, które zrównane są z policzkami drabiny.

• Dzięki wykorzystaniu dwóch uszczelek oraz klapy supertermoizolacyjnej o grubości 5,6cm LWL Extra posiadają 4-tą najwyższą klasę szczelności. Schody strychowe marki FAKRO posiadają bardzo dobry współczynnik przenikania ciepła U=0,74 W/m2K. Sprawdzają się idealnie w budynkach, w których strych jest nieogrzewany i zimny. Ponadto, izolują ciepło, dzięki czemu w pomieszczeniach na poddaszu nie utracisz nadmiernego ciepła.


Segmentowane schody strychowe z drabinką

• Schody LWL Extra wyposażone są w podwójny system uszczelek, co gwarantuje zachowanie wyjątkowej szczelności. Z kolei mechanizm odciążający ułatwia składanie, jak i rozkładanie drabinki.

• Zawias klapy jest sterowany jej ruchem, w trakcie otwierania automatycznie klapa odsuwa się od drabinki, tym samym umożliwia komfortowe użytkowanie schodów. Co więcej, mała waga oraz nowoczesny sposób zaczepiania klapy na klik usprawnia oraz przyspiesza zamontowanie schodów na stropie.

• Klapa termoizolacyjna o grubości 5,6 cm jest wyposażona w zamek, który chroni przed stratami ciepła. Schody LWL Extra wyposażone w dodatkowa poręcz, która zwiększa bezpieczeństwo i komfort użytkowania schodów.

Dodatkowe informacje dotyczące wymiarów są podawane w katalogach,specyfikacjach produktu oraz ulotkach. Jeżeli dysponujesz niewielką przestrzenią, możesz też rozważyć montaż schodów nożycowych, które posiadają niewielkie rozmiary skrzynki, dodatkowo są przeznaczone do miejsc, w których nie ma możliwości zastosowania schodów segmentowych.
Pokaż więcej wpisów z Listopad 2019

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.40 / 5.00 93 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2021-08-14
Ok
2021-08-15
wszystko bardzo sprawnie przebiegło
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixel