Dlaczego warto wybrać okna dachowe VELUX sterowane elektrycznie?

2020-11-25
Dlaczego warto wybrać okna dachowe VELUX sterowane elektrycznie?


Wybierając okna dachowe na poddasze mieszkalne, właściciel tego miejsca powinien pamiętać nie tylko o ich wielkości i rozmieszczeniu, ale także o odpowiednim sterowaniu, które znacznie podniesie komfort użytkowania. Nawet jeśli w pierwszej chwili myślisz jedynie o sterowaniu manualnym, nie zamykaj się na inny rodzaj obsługi okna. Zdalne sterowanie oknami elektrycznymi może znacznie ułatwić Ci życie i funkcjonowanie na poddaszu. Zastanawiasz się w jaki sposób? Odpowiedź na to pytanie znają eksperci VELUX, którzy chętnie podzielą się swoimi doświadczeniami.
Z artykułu dowiesz się:


“okna

Funkcjonalne poddasze to miejsce, o którym marzy wielu właścicieli. Aby takie się stało, nie wystarczy wybrać jedynie odpowiednich okien dachowych. Doskonałym rozwiązaniem, które proponuje VELUX są dodatkowe akcesoria do okien dachowych, które sprawiają, że poszczególne pomieszczenia stają się niezwykle praktyczne i jednocześnie komfortowe. Rolety zewnętrzne, czy markizy dachowe VELUX to jedne z tych elementów, nad którymi warto poważnie się zastanowić. Dzięki nim można stworzyć eleganckie i nowoczesne wnętrze, a jednocześnie regulować temperaturę i ilość światła, które dostają się do pomieszczeń. Warto mieć na uwadze, że markizy zmniejszają docieranie ciepła z zewnątrz aż o 76% i nie zasłaniają widoku zewnętrznego, a rolety zewnętrzne nie tylko poprawiają izolacyjność okien dachowych (co jest niezwykle ważne zimą), ale także ograniczają nagrzewanie się pomieszczeń aż o 94%.

Powyższe rozwiązanie to tylko niektóre sposoby pozwalające stworzyć komfortowe i funkcjonalne poddasze mieszkalne. Kolejnym z nich jest wybór okien dachowych VELUX sterowanych elektrycznie. Dlaczego warto postawić na takie rozwiązanie? Na to pytanie odpowiadamy w dzisiejszym wpisie. Jeżeli zaintrygował Was ten temat, zachęcamy do lektury.

“okna

Okna sterowane elektrycznie czy solarnie

Osoby, którym zależy na 100% wygodzie obsługi okien dachowych, mogą wybrać produkty sterowane elektrycznie lub solarnie. VELUX oferuje okna dachowe z systemem VELUX INTEGRA®. Wspomniane rozwiązanie sprawia, że użytkownik bez problemu może otwierać i zamykać okna zdalnie, wykorzystując w tym celu naścienną klawiaturę.

Masz już na swoim poddaszu okna dachowe VELUX z górnym systemem otwierania, które otwierasz i zamykasz manualnie? Nic straconego! Z powodzeniem możesz zmienić je na produkt sterowany elektrycznie. Wystarczy, że w okolice okna doprowadzisz przewód elektryczny. Krok ten warto zrobić już na etapie montażu okna dachowego. Dzięki temu bez problemu będziesz mógł zamontować odpowiedni system sterowania, bez konieczności przeprowadzania dodatkowych prac remontowych.

Jeżeli wybierzesz okna dachowe zasilane promieniami słońca, unikniesz rozprowadzania kabli do zasilania elektrycznego. Dlatego warto zastanowić się nad tym rozwiązaniem w momencie, kiedy zależy Wam na automatycznym sterowaniu oknami dachowymi i jednoczesnym zaniechaniu kolejnego remontu.

“okna

Co daje montaż systemu VELUX ACTIVE?

Jeżeli podczas remontu zdecydowałeś o tym, że na poddaszu od razu zamontujesz okna zasilane prądem lub promieniami słonecznymi, możesz pokusić się o zakup innowacyjnego systemu VELUX ACTIVE, który dzięki czujnikom jakości powietrza wewnątrz pomieszczenia, a także czujnikom zewnętrznym określającym pogodę na zewnątrz, jest w stanie decydować o otwarciu lub zamknięciu okien i rolet. Warto mieć na uwadze, że wszelkimi funkcjami systemu można sterować za pomocą aplikacji w telefonie. VELUX ACTIVE działa na systemach operacyjnych Android i iOS. Jest także kompatybilny z systemem Apple HomeKit, jak również z platformą zarządzania inteligentnym domem, który wyprodukowany został przez firmę Apple. System oparty został o protokół io-homecontrol®, który współgra z innymi systemami wykorzystywanymi do sterowania inteligentnym domem.

Buduj i remontuj razem z nami!

logo renowa24.pl

Autor: Aneta Wojtczak

Pokaż więcej wpisów z Listopad 2020
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixel