t2
Darmowa dostawa
Na okna lub od 2000zł
t2
Wygodne raty online
Gwarancja stałej raty
t2
Szeroka Gama Produktów
Ponad 20 000 produktów
t2
Pon-Pt 8:00 - 16:00
t2
Masz Pytania napisz do nas
zł / Polska
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Czym są okna dachowe z pakietem wyciszania deszczu? Kiedy warto je zastosować?

2021-06-25
Czym są okna dachowe z pakietem wyciszania deszczu? Kiedy warto je zastosować?

Marzenia o spokojnym śnie mogą się spełnić. Wszystko za sprawą okien dachowych z pakietem wyciszania deszczu, które są w stanie obniżyć poziom hałasu, który powoduje padający deszcz nawet o Rw 7 dB. Okazuje się, że dla ludzkiego ucha zmniejszenie wspomnianego wskaźnika jest mniej odczuwalne nawet o połowę. Jakimi parametrami odznaczają się tego typu produkty i w jakich pomieszczeniach warto je zastosować?


Z artykułu dowiesz się:

  1. Jakimi cechami odznacza się okno z pakietem wyciszania deszczy?
  2. W jakich pomieszczeniach sprawdzi się okno dachowe z pakietem wyciszania deszczu?
  3. Co decyduje o tym, że okna dachowe mogą nosić miano dźwiękoszczelnych?
  4. Czym jest współczynnik Rw i co ma na niego wpływ?


okna dachowe, okna dachowe dźwiękoszczelne

Jakimi cechami odznacza się okno z pakietem wyciszania deszczu?

Okna dachowe z pakietem wyciszania deszczu oferowane są przez firmę VELUX. Projektanci zatrudnieni w tym miejscu pow wielu badaniach osiągnęli doskonały poziom dźwiękoszczelności, który wynosi Rw 37 dB. Oznacza to, że powstałe okna mają możliwość wytłumienia hałasów, które dochodzą do mieszkania z zewnątrz.

Jeżeli przeszkadzają Ci hałasy i padający deszcz, wybierz okna dachowe, które wyposażono w pakiet wyciszania deszczu. Do najważniejszych cech tego produktu należą:

  • wyjątkowa dźwiękochłonność - na poziomie Rw 37, która jest zgodna z normą EN ISO 717-1;
  • wyposażenie okna w dodatkową izolację termiczną, co nie jest bez znaczenia dla osób, którym zależy na poprawie termoizolacyjności poddasza;
  • okna z możliwością górnego i dolnego otwierania;
  • możliwość obsługi okna dachowego ręcznie lub za pomocą elektrycznego systemu.

W jakich pomieszczeniach sprawdzi się okno dachowe z pakietem wyciszania deszczu?

Jeżeli wybierzesz okna dachowe z pakietem wyciszania deszczu firmy VELUX, możesz liczyć na specjalną konstrukcję ThermoTechnology™, która znacznie podnosi komfort życia na poddaszu. Co więcej zmniejsza także rachunki za energię. Innowacyjne materiały, jakie zostały użyte do budowy okna sprawiają, że jest ono szczelniejsze, a także lepiej zaizolowane termicznie. Doskonałe parametry energetyczne to znak rozpoznawczy okien dachowych z pakietem wyciszania deszczu VELUX.

Chcąc poprawić komfort wypoczynku na poddaszu, warto zdecydować się na okna dachowe z pakietem wyciszania deszczu. Produkty te są w stanie zredukować odgłosy padającego deszczu nawet o 7 dB. Co jest tajemnicą tych okien? Przede wszystkim grubsza szyba zewnętrzna oraz oblachowanie, które pokryto specjalną folią wyciszającą. Dzięki tym rozwiązaniom można przespać całą noc, nawet jeśli za oknem szaleje wiatr i ulewa.

Okna dachowe z pakietem wyciszania deszczu to nie tylko ochrona przed hałasem z zewnątrz. Produkt wyposażono również w klejoną, bezpieczną szybę wewnętrzną, dzięki czemu pod oknem można nie tylko spać, ale również bawić się, czy pracować. Specjalnie klejona szyba nawet po stłuszczeniu zostanie w całości, dzięki specjalnej folii. Jak zatem widać okno z pakietem wyciszania deszczu zapewnia nie tylko spokój, ale również bezpieczeństwo. Produkt można wykorzystać w każdym pomieszczeniu w domu, jednak najbardziej sprawdzi się w sypialni lub pokoju dzieci.

okna dachowe, okna dachowe dźwiękoszczelne

Co decyduje o tym, że okna dachowe mogą nosić miano dźwiękoszczelnych?

O tym, czy okna dachowe można uznać za dźwiękoszczelne decyduje przede wszystkim ich budowa oraz rodzaj materiałów, jakie wykorzystano do ich stworzenia. Okno dachowe gubi skutecznie dźwięki wtedy, kiedy posiada profil odpowiedniej szerokości. Mowa tutaj o minimalnej wielkości 70 mm. Co więcej, takie okno powinno mieć także więcej niż jedną komorę.

Obecnie najczęściej wybieranymi oknami dachowymi są te, które posiadają dwie komory, jednak na rynku istnieją również okna z pakietem trzy- czteroszybowym. Takie produkty dodatkowo są wzmocnione termiczne, co także wpływa na dźwiękoszczelność okna.

Szyby zespolone a dźwiękoszczelność okna dachowego

Produkowane teraz okna dachowe składają się z pakietów szybowych, których grubość, dystans pomiędzy nimi i gaz szlachetny, którym wypełniono przestrzenie ma niebagatelny wpływ na dźwiękoszczelność okna.

Jeżeli chcesz, aby wybrane przez Ciebie okno było dźwiękoszczelne, sprawdź, czy wybrany przez Ciebie produkt wyposażono w pakiet szybowy, w którym szyby są różnej grubości. Badania pokazały bowiem, że pakiet trzykomorowy, w którym zastosowano szyby tej samej grubości, będzie mniej dźwiękoszczelny niż ten składający się z dwóch komór, w których szyby były różnej grubości.

okna dachowe, okna dachowe dźwiękoszczelne

Nie tylko szyby, zwróć uwagę także na uszczelki i okucia

Poza pakietami szybowymi na dźwiękoszczelność okien mają wpływ także odpowiednie okucia i uszczelki. W oknach dźwiękoszczelnych znajdują się uszczelki przylgowe, które skutecznie ochronią Cię przed hałasem. Co więcej, blokują także ucieczkę ciepła z pomieszczenia oraz przenikanie kurz i zanieczyszczeń z zewnątrz.

Okucia natomiast odpowiedzialne są za prawidłowe i mocne dociśnięcie ościeżnicy do ramy okiennej, dzięki czemu hałasy z zewnątrz nie przedostają się do wnętrza mieszkania.

Okna dachowe dźwiękoszczelne - czym jest współczynnik Rw i co ma na niego wpływ?

Współczynnik Rw jest podstawowym parametrem, który określa właściwości akustyczne okien. Wyraża się go w decybelach (dB). Jego wartość wskazuje dźwiękoszczelność określonych modeli okien. W tym wypadku - im wyższa ilość decybeli, tym lepiej. Oznacza to, że okno dobrze będzie tłumiło hałasy. Wysoki współczynnik Rw uchroni domowników nie tylko przed hałasem z zewnątrz, ale także deszczem, który dobija się od szyb i okuć.

Eksperci twierdzą, że okna dachowe o dobrej izolacyjności akustycznej to te, których współczynnik Rw kształtuje się na poziomie 25 - 35 dB.

Okna dachowe renomowanych marek osiągają jeszcze lepsze wartości, ponieważ można tutaj mówić o współczynnik Rw na poziomie nawet 38 dB. Właśnie takie okna dachowe znajdują się w ofercie ,a href = https://renowa24.pl/>renowa24.pl.

okna dachowe, okna dachowe dźwiękoszczelne

Przeczytaj także:

Przeznaczenie okien - co warto o nim wiedzieć?

Jakie typy okien dachowych dostępne są w sklepie renowa24.pl?


Aneta Wojtczak

Aneta Wojtczak

Absolwentka Politechniki Poznańskiej na kierunku Zarządzanie. Copywritingiem zajmuje się od ponad 10 lat. Od 2018 roku właścicielka firmy Wojtczak Marketing Aneta Wojtczak, która działa głównie w dwóch obszarach: szeroko pojęty copywriting (również SEO) oraz wirtualna asystentka. Tworzenie angażujących i rzetelnych treści to nie tylko jej praca, ale także pasja. Tematyką budowlaną interesuje się od momentu, kiedy kupiła własne mieszkanie. Wiedzę, którą zdobyła w tym zakresie w prosty sposób przekazuje innym. Poza pisaniem uwielbia gotować, szydełkować i podróżować.

Masz pytania? Napisz do nas.

Skorzystaj z pomocy naszych ekspertów, którzy chętnie Ci pomogą w każdej sprawie. Po prostu zadzwoń lub napisz do nas.

Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2021

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.54 / 5.00 215 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-04-02
Bardzo dobra.
2023-03-27
Bardzo miła obsługa i szybka realizacja zamówienia.
pixel