Darmowa dostawa od 2 000,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Czym ciąć styropian?

2020-09-30
Czym ciąć styropian?


Cięcie styropianu nie jest prostym zadaniem przede wszystkim dlatego, że nie można tego robić żadnym standardowym narzędziem. Nie wchodzi w grę żaden nóż, czy piłka. Specyficzna budowa styropianu sprawia, że użycie nieprawidłowego narzędzia może spowodować jego pokruszenie, a tym samym uszkodzenie płyty do tego stopnia, że będzie ona nieużyteczna. Czym ciąć styropian, aby mieć pewność, że płyta styrodurowa nie zostanie uszkodzona?
Z artykułu dowiesz się:


W związku z tym, że styropian jest jednym z najczęściej wykorzystywanych materiałów izolacyjnych, właściciele domów zastanawiają się, jak odpowiednio przygotować produkt do instalacji. Jednym z zadań, które trzeba wykonać, jest prawidłowe docięcie styropianu. Jakich narzędzi użyć? Czy można wykorzystać jedno narzędzie we wszystkich przypadkach, czy jednak wielu?

“styropian,

Mechanicznie czy nie? Czym ciąć styropian?

Decydując się na cięcie styropianu nie trzeba kupować drogich, mechanicznych urządzeń. Wprawna ręka fachowca powinna poradzić sobie z tym zadaniem wykorzystując w tym celu brzeszczot z niewielkimi ząbkami. Niestety trzeba wiedzieć, że nawet wtedy na obrzeżu styropianu mogą pojawić się ubytki.

Co więcej, cięcie brzeszczotem może spowodować, że narzędzie będzie się nagrzewać, a co za tym idzie — będzie się wyginać, przez co a styropianie może pojawić się falista linia. Warto zatem pilnować tej kwestii.

Aby mieć pewność, że styropian Magnetic zostanie prawidłowo docięty, warto skorzystać z innych narzędzi. Czym ciąć styropian? Odpowiedzi szukajcie poniżej.

“styropian,

Nóż termiczny odpowiedzią na pytanie: czym ciąć styropian?

Nóż termiczny jest jednym z najczęściej wykorzystywanych narzędzi do cięcia styropianu. Jest to ręczna wersja o wiele droższego plotera termicznego, który także wykorzystuje się do wykonania tego zadania. Narzędzie składa się z ostrza oraz modułu grzewczego. Wybierając ten produkt pamiętaj o tym, aby kupować narzędzia, które mają regulowane ostrze. Na czym polega cięcie tym narzędziem?

Nóż termiczny nie jest ostry, ponieważ nie tnie styropianu mechanicznie. Ostrze nagrzewa się do określonej temperatury, dzięki czemu topi cięty materiał. Dobrze jest mieć na uwadze, że nie każdy produkt sprawdzi się we wszystkich sytuacjach. Warto wybierać te noże termiczne, które mają regulowaną temperaturę. Dzięki temu temperaturę ostrza będzie można dopasować do ciętego materiału.

“styropian,

Drut oporowy kolejnym narzędziem, które poradzi sobie z cięciem styropianu

Jeżeli nie macie zbyt dużych wymagań, a dodatkowo tniecie styropian okazyjnie, do rozdzielenie tego produktu wystarczy Wam drut oporowy. Aby móc go użyć wystarczy mieć na wyposażeniu lutownicę. Pamiętajcie jednak, że taki zestaw tnący ma swoją żywotność. Co więcej, z pewnością nie wykonacie nim precyzyjnego cięcia. Decydując się na wykorzystanie tego narzędzia należy pamiętać o prawidłowym naciąg drutów oraz kontroli temperatury. Tylko wtedy możecie mieć pewność, że cięcie będzie wykonane prawidłowo.

“styropian,

Ploter termiczny — co warto wiedzieć o tym urządzeniu?

Ploter termiczny jest specjalistycznym sprzętem, który wykorzystuje do cięcia druty oporowe. Dzięki niemu można precyzyjnie przeciąć styropian grafitowy i zwykły. Można wykonywać klasyczne cięcie, a nawet to bardziej skomplikowane. Decydując się na to rozwiązanie musicie pamiętać o tym, że jest to urządzenie skomplikowane, z którym nie poradzi sobie laik.

Buduj i remontuj razem z nami!

logo renowa24.pl

Autor: Aneta Wojtczak

Udostępnij
Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2020

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.49 / 5.00 185 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2021-12-09
Super.
2021-12-02
Profesjonalne, rzeczowe.
pixel