t2
Darmowa dostawa
Na okna lub od 2000zł
t2
Wygodne raty online
Gwarancja stałej raty
t2
Szeroka Gama Produktów
Ponad 20 000 produktów
t2
Pon-Pt 8:00 - 16:00
t2
Masz Pytania napisz do nas
zł / Polska
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Certyfikaty jakości Okien dachowych Velux — na co warto zwrócić uwagę?

2020-10-19
Certyfikaty jakości Okien dachowych Velux — na co warto zwrócić uwagę?

 

Wysoka jakoś produktów — tak każdy producent może napisać o wytwarzanym w jego firmie asortymencie. Czy jednak jest to prawda? Okazuje się, że nie zawsze. VELUX, jako potentat okien dachowych na rynku udowadnia, że jego towary są godne uwagi. Osoby, które zastanawiają się jakie atesty jakości na okna dachowe posiada wspomniany producent, zachęcamy do zapoznania się z dzisiejszym artykułem.

 


Z artykułu dowiesz się:


“certyfikaty

Każdy użytkownik okien dachowych VELUX chciałby, aby produkty, które kupił nie tylko posiadały wysoką jakość, ale także były bezpieczne. Wspomniany producent, dzięki posiadanym certyfikatom udowadnia, że jego asortyment jest najlepszy na rynku. Klienci mogą zatem mieć pewność, że kupione okna dachowe i związane z nimi akcesoria w 100% spełnią ich oczekiwania. A jeśli o certyfikatach mowa — jakich można spodziewać się po firmie VELUX? Na to pytanie odpowiadamy w dzisiejszym artykule.

Okna dachowe VELUX — certyfikat CE

Przepisy dotyczące zarówno wyrobów budowlanych ciągle się zmieniają. VELUX jako lider w swojej branży śledzi zmiany i wprowadza coraz to nowe certyfikaty, które mają sprawić, że produkt będzie zgodny nie tylko z oczekiwaniami klientów, ale również z prawem i wymogami unijnymi. Jednym z nich jest certyfikat CE, którego oznaczenie można zauważyć na wszystkich wyrobach VELUX. Wspomniane oznaczenie zostało wprowadzone 1 lipca 2013 roku. Każda firma, która dostarcza materiały budowlane na terenie UE musi nie tylko przestrzegać zharmonizowanych norm europejskich dotyczących produkcji, ale także oznaczać w widocznym miejscu swoje wyroby charakterystycznym znakiem CE.

Jeżeli masz wątpliwości, czy okno dachowe VELUX, które kupiłeś posiada tego typu certyfikat, sprawdź jego tabliczkę znamionową, na której powinno być umieszczone oznaczenia lub skontaktuj się z działem obsługi klienta, który rozwieje Twoje wątpliwości.

“certyfikaty

Certyfikat FSC i PEFC — czym są i dlaczego VELUX ich przestrzega?

Posiadane przez firmę VELUX certyfikaty FSC i PEFC pozwalają pokazać, że producent okien dachowych kładzie duży nacisk na zrównoważoną gospodarkę leśną. 98% pozyskiwanego do produkcji drewna pochodzi z państwowych lasów, w których kontrolowany jest wzrost drzew, a także możliwość szybkiego odtworzenia wykorzystanych w produkcji gatunków. Dzięki temu zarząd VELUX ma pewność, że nie tylko pozyskuje wysokiej jakości surowiec, ale także, że dba o środowisko. Certyfikaty FSC oraz PEFC są na to dowodem. Warto mieć na uwadze, że aż 98% pozyskanego surowca pochodzi z certyfikowanych, zrównoważonych lasów. Pozostałe 2% to drewno, które pozyskiwane jest z kontrolowanych upraw zgodnych z FSC.

“certyfikaty

Jeżeli chcesz sprawdzić skąd pochodzi drewno, z którego wykonano Twoje okno, producent informuje, że możesz to zrobić na stronach PEFC.org lub FSC.org.

Normy ISO — bez nich nie byłoby okien VELUX

Już powyżej widać, że producent okien dachowych — firma VELUX skrzętnie przestrzega wszelkich norm, które pozwalają stworzyć okna najwyższej jakości dopasowane nie tylko do potrzeb użytkowników, ale również spełniające wszelkie obowiązujące normy. Nie inaczej jest z ISO sprawiającym, że okna dachowe VELUX mają choćby podwyższoną dźwiękochłonność. Przykładem na to mogą być okna dachowe z pakietem wyciszania deszczu, w których przestrzegana jest wspomniana dźwiękochłonność kształtująca się na poziomie Rw 37 dB według normy EN ISO 717-1.

“certyfikaty

Jak zatem widać — producent dokłada wszelkich starań, aby nie tylko przestrzegać wszelkich norm i przepisów, ale także, by dzięki nim dać klientowi produkt najwyższej jakości, z którego będzie mógł cieszyć się przez wiele lat.


Aneta Wojtczak

Aneta Wojtczak

Absolwentka Politechniki Poznańskiej na kierunku Zarządzanie. Copywritingiem zajmuje się od ponad 10 lat. Od 2018 roku właścicielka firmy Wojtczak Marketing Aneta Wojtczak, która działa głównie w dwóch obszarach: szeroko pojęty copywriting (również SEO) oraz wirtualna asystentka. Tworzenie angażujących i rzetelnych treści to nie tylko jej praca, ale także pasja. Tematyką budowlaną interesuje się od momentu, kiedy kupiła własne mieszkanie. Wiedzę, którą zdobyła w tym zakresie w prosty sposób przekazuje innym. Poza pisaniem uwielbia gotować, szydełkować i podróżować.

Masz pytania? Napisz do nas.

Skorzystaj z pomocy naszych ekspertów, którzy chętnie Ci pomogą w każdej sprawie. Po prostu zadzwoń lub napisz do nas.

Pokaż więcej wpisów z Październik 2020

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.54 / 5.00 215 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-03-30
Transakcja przebiegła sprawnie i profesjonalnie. Bardzo miła obsługa, Pan przyjmujący zamówienie fachowo doradził! Zakupiony przeze mnie produkt jest najwyższej jakości. To już moje kolejne zamówienie i następnym razem także skorzystam z oferty tej firmy. Gotowy produkt otrzymałam w krótkim czasie. Paczka była bardzo dobrze zapakowana. Polecam każdemu!
2023-03-27
Pozytywnie
pixel