Ceresit – odnowa silikonu

2020-11-21
Ceresit – odnowa silikonu


Pomieszczenia, takie jak kuchnia czy łazienka, są najczęściej narażone na wilgoć. Niestety pleśń bardzo często atakuje nasze prysznice, wanny czy zlewy w kuchni. Czasem mogą one pokrywać nawet nowe silikonowe wypełnienia spoin, jeśli namnażają się naprawdę szybko, ponieważ w łazience czy kuchni nie ma możliwości prawidłowego odprowadzania wilgoci.
Z artykułu dowiesz się:


“silikon,

Dlaczego spoiny zaczynają obrastać pleśnią?

Tak jak wcześniej zostało wspomniane, problemem może być brak prawidłowego odprowadzania wilgoci z pomieszczenia, ale nie tylko. Do tego może dochodzi również kiedy:

  • silikon jest źle nałożony i woda zaczyna zatrzymywać się w zagłębieniach i szczelinach. Wówczas woda, nie spływając do wanny lub brodzika, ułatwia rozwój pleśni oraz grzybów;
  • spoiny są wypełnione nieszczelnie. Każda procedura nakładania silikonu, powinna rozpocząć się od wyczyszczenia danej powierzchni, odtłuszczenia i osuszenia. Pominięcie tych kroków może sprawić, że wilgoć zacznie dostawać się w nieszczelne wypełnienie, a tam pleśń będzie miała naprawdę dobre warunki do tego, aby móc się rozwijać.

W takiej sytuacji powinniśmy całkowicie wymienić spoiny na nowe, ponieważ nakładanie nowego silikonu na stary, w tym przypadku na niewiele się zda.

Renowacja silikonu – łatwy sposób

“silikon,

W przypadku kiedy w grę nie wchodzi zarastanie silikonu grzybem, a chodzi głównie o to, że silikon stał się żółty i nieestetycznie wyglądający, wówczas warto zastosować renowator do silikonu Ceresit, który jest niesamowicie łatwy w użyciu i w szybki, i prosty sposób, możemy pozbyć się niechcianego problemu.

Na sam początek, powinniśmy przygotować podłoże w taki sam sposób, jak w przypadku zakładania nowego silikonu. Powierzchnia powinna być wyczyszczona z wszelkich zabrudzeń, odtłuszczona i wysuszona. Jeśli tego nie zrobimy, silikon nie będzie miał dobrej przyczepności i może on zatrzymywać w sobie wilgoć. Najlepiej również zabezpieczyć daną powierzchnię taśmą malarską, aby nie stresować się ewentualnym zabrudzeniem danej powierzchni.

Jak więc szybko i sprawnie odnowić stary silikon?

  • Kup renowator do silikonu Ceresit Re-New, który jest nowoczesnym środkiem, nadającym wszelkim spoinom świeży i estetyczny wygląd. Jest to produkt bardzo łatwy w aplikacji, który możesz nakładać zarówno w pionie, jak i poziomie;
  • zetrzyj kurz, brud oraz odtłuść powierzchnię i wytrzyj ją do zupełnego sucha;
  • chwyć do ręki renowator do silikonu Ceresit Re-New i zaaplikuj go bezpośrednio na stary silikon;
  • aby wygładzić spoinę, możesz użyć renowatora, nie wyciskając preparatu z butelki. Dzięki temu uzyskasz idealny efekt;
  • jeśli nie jesteś zadowolony z efektu, nałożoną masę możesz zetrzeć i nałożyć od nowa;
  • po użyciu renowatora wytrzyj jego końcówkę;
  • po 6 godzinach spoina jest gotowa na kontakt z wodą, a silikon wygląda jak nowy!

Buduj i remontuj razem z nami!

logo renowa24.pl

Autor: Małgorzata Buchkovska

Pokaż więcej wpisów z Listopad 2020
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Rozumiem i akceptuję
pixel