t2
Darmowa dostawa
Na okna lub od 2000zł
t2
Wygodne raty online
Gwarancja stałej raty
t2
Szeroka Gama Produktów
Ponad 20 000 produktów
t2
Pon-Pt 8:00 - 16:00
t2
Masz Pytania napisz do nas
zł / Polska
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Błędy popełniane podczas malowania drewna

2021-08-23
Błędy popełniane podczas malowania drewna

  

Pierwsze, o czym należy pamiętać zabierając się za malowanie drewna to fakt, że jest to całkiem naturalny materiał, który potrzebuje należytego traktowania, ponieważ każdy najmniejszy błąd będzie na nim widoczny. Mimo to surowiec ten jest jednym z najchętniej wykorzystywanych do obróbki. Jeśli i Ty masz w planach wykorzystać go do swoich celów, koniecznie zapoznaj się z poniższym artykułem, aby dowiedzieć się, jakich błędów nie popełniać podczas malowania drewna.

  


Z artykułu dowiesz się:

 1. jakie błędy są najczęściej popełniane podczas malowania drewna


malowanie drewna, jak malować drewno, błędy podczas malowania drewna, width=

Jakie błędy są najczęściej popełniane podczas malowania drewna?

Istnieje kilka działań, które są niewybaczalne, jeśli chodzi o malowanie drewna. Chodzi m.in. o:

 • źle przygotowaną powierzchnię – malowanie drewna powinno odbywać się tylko i wyłącznie wtedy, kiedy jego delikatna powłoka jest do tego przygotowana we właściwy sposób. Niestety w wielu przypadkach kwestia ta jest pomijana, a to z kolei ma duży wpływ na efekt. Zawsze, zanim będziesz chciał pomalować drewno, musisz je odpowiednio oczyścić, odtłuścić i pozbawić pozostałości farb czy olejów. Jeżeli pozostawisz brudną powierzchnię drewna, może dojść do pozostania nieestetycznie wyglądających plam. Aby do tego nie doszło, lepiej wcześniej przeszlifować powierzchnię drewna, za pomocą papieru ściernego lub szlifierki.
 • pominięte szlifowanie międzywarstwowe – wiele osób o tym nie wie, ale zawsze przed nałożeniem drugiej warstwy jakiegokolwiek preparatu, powinno się wykonać takie właśnie szlifowanie. Dzięki niemu podniesione włókna drewniane zostaną wyrównane, a przyczepność powierzchni się zwiększy. Do tego zabiegu najlepiej użyć papieru ściernego o wysokiej gradacji.
 • Źle dobrane narzędzia – Ci, którzy dość rzadko mają do czynienia z drewnem, nie wiedzą, że każdy przeznaczony dla niego środek, powinien być nakładany odpowiednim dla niego narzędziem, ponieważ dany asortyment zupełnie inaczej wpływa na drewno. Nie można po prostu wybrać byle jakiego pędzla do malowania drewna, ponieważ może on np. źle je zabezpieczyć, co z kolei doprowadzi do nie takiego efektu, jakiego byś oczekiwał. Większe narzędzia, takie jak np. wałek o dużej szerokości, idealnie nada się na duże powierzchnie, np. ściany i podłogi. Zużywa on mniej danego preparatu i nie pozostawia smug. Pędzel lepiej nadaje się do malowania mniejszych powierzchni, wymagających większej precyzji, np. krawędzi czy zakamarków. Narzędzie to jest również najlepsze do malowania wszelkich zagłębień, do których wałek nie będzie w stanie się dostać. Istotne jest również włosie, z którego zrobiony jest pędzel. To z włosia sztucznego powinno być wykorzystywane w przypadku preparatów wodorozpuszczalnych, a to z naturalnego do rozpuszczalnikowych.
 • Warunki podczas nakładania danego środka – każdy preparat przeznaczony do malowania drewna powinien być aplikowany w sprzyjających mu warunkach. Z pewnością nie powinna wówczas panować na dworze zbyt niska lub wysoka temperatura, ani nie powinien padać deszcz czy mocno świecić słońce. Jeżeli warunki do malowania nie są sprzyjające, wówczas najlepiej całą pracę przenieść do zadaszonego pomieszczenia.
 • Brak zaznajomienia się z etykietami – za każdym razem, kiedy wybierasz dany preparat do malowania drewna, powinieneś zapoznać się z jego etykietą. Dziś jest tych środków na rynku tak wiele, że nie można bagatelizować ich czytania, ponieważ to również jest podstawowy błąd podczas malowania drewna.
 • Zła aplikacja preparatu– pamiętaj, że niezależnie od tego, jaki preparat do malowania drewna wybierzesz, powinieneś go aplikować wzdłuż drewnianych włókien. Drewno będzie malowane w pozycji pionowej? W takim razie powinieneś zabezpieczyć się w produkt, który nie będzie po nim spływał, ponieważ doprowadzi to do powstania nieestetycznych zacieków.

Drewno jest pięknym surowcem, właśnie dzięki temu, że jest całkowicie naturalne. Należy dołożyć więc wszelkich starań, aby pomalować je dokładnie i z dużą dozą ostrożności, przy użyciu dobrych narzędzi.

malowanie drewna, jak malować drewno, błędy podczas malowania drewna, width=

Jak tanio ocieplić poddasze

Jak położyć tynki strukturalne Termo Organica

 Zainteresowany farbami do drewna od najlepszych polskich producentów? Kliknij i zobacz ich bogatą ofertę na renowa24.pl:

Oferta fabr do drewna na renowa24.pl

Buduj i remontuj razem z nami!

logo renowa24.pl

Autor: Małgorzata Buchkovska


Masz pytania? Napisz do nas.

Skorzystaj z pomocy naszych ekspertów, którzy chętnie Ci pomogą w każdej sprawie. Po prostu zadzwoń lub napisz do nas.

Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2021
Zaufane Opinie IdoSell
4.54 / 5.00 215 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-03-27
Bardzo miła obsługa i szybka realizacja zamówienia.
2023-03-25
Ok
pixel