t2
Darmowa dostawa
Na okna lub od 2000zł
t2
Wygodne raty online
Gwarancja stałej raty
t2
Szeroka Gama Produktów
Ponad 20 000 produktów
t2
Pon-Pt 8:00 - 16:00
t2
Masz Pytania napisz do nas
zł / Polska
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Bezpieczeństwo okien dachowych — co to znaczy?

2020-04-29
Bezpieczeństwo okien dachowych — co to znaczy?

Bezpieczeństwo bliskich jest dla każdego człowieka bardzo ważne. Nic zatem dziwnego, że szukając odpowiednich okien dachowych, użytkownicy koncentrują się na tych produktach, które będą chronić mieszkańców poddasza. Producenci okien dachowych zdają sobie z tego sprawę i proponują swoim klientom asortyment, który poza spełnieniem podstawowych założeń, daje im także ochronę przed włamaniem, anomaliami pogodowymi, czy beztroską najmłodszych użytkowników.

Firmy zajmujące się tworzeniem okien dachowych dają swoim klientom trwałe produkty, które cechuje wygoda użytkowania, a także duża energooszczędność. Biorąc pod uwagę potrzeby, w ofercie producentów można znaleźć produkty o podwyższonym bezpieczeństwie. Co to znaczy? Jakie produkty proponują czołowi producenci — VELUX i Fakro? Na te pytania odpowiadamy poniżej.

okna dachowe

FAKRO i jego antywłamaniowe okna Secure

FAKRO, mając na uwadze potrzeby swoich klientów, przygotowało specjalny pakiet antywłamaniowy. Wspomniane okno obrotowe Secure zostało wzmocnione systemem topSafe, który zapobiega wymontowaniu przez złodziei szyby, a także niekontrolowanemu otwarciu klamki, która ma specjalną blokadę. Dzięki temu rozwiązaniu właściciel poddasza nie musi wyposażać okna w dodatkowe zamki, które znacznie utrudniają jego użytkowanie. Warto podkreślić, że klamka posiada możliwość podwójnego mikrouchylenia, dzięki czemu użytkownik może wentylować pomieszczenia bez konieczności otwierania okna. Wykonanie tej czynności wspomaga także automatyczny nawiewnik V40P.

Okno antywłamaniowe firmy FAKRO posiada antywłamaniowe, laminowane szyby P2. Warty uwagi jest fakt, że FTP-V P2 spełnia europejskie normy antywłamaniowe (2 klasę) RC 2 N wg EN 1627.

okna dachowe

Okna dachowe specjalnego przeznaczenia firmy VELUX

VELUX, jako jeden z czołowych producentów okien dachowych, także ma na uwadze bezpieczeństwo swoich klientów. Inżynierowie pracujący w firmie przygotowali szereg udogodnień, w skład których wchodzą nie tylko okna antywłamaniowe, ale również te chroniące przed odgłosami opadów, czy samoczynnie oddymiające pomieszczenia, w których się znajdują. Co warto wiedzieć o poszczególnych egzemplarzach?

GGL/GGU 70Q - Antywłamaniowe okno dachowe wyposażone w górne otwieranie

Wspomniany wyżej model okna, podobnie jak okno FAKRO, zapewnia najwyższą 2 klasę zabezpieczenia antywłamaniowego wg normy EN 1627. Posiada szereg zabezpieczeń, które skutecznie odwiodą potencjalnego złodzieja od rozbicia szyby lub dostania się do środka.

Dyskretne blokady umieszczono zarówno w ościeżnicy, jak i w ramie okna. Rozwiązanie to pozwala nie tylko chronić użytkowników przed włamaniem, ale także sprawia, że okno jest estetyczne. Każde okno z serii GGL/GGU 70Q wyposażono dodatkowo w kluczyk zabezpieczający, który ukryto w klamce okna.

Producent zadbał o to, aby złodziej nie był w stanie zdemontować okna. W konstrukcji okna można odnaleźć dodatkowe śruby zabezpieczające, zamontowane w okolicach zawiasów, a także w ościeżnicy i skrzydle. Dodatkowo produkty wyposażono w klejoną szybę, której nie da się zdemontować.

okna dachowe

Okna GGL/GGU z systemem oddymiającym

Dbając o bezpieczeństwo użytkowników, VELUX proponuje kolejne bezpieczne rozwiązanie. Mowa tutaj o oknie oddymiającym. System oddymiania uruchamiany jest za pomocą zamontowanego detektora dymu. Można go także uruchomić ręcznie, wykorzystując do tego przycisk stłuczeniowy. Oba rozwiązania powodują, że okno otwiera się na oścież, rozpraszając tym samym dym i ciepło z pomieszczenia i dróg ewakuacyjnych. W tym wypadku warto mieć także na uwadze, że okno wyposażono w czujnik deszczu, który automatycznie zamyka je, kiedy na zewnątrz zacznie padać deszcz, czy śnieg. Czujnik wyłącza się podczas pożaru.

Okna dachowe z pakietem wyciszania deszczu

Ostatnim z modeli dostępnych w ofercie okien specjalnego przeznaczenia są produkty z pakietem wyciszania deszczu. Więcej na ich temat pisaliśmy TUTAJ.

Masz pytania? Napisz do nas.

Skorzystaj z pomocy naszych ekspertów, którzy chętnie Ci pomogą w każdej sprawie. Po prostu zadzwoń lub napisz do nas.

Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2020

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.54 / 5.00 215 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-03-30
Transakcja przebiegła sprawnie i profesjonalnie. Bardzo miła obsługa, Pan przyjmujący zamówienie fachowo doradził! Zakupiony przeze mnie produkt jest najwyższej jakości. To już moje kolejne zamówienie i następnym razem także skorzystam z oferty tej firmy. Gotowy produkt otrzymałam w krótkim czasie. Paczka była bardzo dobrze zapakowana. Polecam każdemu!
2023-03-17
Wszytko ok
pixel