Kup okno dachowe Velux i odbierz MARKIZĘ ZA 1 ZŁ! Skorzystaj już teraz!

t2
Darmowa dostawa
Na okna lub od 2000zł
t2
Wygodne raty online
Gwarancja stałej raty
t2
Szeroka Gama Produktów
Ponad 20 000 produktów
t2
Pon-Pt 8:00 - 16:00
t2
Masz Pytania napisz do nas
zł / Polska
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

ALTATERRA - wysokiej klasy producent okien dachowych oraz akcesoriów do okien dachowych

2021-10-07
ALTATERRA - wysokiej klasy producent okien dachowych oraz akcesoriów do okien dachowych

 

 

Firmę ALTATERRA założono w 2001 roku. Od tego czasu podmiot prężnie się rozwijał, aby teraz stać się liderem europejskiego rynku w segmencie marek własnych. Co więcej, obecnie jest także właścicielem kilku znanych marek produkujących okna dachowe oraz akcesoria do okien dachowych, które są kompatybilne z rozmaitymi produktami. Czym na rynku wyróżnia się spółka? Dlaczego warto zastanowić się nad wyborem produktów tego podmiotu?

 


Z artykułu dowiesz się:

 1. Jakie aspekty sprawiły, że firma ALTATERRA odniosła sukces na rynku?
 2. Do jakiej grupy należy ALTATERRA?
 3. Jakich zasad przestrzega się w firmie ALTATERRA?
 4. Które marki należą do ALATAERRA?
 5. Jak wygląda kompatybilność akcesoriów ALTATERRA z innymi markami?

Altaterra, producent okien dachowych

Jakie aspekty sprawiły, że firma ALTATERRA odniosła sukces na rynku?

Sukces firmy ALTATERRA to nie produkcja wysokiej jakości okna dachowe w atrakcyjnych cenach, ale przede wszystkim odpowiedni ludzie, którzy zasilają jej szeregi. Pracownicy potrafią ze sobą współpracować, szukają najlepszych rozwiązań, dzięki którym całość działa jak w szwajcarskim zegarku. Co więcej, każda osoba, która trafia do firmy dokłada swoją cegiełkę, dzięki czemu podmiot jest zupełnie inny, niż pozostałe. ALTATERRA stara się być zawsze o krok dalej od innych, co sprawia, że oferuje swoim Klientom rozwiązania dopasowane do potrzeb i funkcjonalne.

Altaterra, producent okien dachowych

Do jakiej grupy należy ALTATERRA?

ALTATERRA należy do duńskiej spółki holdingowej - VKR, która swoją nazwę wzięła od założyciela podmiotu - Villuma Kanna Rasmussena, który w 1965 roku stworzył Koncern VKR jest właścicielem wielu przedsiębiorstw. Należy podkreślić tutaj, że należy do niej także lider w zakresie produkcji okien dachowych, grupa VELUX.

Praca grupy opiera się na tworzeniu spółek modelowych, które współpracują między sobą. Spółką Modelową nazywa się firmę, która tworzy asortyment funkcjonalny i dopasowany do potrzeb Klienta. Co więcej, taki podmiot traktuje swoich kontrahentów, pracowników, czy dostawców, jak przyjaciół, dzięki czemu może wraz z nimi stworzyć jedną, wielką rodzinę pracującą na sukces całości. Modelowe podmioty osiągają także zyski, dzięki którym mogą finansować własny rozwój, jednocześnie zachowując niezależność finansową.

Altaterra, producent okien dachowych

Jakich zasad przestrzega się w firmie ALTATERRA?

Pracując ciężko na swój sukces, spółka ALTATERRA wypracowała kilka fundamentalnych zasad, które przestrzegane są po dziś dzień. Mowa tutaj o:

 • zaangażowaniu - każdy pracownik przyjęty do firmy pracuje w niej, bo tego po prostu chce;
 • obustronnym uznaniu - zarówno władze, jak i pozostali pracownicy traktują innych w taki sposób, jakby chcieli być traktowani;
 • poszukiwaniu najlepszej drogi - każda zatrudniona w ALTATERRA osoba poszukuje innych, lepszych dróg, bez względu na to, czy chodzi o rozwój samego siebie, czy innowacyjną produkcję;
 • pragmatyzmie i inicjatywie - ludzie związani z ALTATERRA nie czekają, aż ktoś poda im gotowe rozwiązanie, sami poszukują nowych i najlepszych możliwości;
 • zasadzie: więcej za mniej - pracownicy i właściciele ALTATERRA zawsze starają się dać odrobinę więcej, niż się oczekuje.
Altaterra, producent okien dachowych

Które marki należą do ALATAERRA?

Spółka ALTATERRA jest właścicielem kilku znanych marek. Mowa tutaj o:

 1. DAKEA - marka oferuje okna dachowe. Należy tutaj powiedzieć także o tym, że oferowane produkty podnoszą znacznie komfort termiczny, a także doskonale doświetlają pomieszczenia znajdujące się na poddaszu. Co więcej okna dachowe DAKEA przyczyniają się również do podniesienia poziomu bezpieczeństwa, jak również obniżenia poziomu hałasu.
 2. ROOFLITE+ - proste w konstrukcji okna dachowe, które mają zapewnić użytkownikowi maksymalny komfort oraz minimalizację kosztów. Marka jest dobrze rozpoznawalna na wielu rynkach w Europie już od 15 lat. Okna dachowe ROOFLITE+ to produkt przeznaczony dla osób, którym zależy na ekonomicznym rozwiązaniu, jednak nie chcą iść na kompromis jeśli chodzi o jakość.
 3. BALIO - jest to marka, która zdaje sobie sprawę z tego, jak duże na rynku jest zapotrzebowanie na okna dachowe, które będą idealnie dopasowane do potrzeb Klientów i ich budżetu. W konsekwencji produkty BALIO to asortyment, gdzie kontrahenci płacą jedynie za to, czego naprawdę potrzebują.
 4. MIX&MATCH - jest to połączenie ze sobą unikalnych marek własnych, które proponują rozwiązania szyte na miarę. Wszystko za sprawą współpracy firmy ALTATERRA z największymi dystrybutorami. Przygotowane w ramach MIX&MATCH marki można obserwować we wszystkich kanałach, zarówno DYI, jak i e-commerce czy profesjonalnym.
 5. CONTORIO - jest to popularna marka rolet do okien dachowych, która dzięki swojej kompatybilności, jest popularna w wielu sklepach DIY w całej Europie. Proponowane rozwiązania są niezwykle cenione, ponieważ łatwo można dopasować je do różnych rodzajów okien dachowych. Są także bardzo proste w instalacji.
Altaterra, producent okien dachowych

Jak wygląda kompatybilność produktów ALTATERRA z innymi markami?

Zapewne zastanawiasz się nad tym, skąd taka popularność marki ALTATERRA oraz proponowanych przez nią rozwiązań. Okazuje się, iż dzięki temu, że firma jest właścicielem marki CONTORIO może proponować swoim Klientom produkty kompatybilne z innymi markami okien dachowych i dedykowanych im akcesoriów na rynku.

Proponowane rozwiązania można z powodzeniem połączyć z produktami innych marek, których właścicielem jest ALTATERRA, ale nie tylko. Okazuje się, że pasują one także do produktów największych potentatów na rynku w zakresie produkcji okien dachowych - firm FAKRO oraz VELUX.

Rozwiązanie to sprawiło, że ALTATERRA jeszcze bardziej zyskała w oczach najbardziej wymagających Klientów, dla których poza atrakcyjną ceną liczą się także funkcjonalne i nowoczesne rozwiązania.

Altaterra, producent okien dachowych

 

Przeczytaj także:

 

 

Zapoznaj się z bogatą ofertą okien dachowych i dedykowanym im akcesoriów na renowa24.pl!

!

Buduj i remontuj razem z nami!Aneta Wojtczak

Aneta Wojtczak

Absolwentka Politechniki Poznańskiej na kierunku Zarządzanie. Copywritingiem zajmuje się od ponad 10 lat. Od 2018 roku właścicielka firmy Wojtczak Marketing Aneta Wojtczak, która działa głównie w dwóch obszarach: szeroko pojęty copywriting (również SEO) oraz wirtualna asystentka. Tworzenie angażujących i rzetelnych treści to nie tylko jej praca, ale także pasja. Tematyką budowlaną interesuje się od momentu, kiedy kupiła własne mieszkanie. Wiedzę, którą zdobyła w tym zakresie w prosty sposób przekazuje innym. Poza pisaniem uwielbia gotować, szydełkować i podróżować.

Masz pytania? Napisz do nas.

Skorzystaj z pomocy naszych ekspertów, którzy chętnie Ci pomogą w każdej sprawie. Po prostu zadzwoń lub napisz do nas.

Pokaż więcej wpisów z Październik 2021

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.54 / 5.00 215 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-04-01
Wszystko, według ustaleń. Jedynie lekkie uszkodzenie przesyłki co nie miało wpływu na funkcjonowanie okna
2023-03-31
Szybko sprawnie i profesjonalnie
pixel