Darmowa dostawa od 2 000,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

VELUX

3 Ilość produktów

Okna dachowe to doskonały sposób na wprowadzenie do pomieszczenia naturalnego światła i powietrza. Firmy, takie jak VELUX, oferują szereg rozwiązań, które umożliwiają użytkownikom maksymalne wykorzystanie potencjału okien dachowych. Jednym z takich rozwiązań jest automatyka VELUX, która umożliwia sterowanie oknami dachowymi za pomocą pilota, aplikacji mobilnej lub głosu. W tym artykule omówimy zalety okien dachowych z automatyką VELUX, sposób ich działania, rodzaje, koszty oraz proces montażu. 

Zalety okien dachowych z automatyką VELUX 

  • Komfort użytkowania. Automatyka VELUX zapewnia wygodę użytkowania okien dachowych. Nie ma potrzeby korzystania z uchwytu i dokonywania ręcznej regulacji otwarcia czy zamknięcia.  
  • Oszczędność czasu. Dzięki automatyce VELUX użytkownik może w szybki i łatwy sposób otworzyć czy zamknąć okno dachowe. Nie trzeba już wstawać z fotela czy łóżka, by dostarczyć świeżego powietrza do pomieszczenia. 
  • Bezpieczeństwo. Okna dachowe z automatyką VELUX są bezpieczne w użytkowaniu. Automatyka wyposażona jest w czujniki, które reagują na przeszkody, np. gałęzie drzew, które znajdują się na drodze otwierającego się okna. Dodatkowo automatycznie wyłączają się, gdy wykryją deszcz. 
  • Energooszczędność. Okna dachowe z automatyką VELUX zapewniają znaczne oszczędności energii. Dzięki czujnikom temperatury i wilgotności powietrza automatycznie regulują otwarcie i zamknięcie okna, aby zapewnić optymalną temperaturę w pomieszczeniu. W ten sposób unikniemy straty ciepła w okresie zimowym i przegrzania w okresie letnim. 

Możliwość zintegrowania z systemami smart home 

Automatyka VELUX umożliwia integrację z systemami smart home, takimi jak Google Home czy Apple HomeKit. Dzięki temu użytkownik może sterować oknami dachowymi za pomocą głosu lub aplikacji mobilnej, gdziekolwiek jest. 

Jak działa automatyka VELUX? 

  • Sterowanie pilotem. Pilot do sterowania oknami dachowymi z automatyką VELUX umożliwia łatwe i szybkie sterowanie oknami. Użytkownik może zdalnie otwierać, zamykać i regulować poziom otwarcia okna. 
  • Sterowanie aplikacją mobilną. Aplikacja mobilna VELUX umożliwia sterowanie oknami dachowymi za pomocą smartfona lub tabletu. Użytkownik może w ten sposób zdalnie regulować poziom otwarcia okna, monitorować temperaturę i wilgotność powietrza, a także zaprogramować okno, aby automatycznie się otwierało i zamykało w określonych godzinach. 

Automatyczne czujniki i ustawienia 

Automatyka VELUX jest wyposażona w szereg czujników, takich jak czujniki temperatury i wilgotności powietrza, czujnik deszczu czy czujnik ruchu. Dzięki nim, okno dachowe samoistnie reguluje się, dostosowując poziom otwarcia do aktualnych warunków atmosferycznych i zapewniając optymalną wentylację w pomieszczeniu. Dodatkowo użytkownik może samodzielnie zaprogramować okno, aby automatycznie się otwierało i zamykało w wybranej przez niego porze dnia. 

Jakie są korzyści z posiadania okien dachowych z automatyką VELUX? 

  • Poprawa jakości powietrza. Dzięki możliwości łatwego i szybkiego otwierania okna dachowego użytkownik może w łatwy sposób dostarczyć świeże powietrze do pomieszczenia, co przyczynia się do poprawy jakości powietrza. 
  • Oszczędność energii i pieniędzy. Automatyka VELUX pozwala na automatyczne regulowanie poziomu otwarcia okna, dzięki czemu unikniemy straty ciepła w okresie zimowym i przegrzania w okresie letnim. Dzięki temu oszczędzimy na rachunkach za energię. 
  • Komfort użytkowania. Sterowanie oknami dachowymi z automatyką VELUX jest bardzo proste i wygodne. Dzięki temu użytkownik może w łatwy sposób dostosować poziom wentylacji i oświetlenia w pomieszczeniu. 
  • Bezpieczeństwo. Okna dachowe z automatyką VELUX są bezpieczne w użytkowaniu, dzięki czemu użytkownik może cieszyć się pełnym komfortem bez obaw o bezpieczeństwo. 

Automatyka VELUX to doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą cieszyć się pełnym komfortem użytkowania okien dachowych. Dzięki niej użytkownik może łatwo i szybko otwierać i zamykać okno, regulować poziom wentylacji i oświetlenia, a także oszczędzać na rachunkach za energię. Dodatkowo automatyka VELUX jest bezpieczna w użytkowaniu, co stanowi dodatkowy atut tego rozwiązania. 

 

 

 

 

Zaufane Opinie IdoSell
4.54 / 5.00 215 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-04-02
Bardzo dobra.
2023-03-31
Szybko sprawnie i profesjonalnie
pixel