Rolety zewnętrzne

( ilość produktów: 235 )

formularz wycena styropian

 

Rolety manualne

Rolety ręczne charakteryzuje najbardziej uciążliwa obsługa, gdyż podnoszenie i opuszczanie każdej rolety trzeba wykonywać oddzielnie, a czynność ta zajmuje od kilku do kilkunastu sekund. Dzięki wyposażeniu rolet w zwijacz obsługa ich jest łatwiejsza. W systemach z ręcznymi zwijaczami ich awaryjność jest nieduża. W razie zakleszczenia się taśmy, bez problemu zwijacz możemy rozmontować, ponownie „nakręcić” taśmę i złożyć obudowę zwijacza. Koszt rolet zewnętrznych manualnych jest mniejszy w porównaniu do rolet sterowanych elektrycznie.

Rolety zewnętrzne elektryczne

Rolety zewnętrzne elektryczne są zaprojektowane, tak aby stanowiły nierozerwalną część konstrukcji budowlanych. Stanowią idealne zabezpieczenie przed różnorodnymi warunkami pogodowymi, w tym przed:

- nadmiernym nasłonecznieniem,

- przed wiatrem,

- deszczem,

- gradem,

- śniegiem.

Zapewniają doskonałą izolację termiczną, co odczujemy latem (mniejsze nasłonecznienie i niższa temperatura w pomieszczeniu), jak i zimą (wzrasta oszczędność energii cieplnej). Latem rolety zewnętrzne odbijają promienie słoneczne przed dotarciem do szyby. Powoduje to, że pomieszczenia nie nagrzewają się, panuje w nich przyjemny chłód, a także możemy je zaciemnić. Zimą z kolei za pomocą zewnętrznych rolet elektrycznych skutecznie ograniczymy straty ciepła, ponieważ pomiędzy oknem a roletą tworzy się tzw. poduszka powietrzna, która pełni funkcję dodatkowej warstwy izolacji. Zewnętrzne rolety zwiększają izolację akustyczną, dzięki czemu nie odczuwamy hałasu, który dobiega z zewnątrz. Instalując rolety zewnętrzne lepiej zadbamy o swoje poczucie prywatności. To również doskonały wybór rolet, jeśli zależy nam na tym, by poczuć się bezpieczniej – niezależnie od rodzaju rolet zewnętrznych, każdy z nich opóźni czas włamania.

Rolety zewnętrzne solarne

Rolety zewnętrzne solarne warto zamontować z wielu różnych powodów. Przewagą rolet solarnych nad innymi jest to, że jest to model ekologiczny wykorzystujący energię słoneczną oraz fakt, że przy ich montażu nie potrzeba dodatkowo wwiercać się w ścianę i doprowadzać elektryczności.  To dzięki nim zabezpieczymy pomieszczenia przed nadmiernym nagrzaniem. Jest to możliwe z tej przyczyny, że rolety nie dopuszczają promieni słonecznych do okna, dlatego mogą zatrzymać do dziewięćdziesięciu pięciu procent ciepła, co przełoży się na bardziej znośną temperaturę w pomieszczeniu. Warto rozważyć ich montaż właśnie z powodu stanowienia doskonałej alternatywy dla kosztownej i pochłaniającej wiele energii klimatyzacji. Rolety zewnętrzne solarne spisują się doskonale nie tylko latem, ale i zimą, kiedy to stanowią dodatkową warstwę izolacji, która przyczynia się do znacznego zmniejszenia strat ciepła we wnętrzu. Roletę zewnętrzną solarną montujemy na ramie okna, co sprawia komfortowe użytkowanie, a jej obecność nie ogranicza sposobów obrotu skrzydła okiennego – można je także zatrzymać w każdej pozycji. Nie będziemy mieć również żadnych trudności z uchyleniem okna, jeśli roleta będzie częściowo lub całkowicie zasunięta. Rolety te można dopasować do okien dachowych, dzięki czemu dobrze się prezentują. Wybierając rolety zewnętrzne solarne, możemy cieszyć się z faktu, że do funkcjonowania nie potrzebują dodatkowego źródła zasilania. Są więc wygodne w użytkowaniu, tanie w eksploatacji, a także nowoczesne. Można je zastosować w dziecięcej sypialni, jeśli zależy nam na efekcie całkowitego zaciemnienia w ciągu dnia.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Rozumiem i akceptuję
pixel