t2
Darmowa dostawa
Na okna lub od 2000zł
t2
Wygodne raty online
Gwarancja stałej raty
t2
Szeroka Gama Produktów
Ponad 20 000 produktów
t2
Pon-Pt 8:00 - 16:00
t2
Masz Pytania napisz do nas
zł / Polska
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Zdalne sterowanie ROTO – postaw na wygodę i komfort na swoim poddaszu

2021-08-31
Zdalne sterowanie ROTO – postaw na wygodę i komfort na swoim poddaszu

  

W niektórych domach posiadających poddasza lub w mieszkaniach na poddaszach okna dachowe mogą być montowane w ciężko dostępnych miejscach, co sprawia, że ich obsługa może być znacznie utrudniona. Warto więc wyposażyć się w system sterowania zdalnego, który oferowany jest przez jedną z czołowych firm na polskim rynku – ROTO. Zapewnia on automatyczne sterowanie nie tylko oknami dachowymi, ale również i innymi akcesoriami okiennymi, np. roletami zewnętrznymi.

  


Z artykułu dowiesz się:

 1. jakie zalety posiada system zdalny oferowany przez ROTO
 2. jakie akcesoria wchodzą w zestaw systemu zdalnego sterowania ROTO
 3. czym charakteryzują się mechanizmy ROTO E-Tec Control


kołki do stryopianu, metalowe kołki do styropianu, plastikowe kołki do styropianu, width=

Jakie zalety posiada system zdalny oferowany przez ROTO?

 • Programowanie okien dachowych i rolet, dzięki czemu mogą one otwierać się podczas wschodu słońca a zamykać po jego zachodzie.
 • Wywietrzysz pomieszczenia w sposób automatyczny, co zapewnia przyjazny mikroklimat w domowych pomieszczeniach.
 • Prostą i wygodną obsługę okien dachowych nawet tych umieszczonych w trudno dostępnych miejscach.

Jakie akcesoria wchodzą w zestaw systemu zdalnego sterowania ROTO?

kołki do stryopianu, metalowe kołki do styropianu, plastikowe kołki do styropianu, width=

Aby system zdalny mógł działać w pełni poprawnie, należy zastosować odpowiednie akcesoria zapewniające jego wygodną i sprawną obsługę. W zestaw systemu zdalnego sterowania ROTO wchodzi:

 • przełącznik ścienny działający nawet mocno oddalony od danego elementu wymagającego zdalnego sterowania. Produkt ten jest odporny na ewentualne zakłócenia częstotliwości oraz wyposażony jest w oddzielne przyciski zamykania/ otwierania/ stop.
 • Pilot w kolorze białym lub czarnym, dostępny w modelu 1-, 5- lub 10-kanałowym. Wyposażony jest w odbiornik radiowy do obsługi okien lub rolet.
 • Przełącznik bezprzewodowy ścienny, wyposażony w funkcje pilota 1- lub 5-kanałowego.

Mechanizmy ROTO E-Tec Control – pójdź o krok dalej

Zastanawiałeś się, czy jest możliwe, aby w inteligentny sposób zarządzać oknami, a także trochę na tym zaoszczędzić? Taką możliwość dają mechanizmy ROTO E-Tec Control, które są w pełni zintegrowane z okuciami okiennymi i całkowicie niewidoczne i bezgłośne. To dzięki nim sterowanie oknami w wygodny sposób jest całkowicie możliwe. Poniżej możesz zapoznać się z każdym elementem tego systemu:

 • Roto E-Tec Control MVS – to zestaw czujników odpowiedzialnych za kontrolę okien, czyli za ich otwieranie i zamykanie. Znajdują się one wraz z magnesami w obrębie skrzydła w sposób zintegrowany ze skrzydłem. Powstałe pole magnetyczne odpowiada za pracę okna. Jest ono przerwane, gdy okno jest podważone z zewnątrz lub źle zamknięte. Natomiast, gdy jest otwarte, pole magnetyczne jest ciągłe. Za każdym razem, kiedy pole magnetyczne jest przerwane, informacja o tym wysyłana jest do systemu alarmowego lub centrali sterującej automatyką.
 • Roto E-Tec Control MTS – są to czujniki odpowiadające za temperaturę oraz wietrzenie w pomieszczeniach. Tak samo, jak poprzednio opisywane czujniki, są one zintegrowane z okuciami okiennymi, ale i z termostatem klimatyzatora lub grzejnika. Sprawia to, że możesz zapomnieć o wyłączeniu lub włączeniu ogrzewania zimą, czy włączeniu klimatyzatora latem. Straty energii są w ten sposób ograniczane. Dodatkowo pole magnetyczne uruchamia kaloryfery, które osiągają taką temperaturę, jaka jest zaprogramowana. W jednym obwodzie może znaleźć się aż 16 okien.
 • Sterowanie wyciągiem oparów DAS – sprawdza się świetnie, jeśli w kuchni znajdują się otwarte źródła ognia, np. kominek. Wyciąg oparów może być uruchomiony tylko, gdy okna są otwarte. Natomiast, gdy są zamknięte, dopływ energii zostaje odcięty a to zapobiega z kolei zatruciu CO2.
 • Roto E-Tec Drive – system ten odpowiada za automatyczne otwieranie, zamykanie czy ryglowanie okna. Świetnie sprawdza się wszędzie tam, gdzie okno zamontowane jest bardzo wysoko. Uchylenie okna może być wyregulowane automatycznie, aby móc cyklicznie wietrzyć pomieszczenia. W chwili, gdy powietrze w domu osiągnie minimalnie ustawioną na wietrzenie temperaturę, okna same się pozamykają.

Zainteresowany oknami dachowymi od najlepszych polskich producentów? Kliknij i zobacz ich bogatą ofertę na renowa24.pl:

Oferta okien dachowych na renowa24.pl

Buduj i remontuj razem z nami!

Autor: Małgorzata Buchkovska


Masz pytania? Napisz do nas.

Skorzystaj z pomocy naszych ekspertów, którzy chętnie Ci pomogą w każdej sprawie. Po prostu zadzwoń lub napisz do nas.

Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2021

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.54 / 5.00 215 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-03-27
Bardzo miła obsługa i szybka realizacja zamówienia.
2023-03-25
Ok
pixel