Darmowa dostawa od 2 000,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Zainwestuj w super energooszczędne okna RoofLITE+ TRIO PINE!

2021-10-08
Zainwestuj w super energooszczędne okna RoofLITE+ TRIO PINE!

 

 

Budując dom inwestor musi odpowiedzieć sobie na wiele pytań i wybrać wiele rozwiązań. Jednym z nich jest z pewnością dobór odpowiednich okien dachowych. RooFLITE+ posiada w swojej ofercie superenergooszczędne okna dachowe TRIO PINE. Co to oznacza energooszczędne i dlaczego powinieneś zainwestować akurat w ten produkt? Wiemy, że mnogość produktów na rynku powoduje u Ciebie mętlik w głowie, dlatego w dzisiejszym artykule rozwiejemy wszystkie Twoje wątpliwości. Mamy nadzieję, że po zapoznaniu się z treścią będziesz miał pewność, że superenergooszczędne okna dachowe RoofLITE+ TRIO PINE to najlepszy wybór.

 


Z artykułu dowiesz się:

  1. Czym cechują się okna energooszczędne?
  2. Na jakie czynniki warto zwrócić uwagę wybierając okna dachowe?
  3. Dlaczego inwestycja w superenergooszczędne okna dachowe RoofLITE+ TRIO PINE to idealne rozwiązanie właśnie dla Ciebie?

otwarte super energooszczędne okno RoofLITE+ TRIO PINE

Dużo słyszy się obecnie o oknach energooszczędnych. Niewiele jednak mówi się o tym, jakie cechy powinien posiadać taki produkt. Czy musi mieć ciepły pakiet szybowy, wiele uszczelek, czy może termoizolacyjny kołnierz? Mając na uwadze fakt, że nie wszyscy wiedzą, na co zwrócić uwagę wybierając okna dachowe, dziś chcemy przybliżyć temat ich energooszczędności i pokazać Ci jeden z najlepszych produktów na rynku, który powinien przykuć Twoją uwagę — superenergooszczędne okna dachowe RoofLITE+ TRIO PINE.

Czym cechują się okna energooszczędne?

Nie da się ukryć, że producenci okien dachowych co rusz proponują potencjalnym Klientom nowe rozwiązania, które mają spełnić nie tylko ich oczekiwania, ale również dynamicznie zmieniające się normy zaostrzające przepisy budowlane. W przypadku okien dachowych mowa tutaj o przenikalności cieplnej przegród, gdzie od 2021 roku współczynnik Uw dla okien dachowych nie może przekroczyć 1,1 W/m2K. Dlatego też producenci inwestują w innowacyjne rozwiązania, poprawiają konstrukcję produkowanych okien, dzięki czemu zmniejszają straty ciepła. Nie inaczej jest, jeśli chodzi o superenergooszczędne okna dachowe RoofLITE+ TRIO PINE.

fragment super energooszczędnego okna RoofLITE+ TRIO PINE ukazujący pakiet trzyszybowy

Na jakie czynniki warto zwrócić uwagę wybierając okna dachowe?

Najważniejszym parametrem, jaki decyduje o energooszczędności okien dachowych jest współczynnik przenikania ciepła (Uw). To właśnie na niego ma wpływ określona budowa okien dachowych — nie tylko wykorzystane surowce i elementy, ale także sposób ich połączenia. Nie bez znaczenia jest tutaj także współczynnik przepuszczalności promieniowania słonecznego (gn), który jest zależny od zastosowanego w oknie przeszklenia.

Eksperci jasno określają, że okna dachowe, które instaluje się w dachach skośnych dostarczają co najmniej 50% więcej światła, niż okna fasadowe. Ich energooszczędność polega na tym, że promienie słoneczne, jakie wpadają do wewnątrz pozostawiają ciepło, które dzięki specjalnej konstrukcji okna dachowego jest zatrzymywane w pomieszczeniu. Istotne jest w tym wypadku to, aby współczynnik przenikania ciepła Uw oraz współczynnik przepuszczalności promieniowania słonecznego (gn) były odpowiednio zbilansowane.

Dlaczego inwestycja w superenergooszczędne okna dachowe RoofLITE+ TRIO PINE to idealne rozwiązanie właśnie dla Ciebie?

Superenergooszczędne okna dachowe RoofLITE+ TRIO PINE to produkty, które posiadają najwyższe parametry w ofercie marki. Są to okna trzyszybowe, które dodatkowo wyposażono we wzmocnioną ramę, co pozwala mieć pewność, że będą trwałe przez wiele lat. Superenergooszczędne okna dachowe RoofLITE+ TRIO PINE posiadają centralną oś obrotu. Ramę i skrzydła okienne wykonano z wysokiej jakości drewna sosnowego, które pozyskiwane jest w zrównoważony sposób, a następnie poddawane impregnacji. Rozwiązanie to sprawia, że użytkownik nie tylko dba o środowisko naturalne, ale również nabywa okna, które będą odporne na różne czynniki przez wiele lat.

dolne otwieranie super energooszczędnego okna RoofLITE+ TRIO PINE

Co wyróżnia superenergooszczędne okna dachowe RoofLITE+ TRIO PINE na tle innych produktów tego typu?

Cechami, które najbardziej wyróżniają wspomniany produkt na tle innych są:

  • wzmocniona szerokość ościeżnicy — dzięki której można mówić o wysokiej odporności okna dachowego na najbardziej niekorzystne warunki atmosferyczne, takie jak intensywne opady deszczu, czy gradu oraz porywisty wiatr;
  • pakiet 3-szybowy — który pozwala osiągnąć wysokie parametry termoizolacyjności; producentowi udało się osiągnąć wartość współczynnika przenikania ciepła na poziomie 1.1 W/m2K (co jest w 100% zgodne z normami, jakie obowiązują od początku 2021 roku dla okien dachowych).

Wspomniany wyżej pakiet 3-szybowy wyposażono dodatkowo w dwie połowki niskoemisyjne, które odbijają ciepło. Dzięki temu użytkownik może zapomnieć o utracie ciepła zimą, co z kolei przekłada się na niższe rachunki za ogrzewanie. Dodatkowo okna posiadają także hartowaną zewnętrzną szybę, która sprawia, że superenergooszczędne okna dachowe RoofLITE+ TRIO PINE jest w stanie znieść każde, nawet najgorsze warunki panujące na zewnątrz.

Choć głównie warto skupić się na energooszczędności tego okna dachowego, nie bez znaczenia jest także wygodna obsługa okna. Wszystko za sprawą eleganckiej klamki, które montowana jest na dole skrzydła. Co więcej, produkt posiada także dwie pozycje mikrouchyłu, dzięki któremu można bez konieczności otwierania okna wentylować pomieszczenie.

Jak zatem widać powyżej, superenergooszczędne okna dachowe RoofLITE+ TRIO PINE to doskonały wybór dla wymagających. Jeżeli chciałbyś dowiedzieć się więcej na temat rozwiązań proponowanych przez RoofLITE+, skontaktuj się z doświadczonymi pracownikami renowa24.pl, którzy z pewnością udzielą Ci wyczerpujących informacji.

fragment super energooszczędnego okna RoofLITE+ TRIO PINE ukazujący jego oś obrotu

 

Przeczytaj także:

 

Zapoznaj się z bogatą ofertą okien dachowych RoofLITE+ dostępnych na renowa24.pl!!

Buduj i remontuj razem z nami!

logo renowa24.pl

Autor: Aneta Wojtczak

Udostępnij
Pokaż więcej wpisów z Październik 2021

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.49 / 5.00 185 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2021-12-12
Wszystko ok. Polecam.
2021-12-02
Profesjonalne, rzeczowe.
pixel