Darmowa dostawa od 2 000,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Z czego zbudować dom?

2018-06-25
Z czego zbudować dom?

Podjęcie decyzji o budowie domu wiąże się z pojawieniem wielu pytań oraz jeszcze większej ilości niewiadomych. Wybranie odpowiednich materiałów do budowy domu jest niezwykle ważne – wybrane rozwiązania muszą ze sobą współgrać i co ważne, być optymalne pod wieloma względami.

Pamiętajmy o tym, że decyzja o wyborze materiałów musi zostać podjęta już na etapie projektowania nieruchomości. O czym, więc pamiętać?

Ściany – najważniejszy element domu

Najtrudniejsze jest wybranie odpowiedniego rodzaju ścian, jakie chcemy posiadać w naszym domu – ściany jedno-, dwu- lub trójwarstwowe. Ściany jednowarstwowe najczęściej wykonywane są z pustaków ceramicznych, jednak mogą być również wykonane z bloczków z betonu komórkowego bądź z bloczków silikatowych pełnych lub drążonych. Ściany dwuwarstwowe, wykonane są z tych samych materiałów, jednak docieplane przy użyciu wełny mineralnej. Z kolei ściany trójwarstwowe poza częścią murowaną i dociepleniem z wełny mineralnej uzupełnione są o warstwę zewnętrzną elewacyjną. Do jej wykonania można wykorzystać cegły klinkierowe, wapienno-piaskowe, pełne bądź betonowe z tynkiem.

Pustaki ceramiczne – co warto o nich wiedzieć?

Pustaki ceramiczne wykonane są z gliny wymieszanej z wodą i mączką drzewną bądź trocinami. Po uformowaniu, konieczne jest ich wypalenie w wysokiej temperaturze. Dzięki temu, ceramika poryzowana charakteryzuje się bardzo dobrą izolacyjnością cieplną. To tylko jedna z wielu zalet pustaków ceramicznych. Dlaczego jeszcze warto w nie zainwestować? Poza termoizolacyjnością , budynki wykonane z pustaków ceramicznych charakteryzują się dużą zdolnością do akumulacji ciepła tzn. dom wolno się wychładza w porze zimowej, ale również wolno się nagrzewa w porze letniej. Warto również wspomnieć o dobrej izolacji akustycznej, która dla wielu osób jest niezwyklecenna, gdyż zwiększa komfort mieszkania. Przechodząc jednak do pozostałych zalet pustaków ceramicznych należy zaznaczyć, że są one wytrzymałe na ściskanie – przy ich wykorzystaniu można zbudować nieruchomość nawet do 6 kondygnacji. Budowa domu przy ich użyciu jest niezwykle prosta – zamiast spoin pionowych można zastosować elementy łączone na pióro i wpust, w związku z czym czas murowania ścian jest możliwie jak najkrótszy. Na koniec warto dodać, że są one odporne na działanie zewnętrznych warunków atmosferycznych – nieotynkowany budynek, wykonany z pustaków ceramicznych może przetrwać nawet kilka sezonów, bez żadnych uszczerbków.

Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2018

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.49 / 5.00 185 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2021-08-03
Obsługa ok, troche długo się czeka ok 3 tygodni, ale Tylko jedna roleta velux dkl mk08 z 4 kupionych dobrze wygląda na oknie, reszta jest pomarszczona przy prowadnicach i wystają czarne magnesy z materiału przy prowadnicach. Tragedia.
2021-08-05
:)
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixel