t2
Darmowa dostawa
Na okna lub od 2000zł
t2
Wygodne raty online
Gwarancja stałej raty
t2
Szeroka Gama Produktów
Ponad 20 000 produktów
t2
Pon-Pt 8:00 - 16:00
t2
Masz Pytania napisz do nas
zł / Polska
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Z czego zbudować dom?

2018-06-25
Z czego zbudować dom?

Podjęcie decyzji o budowie domu wiąże się z pojawieniem wielu pytań oraz jeszcze większej ilości niewiadomych. Wybranie odpowiednich materiałów do budowy domu jest niezwykle ważne – wybrane rozwiązania muszą ze sobą współgrać i co ważne, być optymalne pod wieloma względami.

Pamiętajmy o tym, że decyzja o wyborze materiałów musi zostać podjęta już na etapie projektowania nieruchomości. O czym, więc pamiętać?

Ściany – najważniejszy element domu

Najtrudniejsze jest wybranie odpowiedniego rodzaju ścian, jakie chcemy posiadać w naszym domu – ściany jedno-, dwu- lub trójwarstwowe. Ściany jednowarstwowe najczęściej wykonywane są z pustaków ceramicznych, jednak mogą być również wykonane z bloczków z betonu komórkowego bądź z bloczków silikatowych pełnych lub drążonych. Ściany dwuwarstwowe, wykonane są z tych samych materiałów, jednak docieplane przy użyciu wełny mineralnej. Z kolei ściany trójwarstwowe poza częścią murowaną i dociepleniem z wełny mineralnej uzupełnione są o warstwę zewnętrzną elewacyjną. Do jej wykonania można wykorzystać cegły klinkierowe, wapienno-piaskowe, pełne bądź betonowe z tynkiem.

Pustaki ceramiczne – co warto o nich wiedzieć?

Pustaki ceramiczne wykonane są z gliny wymieszanej z wodą i mączką drzewną bądź trocinami. Po uformowaniu, konieczne jest ich wypalenie w wysokiej temperaturze. Dzięki temu, ceramika poryzowana charakteryzuje się bardzo dobrą izolacyjnością cieplną. To tylko jedna z wielu zalet pustaków ceramicznych. Dlaczego jeszcze warto w nie zainwestować? Poza termoizolacyjnością , budynki wykonane z pustaków ceramicznych charakteryzują się dużą zdolnością do akumulacji ciepła tzn. dom wolno się wychładza w porze zimowej, ale również wolno się nagrzewa w porze letniej. Warto również wspomnieć o dobrej izolacji akustycznej, która dla wielu osób jest niezwyklecenna, gdyż zwiększa komfort mieszkania. Przechodząc jednak do pozostałych zalet pustaków ceramicznych należy zaznaczyć, że są one wytrzymałe na ściskanie – przy ich wykorzystaniu można zbudować nieruchomość nawet do 6 kondygnacji. Budowa domu przy ich użyciu jest niezwykle prosta – zamiast spoin pionowych można zastosować elementy łączone na pióro i wpust, w związku z czym czas murowania ścian jest możliwie jak najkrótszy. Na koniec warto dodać, że są one odporne na działanie zewnętrznych warunków atmosferycznych – nieotynkowany budynek, wykonany z pustaków ceramicznych może przetrwać nawet kilka sezonów, bez żadnych uszczerbków.

Masz pytania? Napisz do nas.

Skorzystaj z pomocy naszych ekspertów, którzy chętnie Ci pomogą w każdej sprawie. Po prostu zadzwoń lub napisz do nas.

Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2018

Polecane

Dostępny
Styropian parkingowy SWISSPOR  EPS 200 034 gr. 15 cm

Styropian parkingowy SWISSPOR EPS 200 034 gr. 15 cm

141,90 zł brutto
473,00 zł / m³ brutto
Zaufane Opinie IdoSell
4.54 / 5.00 215 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-04-02
Bardzo dobra.
2023-04-01
Wszystko, według ustaleń. Jedynie lekkie uszkodzenie przesyłki co nie miało wpływu na funkcjonowanie okna
pixel