Kup okno dachowe Velux i odbierz MARKIZĘ ZA 1 ZŁ! Skorzystaj już teraz!

t2
Darmowa dostawa
Na okna lub od 2000zł
t2
Wygodne raty online
Gwarancja stałej raty
t2
Szeroka Gama Produktów
Ponad 20 000 produktów
t2
Pon-Pt 8:00 - 16:00
t2
Masz Pytania napisz do nas
zł / Polska
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Wymiany okien dachowych i remonty poddasza — dlaczego warto?

2020-04-26
Wymiany okien dachowych i remonty poddasza — dlaczego warto?

Badania ekspertów zajmujących się remontami jasno wskazują, że coraz większa liczba osób decyduje się na renowację poddasza i wymianę okien dachowych. dlaczego tak się dzieje? Co kieruje osobami, które decydują się na taki krok? Dlaczego warto podjąć się tego przedsięwzięcia?

Montaż nowych okien dachowych ma wiele zalet, jednak jedną z największych, którą bardzo często wymieniają nie tylko producenci, ale także właściciele poddaszy, jest poprawa komfortu termicznego. Jak można się spodziewać, produkty oferowany 20 - 30 lat temu nie spełniają obecnych norm, a także nie utrzymują odpowiednich temperatur latem i zimą. Nic zatem dziwnego, że wielu właścicieli decyduje się na gruntowny remont poddasza i wymianę okien na nowe. Aby jednak mieć pewność, że całość przedsięwzięcia ma sens, należy poprawnie wymienić okno. Jak to zrobić? Na to pytanie odpowiadają eksperci jednego z największych producentów okien dachowych — firmy VELUX .

okno dachowe

Sposoby wymiany okien dachowych

Zanim zdecydujesz się na wymianę okna dachowego, zapoznaj się z trzema sposobami, które pozwolą Ci to zrobić. Na to, który sposób wybierzesz, ma wpływ kilka czynników, które powinieneś wziąć pod uwagę. I nie chodzi tutaj jedynie o finanse, ale także o techniczne możliwości. Mając to na uwadze, poniżej przedstawimy Ci istotne informacje, które mamy nadzieję, pomogą podjąć ostateczną decyzję.

Okna dachowe możesz wymienić na poniższe trzy sposoby:

  1. z zachowaniem wnęki okiennej;
  2. z częściowym zachowaniem wnęki okiennej;
  3. z wykonaniem nowej wnęki okiennej.

Komfort cieplny a wymiana okna dachowego z zachowaniem wnęki

Jest to metoda, którą chętnie wybrałoby wielu użytkowników. Nie wymaga bowiem ogromnej ilości czasu. Nie trzeba tutaj demontować starej wnęki i instalować nowej. Ta metoda jest doskonała dla osób, które nie chcą zmieniać aranżacji poddasza, a jedynie wymienić okno dachowe.

okno dachowe

Decydując się na ten krok musisz pamiętać o tym, żeby zachować szczególną ostrożność. Jeżeli nie będziesz uważał, możesz uszkodzić istniejącą wnękę, co będzie równoznaczne z koniecznością jej wymiany. Po demontażu okna sprawdź połączenie wnęki z konstrukcją dachu. Jeżeli okaże się, że izolacja nie spełnia wymogów, a tak może stać się, jeśli zamontowane okno służy użytkownikom przez wiele lat, lepszym rozwiązaniem będzie wymiana okna dachowego wraz z wnęką. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że parametry termoizolacyjne w 100% się polepszą. Pamiętaj o tym, że najlepsze parametry uzyskasz decydując się na kupno okien z pakietami 3 - szybowymi. Rozwiązanie to pozwoli ulepszyć parametry energetyczne całego budynku.

Nie wiesz jak samodzielnie wymienić okno dachowe z zachowaniem wnęki? Zapoznaj się z poniższym filmem:

Częściowa wymiana wnęki podczas wymiany okna dachowego

Jeżeli nie zależy Ci na całkowitej zmianie wyglądu poddasza, a jedynie chcesz wymienić okna i poprawić termoizolację, możesz zastosować system, w którym wymienisz nie tylko okno, ale także część wnęki okiennej. Co daje takie rozwiązanie? Dzięki niemu nie ponosisz zbyt dużo kosztów, a jednocześnie jesteś w stanie poprawić odrobinę izolację wnęki, a tym samym całej konstrukcji i połączenia z dachem. Aby prawidłowo wymienić okno dachowe i część wnęki, musisz przejść przez następujące etapy:

  1. zdemontować stare okno;
  2. przyciąć wnękę okienną;
  3. zdemontować górną część starej wnęki;
  4. zamontować nowe okno;
  5. wykonać zdemontowaną część wnęki okiennej.

Podpowiedzi możesz także szukać w poniższym filmie:

Remont całkowity — wymiana okna i wnęki okiennej — dlaczego jest to najlepsze rozwiązanie?

Wymiana okna i wnęki pozwoli Ci w największym stopniu poprawić termoizolację na poddaszu. Rozwiązanie to daje możliwość wyeliminowania wszystkich mostków termicznych powstających pomiędzy wnęką a oknem. Musisz także mieć na uwadze, że nowa wnęka będzie idealnie dopasowana do okna, stabilniej osadzona, dzięki czemu całe rozwiązanie stanie się o wiele bardziej wytrzymałe.

Decydując się na to rozwiązanie, zapoznaj się z instrukcją jednoczesnej wymiany okna i wnęki:

Jeżeli uważasz, że nie dasz rady samodzielnie wymienić okna na nowe, zatrudnij profesjonalnego montażystę, który z pewnością zrobi to szybko i poprawnie. Właściwy montaż da Ci pewność, że nowe okna przetrwają nawet kolejne 30 lat.

Masz pytania? Napisz do nas.

Skorzystaj z pomocy naszych ekspertów, którzy chętnie Ci pomogą w każdej sprawie. Po prostu zadzwoń lub napisz do nas.

Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2020

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.54 / 5.00 215 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-04-01
Wszystko, według ustaleń. Jedynie lekkie uszkodzenie przesyłki co nie miało wpływu na funkcjonowanie okna
2023-03-27
Bardzo miła obsługa i szybka realizacja zamówienia.
pixel