t2
Darmowa dostawa
Na okna lub od 2000zł
t2
Wygodne raty online
Gwarancja stałej raty
t2
Szeroka Gama Produktów
Ponad 20 000 produktów
t2
Pon-Pt 8:00 - 16:00
t2
Masz Pytania napisz do nas
zł / Polska
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Wszystko o styropianie grafitowym

2017-04-12
Wszystko o styropianie grafitowym

Styropian grafitowy cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Czym się wyróżnia? Co warto o nim wiedzieć? Czy stosunkowo niska cena, przy jednoczesnych doskonałych parametrach izolacyjnych, może stać się jego kartą przetargową?

Jakimi parametrami izolacyjnymi cechuje się styropian grafitowy?

Styropian grafitowy wykonany został z polistyrenu ekspandowanego EPS, który dodatkowo wzbogacono grafitem. To właśnie on pochłania promieniowanie podczerwone, a także sprawia, że ucieczka ciepła z budynku się zmniejsza. Grafit dodany do styropianu powoduje, że produkt ma znacznie lepsze parametry izolacyjne, niż tradycyjny, biały model. Co więcej, tego typu asortyment ma zupełnie inny kolor, dzięki czemu bez problemu można go odróżnić.

Mówiąc o materiałach izolacyjnych, największą uwagę trzeba zwrócić na współczynnik przenikania ciepła — λ [W/mK]. Nie inaczej jest jeśli chodzi o styropian grafitowy. Porównując go z białym produktem, da się zauważyć, że ma on znaczną przewagę, jeśli chodzi o ten parametr. Okazuje się, że różnica wynosi około 25%.

styropian grafitowy

Cieńszy nie znaczy gorszy

Dokonując wyboru styropianu, warto mieć na uwadze, że choć cieńszy, styropian grafitowy będzie lepszym wyborem. Jego wysokie parametry izolacyjne sprawiają, że można go użyć w każdym miejscu. Szczególnie polecany jest tam, gdzie niemożliwe jest nałożenie grubej warstwy izolacyjnej.

Decydując się na styropian grafitowy, użytkownik może uzyskać bardzo zbliżony, jeśli nie identyczny opór cieplny, jaki da się zauważyć podczas stosowania białego produktu. Który produkt wybrać? Odpowiedź powinna być prosta, jednak każdy użytkownik kieruje się swoimi potrzebami. Dodamy jednak, że na rynku obok styropianów grafitowego i białego, można wyróżnić jeszcze jeden produkt — styropian grafitowy pokryty białą warstwą. Wspomniany element nie tylko nadaje stabilności poszczególnym płytom, ale także eliminuje naprężenia termiczne, jakie mogą powstać na styropianie.

Wyżej wymieniona cecha styropianu grafitowego jest pożądana, kiedy inwestor indywidualny chce izolować ściany zewnętrzne rozmaitych budynków oraz kiedy izolację układa się w miejscach, gdzie nie zmieści się jej gruba warstwa. Produkt ten doskonale sprawdzi się zatem na tarasie, balkonie, czy podczas ocieplania nadproży, wieńców lub ościeży.

styropian grafitowy

Informacje, o których nie można zapominać

Decydując się na wymianę izolacji, warto zawsze dopytać ekspertów, który styropian sprawdzi się lepiej. Brak znajomości parametrów obu produktów może spowodować niepotrzebne problemy. Dobierając styropian nie można zapominać także o punkcie rosy, który trzeba właściwie umieścić. Co to takiego? Jest to określone miejsce na ścianie, w którym skrapla się para wodna. Należy pamiętać, że wspomniany punkt powinien znajdować się w nałożonej warstwie izolacji, a nie w ścianie. Jeżeli stanie się inaczej, może dojść do zawilgocenia ściany.

Kiedy wykonać izolację?

Właściciele budynków powinni pamiętać o tym, aby docieplenie wykonywać wtedy, kiedy na zewnątrz panuje odpowiednia temperatura. Nie powinna ona przekraczać 30°C. Warto mieć na uwadze, że ze względu na ciemniejszą barwę, styropian grafitowy jest bardziej narażony na skutki oddziaływania słońca.

styropian grafitowy

Akcesoria do styropianu

Kupując styropian, należy pamiętać o tym, aby dobrać do niego odpowiednie akcesoria. Mowa tutaj nie tylko o kleju, ale także o kołkach wzmacniających izolację. Jakie wybrać, by mieć pewność, że styropian grafitowy będzie idealnie przylegał do ściany? Jeżeli nie wiesz, jakie produkty wybrać, zapytaj ekspertów pracujących w naszym sklepie. Udzielą Ci szczegółowych informacji.


Masz pytania? Napisz do nas.

Skorzystaj z pomocy naszych ekspertów, którzy chętnie Ci pomogą w każdej sprawie. Po prostu zadzwoń lub napisz do nas.

Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2017

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.54 / 5.00 215 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-03-31
Szybko sprawnie i profesjonalnie
2023-03-27
Pozytywnie
pixel