Darmowa dostawa od 2 000,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

W jaki sposób umyjemy okno dachowe i rolety

2019-12-02
W jaki sposób umyjemy okno dachowe i rolety

Prawidłowe mycie i konserwacja okien dachowych to podstawa długotrwałego zachowania odpowiednich właściwości asortymentu. Warto zatem poznać tajniki czyszczenia rolet i wspomnianego produktu. Dzięki temu będzie można mieć pewność, że okno jest nie tylko pozbawione zanieczyszczeń, ale przede wszystkim spełnia swoje funkcje w 100%. Stosowanie odpowiednich technik czyszczenia z pewnością pozwoli użytkować okno bez napraw przez długi czas.

Szykując się do czyszczenia i konserwacji okna dachowego i rolety należy przygotować nie tylko odpowiednie detergenty, ale również zastanowić się jak myć okno dachowe, aby zrobić to prawidłowo i przede wszystkim bezpiecznie. Dobrze jest pamiętać o tym, że specyficzne otwieranie tego typu produktów jest dla wielu osób przeszkodą w prawidłowej konserwacji. Zupełnie niepotrzebnie. Każdy producent stara się bowiem zawsze wyjaśnić, jak otwierać, blokować i konserwować produkt, który oferuje swoim klientom. Wracając jednak do mycia okien - od czego zacząć?

okno dachowe, mycie, konserwacja, roleta

Czyszczenie szyby i filtra powietrza - jak zrobić to prawidłowo?

Mycie okna dachowego rozpoczyna się od otwarcia skrzydła i zablokowania je w pozycji odwrotnej do standardowej (w tym celu należy zapiąć zasuwkę, która znajduje się z boku ościeżnicy). Tak przygotowane okno można zacząć myć. Konserwację rozpoczyna się od wyczyszczenia filtra powietrza. Po odwróceniu okna można go swobodnie wyjąć z szyny i wyczyścić przy użyciu ogólnodostępnych detergentów. Jeśli filtr jest zużyty, dobrze jest go wymieniać. Poszczególne elementy można kupić w sklepie, w którym nabywało się okno lub bezpośrednio u producenta.

Szybę myje się przy użyciu miękkiej ściereczki lub niemetalowego ściągacza do szyb. Ważne, aby podczas procesu czyszczenia nie porysować szklanej warstwy. Jeśli okna nie są mocno zabrudzone, do ich umycia powinna wystarczyć zwykła woda. Jeżeli jednak zabrudzenia są dość spore, można użyć ogólnodostępnych detergentów. Ważne jest to, aby przed każdorazowym myciem, najpierw zamoczyć szybę. Dzięki temu łatwiej usuwa się zabrudzenia.

Przy myciu szyby należy pamiętać, aby nie narażać jej na zarysowania, które nie tylko będą brzydko wyglądać, ale mogą stać się powodem utraty jej właściwości.

Czyszczenie kołnierza - nie można o nim zapominać podczas konserwacji okna

Choć deszcz powinien oczyścić w pewnym stopniu kołnierz, użytkownik okna dachowego nie może zapominać o eliminacji śniegu, lodu i liści, które mogą w nim zalegać. Czyszczenie tej części powinno odbywać się przynajmniej raz w roku. Dzięki temu można zadbać o prawidłowy odpływ wody, który jest niezwykle istotny dla prawidłowego funkcjonowania okna dachowego.

okno dachowe, czyszczenie, roleta

Czyszcząc okno, nie można zapominać o roletach

Osoby, które wyposażyły okna dachowe w rolety, powinny mieć na uwadze, że ich czyszczenie i konserwacja jest równie ważna, jak czyszczenie okien. Jak czyścić rolety na okna dachowe, aby mieć pewność, że ich właściwości pozostaną niezmienne?

Myjąc okno dachowe, warto jednocześnie zadbać o ozdobę, jaką jest niewątpliwie roleta. Wytarcie kurzu lub odkurzenie ich za pomocą odkurzacza lub szczotki spowoduje, że produkt będzie wyglądał, jakby dopiero został zamontowany. Jeśli użytkownik zauważy na rolecie brzydką plamę, powinien ją usunąć przy użyciu miękkiej szmatki lub gąbki, która została namoczona w letniej wodzie. Proces ten należy przeprowadzić bardzo delikatnie, aby zapobiec uszkodzeniu i marszczeniu się tkaniny. Nie wolno przy tym używać żadnych detergentów, aby materiał się nie odbarwił.

Użytkownicy, którzy wybrali do wnętrza rolety aluminiowe, zwane również żaluzjami, mogą na nie nakładać niewielką ilość detergentu, zapobiegającego osadzaniu się kurzu. Pomoże to w lepszym czyszczeniu przy użyciu odkurzacza lub specjalnej szczotki.

Udostępnij
Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2019

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.49 / 5.00 185 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2021-12-10
Wszystko jak trzeba
2021-12-02
Profesjonalne, rzeczowe.
pixel