t2
Darmowa dostawa
Na okna lub od 2000zł
t2
Wygodne raty online
Gwarancja stałej raty
t2
Szeroka Gama Produktów
Ponad 20 000 produktów
t2
Pon-Pt 8:00 - 16:00
t2
Masz Pytania napisz do nas
zł / Polska
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Tynk silikatowy – dlaczego warto go wybrać?

2020-11-15
Tynk silikatowy  – dlaczego warto go wybrać?

 

Na rynku istnieją dwa podobne do siebie tynki, bardzo często mylone przez kupujących. Chodzi o tynk silikatowy oraz silikonowy. Oba cechują podobne właściwości, ale nie można zapominać również o znacznych różnicach pomiędzy nimi. Jeden i drugi nadają się na różne rodzaje podłoża i warto się przyjrzeć temu dokładnie. Aplikowanie tynku silikatowego jest nieco bardziej skomplikowane niż w przypadku innych rodzajów tynków i powinno być przeprowadzane, kiedy na zewnątrz panuje odpowiednia ku temu pogoda.

 


Z artykułu dowiesz się:


“tynk,

Zalety tynku silikatowego

Na początek warto zapoznać się z zaletami tynku silikatowego, który jest jednym z tynków cienkowarstwowych, które dostaniemy na rynku. Co więc do nich należy?

  • Niezwykła odporność na zmienne warunki atmosferyczne.
  • Jest bardzo odporny na porastanie i zabrudzenia.
  • Posiada w składzie prasowane wodne szkło oraz zasadowy odczyn, które chronią go przed nadmierną eksploatacją i niehigienicznym wyglądem. Osiadanie glonów, alg czy innych porostów jest w tym przypadku mocno ograniczone.
  • Jest świetny, jeśli dany dom znajduje się blisko jeziora czy lasów, gdzie stopień wilgotności jest o wiele wyższy, ponieważ nie wpływa to na jego wygląd.
  • Tynk silikatowy jest elastyczny, dzięki czemu można wykorzystać go do różnych faktur.
  • Cechuje go lepsza paroprzepuszczalność.
  • Posiada bardzo dobrą przyczepność.
  • Wyprodukowany jest w szerokiej gamie kolorystycznej.

Właściwości tynku silikatowego

“tynk,

Jedną z najważniejszych rzeczy, o których warto pamiętać, kiedy decydujemy się na tynk silikatowy, jest to, że musi on być położony we właściwych warunkach. Podczas całej operacji temperatura nie powinna być wyższa niż 25 stopni Celsjusza i nie niższa niż 10. Odpowiednia wilgotność powietrza również powinna być tu zachowana i nie powinna przekraczać 80%. Jeśli właściwości te nie zostaną zachowane, wówczas może być to problem dla prawidłowego zawiązania się tynku z podłożem. Oprócz tego tynk silikatowy jest bardzo odporny na korozję, dzięki swej paroprzepuszczalności. Należy jednak pamiętać o tym, że kładzie się go na podłoże mineralne. Ściany, na których ma się znaleźć tynk, powinny być również dobrze przygotowane. M.in. chodzi o to, aby były czyste, suche i równe. Zachowanie tych wszystkich właściwości ważnych dla tego surowca zapewni stworzenie trwałej, odpornej i estetycznej powłoki. Warto jeszcze dodać, że jego nakładanie wiąże się z dużą precyzją.

Opłacalność tynku silikatowego

“tynk,

Tynk jest jednym z materiałów, który najbardziej się opłaca, aby utrzymać elewację domu w estetycznym stanie. Tynk silikatowy skutecznie chroni dom przed zabrudzeniami czy osadzaniem się porostów. Dzięki temu nie musimy martwić się o częste czyszczenie elewacji czy wymianę jej na nową. Ten rodzaj tynku, choć jest jednym z bardziej kosztownych, daje większą gwarancję trwałości niż inne rodzaje tynków na rynku. Warto wiedzieć, że tynk silikatowy należy do tzw. tynków krzemianowych, które składają się z wodnego szkła potasowego i żywic syntetycznych. Dzięki temu mogą być połączone ze styropianem, jak i wełną naturalną. Wiąże się on mocno z podłożem mineralnym. Jego skład pozwala na gwarancję, że jest to jeden z bardziej opłacalnych tynków dostępnych na rynku. Jego cena jest nieco niższa niż w przypadku tynku silikonowego, jednak dla niektórych osób może i tak wydawać się zbyt wysoka. W tym przypadku jednak warto zainwestować w surowiec, który nie będzie spędzał nam snu z powiek za każdym razem, kiedy spadnie deszcz czy przejedzie obok domu samochód po gruntowej drodze.

Najlepsi producenci tynków silikatowych

“tynk,

Podczas podejmowania decyzji o zakupie tynku silikatowego, warto przybliżyć sobie producentów, którzy są uznawani za najlepszych na rynku. Jednym z nich jest firma Ceresit, która w swojej ofercie posiada bogactwo wysokiej jakości tynków. Jednym z nich jest właśnie silikatowy, który posiada właściwości samoczyszczące, chroniące przed kurzem czy osadzaniem się glonów. Jeśli chcemy wypróbować najlepszy tynk na rynku, powinniśmy zapoznać się właśnie z ich ofertą. Warto wspomnieć również o tynkach silikatowych firmy Arsanit, która wyróżnia się bogactwem kolorystycznym tego produktu oraz możemy poprosić o indywidualne opracowanie wymaganego przez nas koloru. Produkty tej firmy są od razu gotowe do użycia.

Autor: Małgorzata Buchkovska

Masz pytania? Napisz do nas.

Skorzystaj z pomocy naszych ekspertów, którzy chętnie Ci pomogą w każdej sprawie. Po prostu zadzwoń lub napisz do nas.

Pokaż więcej wpisów z Listopad 2020

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.54 / 5.00 215 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-03-31
Szybko sprawnie i profesjonalnie
2023-03-30
Kontakt bezproblemowy, szybka realizacja. Jestem bardzo zadowolona. Polecam.
pixel