Kup okno dachowe Velux i odbierz MARKIZĘ ZA 1 ZŁ! Skorzystaj już teraz!

t2
Darmowa dostawa
Na okna lub od 2000zł
t2
Wygodne raty online
Gwarancja stałej raty
t2
Szeroka Gama Produktów
Ponad 20 000 produktów
t2
Pon-Pt 8:00 - 16:00
t2
Masz Pytania napisz do nas
zł / Polska
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Tynk silikatowy Baumit – na jakie powierzchnie się nada?

2020-11-15
Tynk silikatowy Baumit – na jakie powierzchnie się nada?

 

System ociepleń powinien być zabezpieczony estetyczną i trwałą warstwą wierzchnią. Tynk Silikatowy Baumit posiada wysoki współczynnik paroprzepuszczalności. Oznacza to, że nie zagraża mu osadzanie się przeróżnych wykwitów, a jego struktura nie ulega szybkiej eksploatacji. Bardzo dobrze zdaje egzamin połączony z wełną mineralną czy styropianem. Z pewnością jest to wybór na długie lata. Dzięki niemu możesz cieszyć się strukturą tzw. “baranka” lub “kornika”, a wszystko zależy od tego, w jaki sposób go zastosujesz.

 


Z artykułu dowiesz się:


“tynk,

Zastosowania tynku silikatowego

Przed zastosowaniem tynku silikatowego Baumit, każde podłoże powinno być odpowiednio zagruntowane. Oprócz tego ważne jest, aby było suche, niepopękane i czyste, czyli nie mogą się na nim znajdować żadne wykwity. Produkt ten świetnie nadaje się do użytku na:

  • podłożach mineralnych;
  • tynkach wapiennych, cementowych oraz cementowo-wapiennych;
  • warstwie zbrojonej w systemie ociepleń;
  • utrzymanym w dobrym stanie tynki silikatowym, mineralnym oraz na powłoce wykonanej z farby.

Ewentualnie można go również zastosować na tynkach gipsowych. Jednak w tym przypadku warto przeprowadzić na nim próbę.

Podłoże, na którym ma się znaleźć tynk silikatowy Baumit, powinno być oczyszczone mechanicznie, jeśli się osypuje. Jeśli mamy do czynienia z olejem szalunkowym, najlepiej jest usunąć go za pomocą strumienia z gorącą parą wodną. Taka sama sytuacja jest w przypadku, jeśli na podłożu znajdują się algi, bądź są to po prostu powierzchnie posiadające zabrudzenia, np. kurz. Wykwity usuwa się mechanicznie, tak samo, jak stare farby mineralne.

<strong

Tynk silikatowy na ogrodzenie

“tynk,

Tynk silikatowy Bauman może być wykorzystany do nałożenia go na ogrodzenie. Jest to tak trwały i jakościowy produkt, że nawet wystawiony na duże, południowe nasłonecznienie i ruch samochodów, nie wyblaknie oraz nie będzie widać na nim żadnego brudu. Można myć go myjką ciśnieniową, ponieważ nawet tak wysokie ciśnienie nie wywołuje żadnych pęknięć na warstwie tynku. Najlepiej jest położyć tynk silikatowy Bauman na ogrodzenie wykonane z cegieł, czy innym podłożu mineralnym, ponieważ wówczas mamy pewność, że oba materiały będą ze sobą mocno spojone.

Tynk silikatowy na wełnę

“tynk,

Bardzo często przy wybraniu warstwy izolacyjnej wykonanej z wełny mineralnej zaleca się zastosowanie tynku silikatowego, właśnie ze względu na wysoką paroprzepuszczalność. Przed naniesieniem tynku, powinno się wcześniej nałożyć podkład, ponieważ dzięki temu zwiększa się przyczepność tynku do danego podłoża. Dodatkowo zapobiega to jakimkolwiek odbarwieniom się na jego powierzchni oraz przedostawaniu się wilgoci do wełny, ponieważ chłonność podłoża jest wyrównana. Dopiero kiedy upłyną 24 godziny po zagruntowaniu danej powierzchni, można przejść do nakładania tynku silikatowego.

Tynk silikatowy na styropian

“tynk,

Nakładanie tynku na styropian jest o tyle łatwe, że na ten rodzaj podłoża można nałożyć każdy jego rodzaj. Jednak tynk silikatowy wydaje się najlepszym spośród innych typów tego surowca. W dzisiejszych czasach żyjemy w bardzo zanieczyszczonym środowisku, które nie omieszkają siadać na naszych domach. Właśnie przez to elewacje naszych domów, na których znajduje się niskiej jakości tynk, są zabrudzone. Tynk silikatowy Baumit dzięki temu, że posiada wysoką paroprzepuszczalność i zawiera w sobie wodne szkło potasowe, nie pozwala na to, aby tego typu zanieczyszczenia usadowiły się na elewacji. Tynk silikatowy na styropian jest więc jednym z najlepszych możliwych wyborów.

Autor: Małgorzata Buchkovska

Masz pytania? Napisz do nas.

Skorzystaj z pomocy naszych ekspertów, którzy chętnie Ci pomogą w każdej sprawie. Po prostu zadzwoń lub napisz do nas.

Pokaż więcej wpisów z Listopad 2020

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.54 / 5.00 215 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-03-31
Szybko sprawnie i profesjonalnie
2023-03-30
Transakcja przebiegła sprawnie i profesjonalnie. Bardzo miła obsługa, Pan przyjmujący zamówienie fachowo doradził! Zakupiony przeze mnie produkt jest najwyższej jakości. To już moje kolejne zamówienie i następnym razem także skorzystam z oferty tej firmy. Gotowy produkt otrzymałam w krótkim czasie. Paczka była bardzo dobrze zapakowana. Polecam każdemu!
pixel