Kup okno dachowe Velux i odbierz MARKIZĘ ZA 1 ZŁ! Skorzystaj już teraz!

t2
Darmowa dostawa
Na okna lub od 2000zł
t2
Wygodne raty online
Gwarancja stałej raty
t2
Szeroka Gama Produktów
Ponad 20 000 produktów
t2
Pon-Pt 8:00 - 16:00
t2
Masz Pytania napisz do nas
zł / Polska
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Tynk mozaikowy – prosty sposób na elegancką elewacje

2020-10-01
Tynk mozaikowy – prosty sposób na elegancką elewacje

 

Tynk mozaikowy nazwany jeszcze marmolitem, bądź kamyczkowym to zetknięcie się żywicy silikonowo-akrylowej z barwionym kruszywem mineralnym, bądź syntetycznym o wielkości 0,5-3mm. Tynk mozaikowy stosownie położony nie pęka i wcale nie kruszy się, co pozwala na odprowadzanie wilgoci z wnętrza ścian.

 


Z artykułu dowiesz się:


W czasie wakacyjnym nie tylko pogoda pozwala na remont wymarzonego domu ale i dostępne produkty na rynku, dzięki którym w szybki sposób można przeprowadzić całkowitą zmianę domu. Jest szereg możliwości. Tynki mozaikowe są coraz bardziej popularne w kraju, nie tylko ze względu na swoje właściwości, ważny jest również wygląd.

Ważnym tematem jest to jakie tynki zewnętrzne wybrać, należy wstępnie poznać różnice między konkretnymi rodzajami. Nas jednak interesuje tynk mozaikowy, dlatego warto dowiedzieć się jak go zaaplikować i przeprowadzać renowację elewacji. W tym celu warto użyć tynku mozaikowego Magnetic lub produktu innego producenta. Ze względu na specyficzną strukturę tynku mozaikowego, powinno się go nakładać wyłącznie na powierzchniach trwałych i zwartych. Dotyczy to zwłaszcza elewacji zewnętrznych. W pewnym sensie obejmuje to również powierzchnie wewnętrzne. Tynk mozaikowy powinno się stosować zwłaszcza na ozdobnych fragmentach ścian zewnętrznych, pilastrach, podmurówkach, elewacjach i gzymsach. Trzeba tu pamiętać o trwałej strukturze powierzchni, na którą będzie trzeba nakładać tynk mozaikowy.

Tynk mozaikowy

Warto pamiętać o tym, że marmolit nakłada się cienką warstwą. Aby aplikacja produktu przebiegła prawidłowo, istotne jest także prawidłowe przygotowanie powierzchni — podłoża. Cała powierzchnia pod tynk powinna być czysta oraz wolna od wszelkich nalotów jak i tłustych plam. Zawsze przy takich pracach trzeba zadbać o czystość, to ma nam służyć na długie lata. Trzeba pamiętać o kolejnym etapie jakim jest zagruntowanie preparatem głęboko penetrującym. Warstwa gruntu wzmocni podłoże i ujednolici jego nasiąknięcie. . Następnie wyrównujemy całą powierzchnie, do tego może nam posłużyć zaprawa wyrównawcza, ewentualnie warstwa podkładu tynkarskiego.

Musimy pamiętać, co jest istotne, tynk mozaikowy jest nakładany na powierzchnię ręcznie. Warto także mieć na uwadze, by wszystkie prace zostały przeprowadzone w odpowiedniej pogodzie takiej bez wiatru i bez deszczu najlepiej w temperaturze + 5C. do +20 C.

Tynk mozaikowy jest wytrzymały i odporny na uszkodzenia, czasami jednak mogą zdarzyć się ubytki wymagające naprawy. Wszystko jest jednak kwestią odpowiednich materiałów, które warto przeanalizować. Wykończenie elewacji zewnętrznej domu jest jednym z ważniejszych finalnych elementów budowy, do którego wykorzystywane są najczęściej tynki zewnętrzne. Pamiętajmy, że wszystkie tynki mają mniejsze lub większe właściwości termoizolacyjne jak i dźwiękoszczelne.

Tynk mozaikowy zewnętrzny jest doskonały do ambitnych projektów artystycznych.

Autor: Katarzyna Śmiałek

Masz pytania? Napisz do nas.

Skorzystaj z pomocy naszych ekspertów, którzy chętnie Ci pomogą w każdej sprawie. Po prostu zadzwoń lub napisz do nas.

Pokaż więcej wpisów z Październik 2020

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.54 / 5.00 215 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-04-01
Wszystko, według ustaleń. Jedynie lekkie uszkodzenie przesyłki co nie miało wpływu na funkcjonowanie okna
2023-03-17
wsio ok
pixel