t2
Darmowa dostawa
Na okna lub od 2000zł
t2
Wygodne raty online
Gwarancja stałej raty
t2
Szeroka Gama Produktów
Ponad 20 000 produktów
t2
Pon-Pt 8:00 - 16:00
t2
Masz Pytania napisz do nas
zł / Polska
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Tynk mozaikowy Baumit — wydajność / zużycie produktu

2020-05-28
Tynk mozaikowy Baumit — wydajność / zużycie produktu

Jedno rozwiązanie, które zarówno zabezpieczy elewację, jak i skutecznie ją ozdobi? Czy to możliwe? Okazuje się, że tak. Szukając odpowiedniego rozwiązania, warto skupić się na tykach mozaikowych firmy Baumit. Co warto o nich wiedzieć? Czy są wydajne? Na te pytania odpowiemy w dzisiejszym wpisie.

Decydując się na kupno tynku mozaikowego Baumit, warto mieć na uwadze, że jest to produkt o wysokiej wydajności, co oznacza, że nie potrzeba go dużo do pokrycia elewacji. Warto jednak pamiętać o prawidłowej aplikacji i rodzaju podłoża, na które ma zostać nałożony.

Jakie właściwości ma tynk mozaikowy firmy Baumit?

Tynk mozaikowy Baumit jest chętnie wykorzystywany nie tylko ze względu na jego walory estetyczne, ale przede wszystkim dlatego, że chroni ściany przed niekorzystnym działaniem warunków atmosferycznych, zabrudzeniami, a także pojawieniem się na elewacji grzybów i glonów. Co więcej, warto również mieć na uwadze, że produkt jest odporny na mycie i szorowanie, a także na uszkodzenia mechaniczne.
tynk

Jakie produkty oferuje Baumit? Jak wygląda ich wydajność?

Tynk mozaikowy można umieszczać w różnych miejscach. Chcąc wybrać odpowiedni, należy kierować się wskazaniami producenta. Baumit oferuje swoim klientom dwa rodzaje tynków mozaikowych:

  • Baumit MosaikTop;
  • Baumit MosaikSuperfine.

Tynk mozaikowy jest wykorzystywany w różnych miejscach. Najczęściej stosuje się go wokół drzwi i okien, na cokołach, gzymsach lub filarach. Mając to na uwadze, firma Baumit stworzyła wspomniany wyżej MosaikTop.

Co ciekawe, tynk mozaikowy doskonale sprawdzi się również wewnątrz budynku. Można go wykorzystać w miejscach, gdzie nie trudno o zabrudzenia. Warto jednak mieć na uwadze, aby nie stosować go w miejscach, w których jest duża wilgotność. Z tą myślą, warto zastanowić się nad produktem Baumit MosaikSuperfine, który sprawdzi się zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz.

tynk

Ile opakowań produktu nabyć?

Ilość tynku mozaikowego, jaki trzeba kupić spędza sen z powiek każdego właściciel budynku. Okazuje się jednak, że jest to produkt niezwykle wydajny. Niemniej jednak dobrze jest mieć na uwadze, że zużycie i wydajność tynku mozaikowego będzie zmieniał się w zależności od tego, czy podłoże, na które jest nakładny ma fakturę gładką, czy szorstką. Jeżeli na gładką zużycie będzie mniejsze, tzn. będzie wynosiło:

  • Baumit MosaikTop — ok. 4.5 m²/kubeł
  • Baumit MosaikSuperfine — ok. 2,7 kg/m².

Aby mieć pewność, że produkt odpowiednio zabezpieczy ścianę, a jednocześnie będzie dekoracyjny, nie bez znaczenia jest forma nakładania produktu. Wystarczy bowiem nałożyć niewielką ilość tynku, aby osiągnąć spektakularny efekt.


Aneta Wojtczak

Aneta Wojtczak

Absolwentka Politechniki Poznańskiej na kierunku Zarządzanie. Copywritingiem zajmuje się od ponad 10 lat. Od 2018 roku właścicielka firmy Wojtczak Marketing Aneta Wojtczak, która działa głównie w dwóch obszarach: szeroko pojęty copywriting (również SEO) oraz wirtualna asystentka. Tworzenie angażujących i rzetelnych treści to nie tylko jej praca, ale także pasja. Tematyką budowlaną interesuje się od momentu, kiedy kupiła własne mieszkanie. Wiedzę, którą zdobyła w tym zakresie w prosty sposób przekazuje innym. Poza pisaniem uwielbia gotować, szydełkować i podróżować.

Masz pytania? Napisz do nas.

Skorzystaj z pomocy naszych ekspertów, którzy chętnie Ci pomogą w każdej sprawie. Po prostu zadzwoń lub napisz do nas.

Pokaż więcej wpisów z Maj 2020

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.54 / 5.00 215 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-04-02
Bardzo dobra.
2023-04-01
Wszystko, według ustaleń. Jedynie lekkie uszkodzenie przesyłki co nie miało wpływu na funkcjonowanie okna
pixel