t2
Darmowa dostawa
Na okna lub od 2000zł
t2
Wygodne raty online
Gwarancja stałej raty
t2
Szeroka Gama Produktów
Ponad 20 000 produktów
t2
Pon-Pt 8:00 - 16:00
t2
Masz Pytania napisz do nas
zł / Polska
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Tynk maszynowy Baumit — jak wygląda wydajność / zużycie produktu?

2020-05-23
Tynk maszynowy Baumit — jak wygląda wydajność / zużycie produktu?

Solidny i trwały tynk to podstawa komfortowego użytkowania budynku. Dużą popularnością cieszą się obecnie tynki maszynowe, które nakładane są specjalnymi agregatami. Produkt sprzedawany jest w postaci suchego proszku, który jest mieszany w środku z odpowiednią ilością wody. Dzięki temu uzyskuje się idealną masę, gotową do nałożenia na ściany. Co warto wiedzieć na temat tynków maszynowych? Jaka jest ich wydajność?

Tynki maszynowe są obecnie najchętniej wykorzystywaną metodą wykańczania ścian wewnątrz budynku. Dzięki specjalnemu agregatowi znacznie zwiększa się oszczędność czasu (tynkowanie maszynowe jest nawet do 3 - 4 razy szybsze, niż tradycyjne tynkowanie ręczne) oraz wydajność pracy. A jeśli o tym ostatnim mowa — jak ten parametr wygląda w produktach firmy Baumit?

tynk

Baumit Ratio 2000

Jest to niezwykle lekka mieszanka, którą stworzono do wykonywania jednowarstwowych tynków gipsowych wewnątrz budynku. Produkt jest wprost stworzony do nakładania go agregatem tynkarskim. Tynk jest nie tylko łatwy (plastyczny i dobrze urabialny), ale także szybki w obróbce. Warto również podkreślić, że jest niezwykle wydajny. Nabywając 30 kg worek można liczyć na ok. 7.5 kg/m²/10mm zużycia, co przekłada się na ok. 4 m²/worek /10 mm wydajności.
tynk

Baumit LL 66 Plus

Mieszanka wapienno — cementowa, którą przeznaczono zarówno na ściany zewnętrzne, jak i wewnętrzne. Doskonale nakłada się przy użyciu agregatu. Produkt sprawdzi się jako podkład w pomieszczeniach o dużej wilgotności. Można go również stosować jako tynk wierzchni, który charakteryzuje się większą porowatością. Wspomniany tynk zawiera dodatki, które znacznie zwiększają jego przyczepność i ułatwiają obróbkę. Zużycie materiału wynosi ok. 12 kg/m²/10mm, a jego wydajność ok. 29 l/worek = ok. 830 l/t.

tynk

Baumit MPI 25

Jest to tynk cementowo — wapienny przeznaczony do nakładania wewnątrz budynku. Produkt charakteryzuje się dużą plastycznością, którą zawdzięcza drobnoziarnistej strukturze. Doskonale sprawdzi się jako maszynowy tynk jednowarstwowy. Wydajność i zużycie produktu, w zależności od rodzaju przedstawia się następująco:

  • tynk 30 kg: zużycie materiału — ok. 14 kg/m²/10mm; wydajność ok. 2.1 m²/worek /10 mm, przy ziarnie grubości od 0 do 0,8 mm;
  • tynk Silo — sprzedawany luzem, przy wielkości ziarna od 0 do 0,8 mm jego zużycie wynosi ok. 14 kg/m²/10mm.
tynk

Baumit MPI 25 Fine

Produkt wykonany z cementu i wapna, zupełnie gładki, przeznaczony do tynkowania wewnętrznych ścian. Charakteryzuje się doskonałą plastycznością, dobrym uziarnieniem oraz wysokim poziomem wytrzymałości. Podobnie jak poprzednik, tynk występuje w dwóch wariantach:

  • tynk 30 kg, sprzedawany na worki, którego zużycie i wydajność wynoszą odpowiednio: ok. 14 kg/m²/10mm i ok. 2.1 m²/10mm/worek;
  • tynk Silo, sprzedawany luzem, które zużycie wynosi ok. 14 kg/m²/10mm.
tynk

Baumit MPI 25 L

Jest to lekka i sucha mieszanka tynkarska, która doskonale sprawdzi się podczas nakładania maszynowego. Można ją wykorzystać wewnątrz budynku. Przeznaczona jest do jednowarstwowych tynków cementowo — wapiennych. Cechuje ją duża wydajność, która wynosi ok. 2.5 m²/worek /10 mm. Jeżeli natomiast chodzi o zużycie, zarówno dla produktu sprzedawanego luzem (Silo), jak i tego w workach 30 kg wynosi tyle samo — ok. 12 kg/m²/10mm.

tynk

Baumit MPI 30 L Speed

Lekki tynk maszynowy, którego obróbka trwa około 2 godzin. Jest paroprzepuszczalny, z drobnoziarnistą strukturą. Przeznaczony do nakładania wewnątrz budynku. Cechuje go także duża wydajność, która w zależności od rodzaju kształtuje się następująco:

    • 25 kg — zużycie materiału: ok. 11.5 kg/m²/10mm; wydajność: ok. 2.2 m²/worek /10 mm;
    • 30 kg — zużycie materiału: ok. 11.5 kg/m²/10mm; wydajność: ok. 2.6 m²/worek /10 mm;
    • Silo — produkt sprzedawany luzem — ok. 11.5 kg/m²/cm.
tynk

Baumit MPI 30 Speed

Tynk cementowo — wapienny przeznaczony do użytku wewnętrznego. Jego cechą charakterystyczną jest szybki czas wiązania, który nosi od 2 do 3 godzin, a także wysoka wydajność, która sięga ok. 2.1 m²/worek /10 mm. Jeżeli natomiast chodzi o zużycie, to jest ono takie samo bez względu na to, czy produkt jest sprzedawany luzem, czy w workach i kształtuje się na poziomie ok. 14 kg/m²/10mm.

tynk

Baumit Ratio Glatt

Tynk gipsowy przeznaczony do obróbki maszynowej, dzięki której uzyskuje się całkowicie gładką powierzchnię. Wykorzystuje się go tworzenia jednowarstwowych tynków gipsowych, które nakładane są wewnątrz budynku. Doskonale sprawdza się, jeśli właściciel po jego nałożeniu i wyschnięciu chce od razu przystąpić do malowania lub tapetowania ścian. Jego wydajność kształtuje się na poziomie ok. 3 m²/worek /10 mm, a zużycie, bez względu na to, czy inwestor indywidualny wybierze formę luźną, czy workowaną wynosi ok. 10 kg/m²/10mm.

tynk

Baumit Ratio Glatt L

Lekki tynk gipsowy, który daje niezwykle gładką powierzchnię. Jest łatwy w obróbce. Stosuje się go do tworzenia tynków jednowarstwowych wewnątrz pomieszczeń. Jest niezwykle wydajny — ok. 3.8 m²/worek /10 mm. Jeżeli chodzi o zużycie produktu, zarówno tego w 30 kg workach, jak i Ratio Glatt L/Ratio 1000 L Stilo wynosi ok. 8 kg/m²/10mm.

tynk

Baumit Ratio Power

Ten tynk maszynowy wykonano z gipsu, który daje większą twardość powierzchni. Jego cechą charakterystyczną jest szybka i łatwa obróbka. Skład produktu sprawia, że tynk jest o wiele bardziej odporny na uszkodzenia mechaniczne, niż pozostałe towary tego typu. Jego wydajność kształtuje się na poziomie ok. 2.7 m²/worek /10 mm, a zużycie wynosi ok. 11 kg/m²/10mm.

tynk

Masz pytania? Napisz do nas.

Skorzystaj z pomocy naszych ekspertów, którzy chętnie Ci pomogą w każdej sprawie. Po prostu zadzwoń lub napisz do nas.

Pokaż więcej wpisów z Maj 2020
Zaufane Opinie IdoSell
4.54 / 5.00 215 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-03-30
Transakcja przebiegła sprawnie i profesjonalnie. Bardzo miła obsługa, Pan przyjmujący zamówienie fachowo doradził! Zakupiony przeze mnie produkt jest najwyższej jakości. To już moje kolejne zamówienie i następnym razem także skorzystam z oferty tej firmy. Gotowy produkt otrzymałam w krótkim czasie. Paczka była bardzo dobrze zapakowana. Polecam każdemu!
2023-03-17
wsio ok
pixel