Darmowa dostawa od 2 000,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Tynk kwarcowy Baumit — wydajność / zużycie produktu na 1 m2

2020-05-27
Tynk kwarcowy Baumit — wydajność / zużycie produktu na 1 m2

Tynkowanie wbrew pozorom, jeśli zostanie prawidłowo wykonane, nie należy do trudnych zadań. Warto jednak pamiętać o tym, aby wybierać wysokiej jakości produkt, który nie będzie starzał problemów. Nie da się ukryć, że mnogość rodzajów tynków dostępnych na rynku sprawia, iż można mieć problem z ostatecznym wyborem. Mając to na uwadze, w dzisiejszym wpisie chcemy przedstawić Wam jedną z naszych propozycji — tynki kwarcowe Baumit. Jakie są dostępne na rynku i jak wygląda ich zużycie?

Tynk kwarcowy to masa, która składa się z kruszywa kwarcowego i innych składników. W masie można odnaleźć w zależności od rodzaju tynku między innymi silikon, czy żywicę akrylową. Jakie produkty z kwarcem oferuje firma Baumit?

Baumit MosaikTop

Jest to dekoracyjna masa tynkowa gotowa do użycia, którą stworzono na bazie kruszywa kwarcowego oraz spoiw organicznych. Doskonale sprawdzi się na podłożach mineralnych. Producent zaleca jego stosowanie głównie w strefie cokołowej. Baumit MosaikTop dzięki wysokiej odporności na uszkodzenia jest niezwykle trwały. Co więcej, mnogość kolorów, jakie są dostępne sprawia, że każdy z pewnością wybierze produkt wprost stworzony do swoich potrzeb.

tynk

Natural Line

Tynk Natural Line pakowany jest w kubłach po 25 kg. Wielkość ziarna jest niewielka — wynosi zaledwie od 0 do 2 mm. Wydajność materiału sięga ok. 5,5, kg/m2, a wydajność 4,5 m2/kubeł.

Essential Line

Tynk Essential Line podobnie, jak wyżej wymieniony produkt można nabyć w kubłach o wadze 25 kg. Zużycie i wydajność wygląda tak samo, jak w Natural Line - 4,5 m2/kubeł oraz 5,5, kg/m2. Podobna jest również wielkość ziarna, której wielkość waha się od 0 do 2 mm.

Baumit MosaikSuperfine

Baumit MosaikSuperfinr to drobnoziarnisty tynk mozaikowy, którego budowę oparto na piaskach kwarcowych. Aby móc zadowolić klientów, producent stworzył go w aż 62 wariantach kolorystycznych. Produkt jest wysoce odporny na uszkodzenia, dzięki czemu służy użytkownikowi przez wiele lat.

tynk

Warianty produktu

Pierwszym z proponowanych przez producenta jest tynk mozaikowy M 25 kg. W związku z tym, że jest to tynk drobnoziarnisty, wielkość ziarna waha się pomiędzy 0 a 0,8 mm. Wydajność tynku wynosi ok. 9.3 m²/kubeł, a zużycie materiału ok. 2.7 kg/m². Jak zatem widać, produkt jest niezwykle efektywny.

Kolejnym wariantem tynku jest S 25 kg. Podobnie jak wcześniejszy produkt, również tutaj grubość ziarna jest niewielka i wynosi od 0 do 0,8 mm. Inaczej natomiast przedstawia się zużycie materiału i wydajność. Pierwszy z parametrów wynosi około ok. 2 - 2.7 kg/m², a drugi ok. 9.13 - 12.5 m²/kubeł.

Buduj i remontuj razem z nami!

logo renowa24.pl

Autor: Aneta Wojtczak

Udostępnij
Pokaż więcej wpisów z Maj 2020

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.49 / 5.00 185 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2021-12-18
Jestem zadowolona w 100%, wszystko sprawnie, ludzie b mili, profesjonalizm. Polecam
2021-12-09
Super.
pixel