Darmowa dostawa od 2 000,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Tynk gliniany Baumit — jakie kolory?

2020-05-21
Tynk gliniany Baumit — jakie kolory?

Tynk gliniany, choć od dawna nie był stosowany, powoli wraca do łask. Wszystko za sprawą jego drogocennych właściwości, które pozwalają użytkownikom czuć się w pomieszczeniach niezwykle komfortowo. Lekkie wypełniacze i spoiwa hydrauliczne, a także włókna organiczne pełnią nie tylko rolę dekoracyjną. Okazuje się, że dzięki tynkowi glinianemu wykonane powierzchnie są w pełni ekologiczne. Czy zatem można spodziewać się w nich barwników, które pozwolą stworzyć tynk o oryginalnym kolorze?

Jednym z producentów, który oferuje swoim klientom tynki gliniane jest Baumit. Te chętnie wykorzystuje się podczas renowacji zabytków. Okazuje się bowiem, że tynki gliniane mają dobroczynny wpływ na sfatygowane ściany.

W ofercie wspomnianego wyżej producenta można spotkać dwa rodzaje tynków glinianych:

  1. gruboziarnisty Baumit VitonGrob — który można stosować zarówno jako podkład, jak i końcową zaprawę tynkową;
  2. drobnoziarnisty VitonFein — idealnie nadaje się do wykańczania ścian wewnętrznych.

tynk

Aby mieć pewność, że tynk będzie zachowywał się prawidłowo, warto skorzystać z dedykowanych dla niego podkładu Baumit VitonHaft, który wzmocni jego przyczepność, a także wzmacniacza tynku Baumit VitonFestiger, który stosuje się po nałożeniu ostatniej warstwy.

Kolorowy, czy naturalny — jakich barw można się spodziewać wybierając tynk gliniany Baumit?

Mając na uwadze fakt, że tynk gliniany jest produktem w 100% ekologicznym, producent nie dodaje do niego żadnych upiększających barwników. Oznacza to, że klient może zamówić produkt w nieskończonej palecie kolorów Ziemi. Beże, szarości brązy — to tylko niektóre barwy, w jakich w przyrodzie występuje glina, a tym samym jej pochodne, np. omawiany tynk.

tynk

Jeżeli zależy Ci na uzyskaniu innej barwy, możesz dowolnie pomieszać różne dostępne tynki Baumit, aby uzyskać zadowalający efekt i kolor zbliżony do pierwotnych produktów, które zmieszałeś. Jak zatem widać — nie musisz się bać, że nie znajdziesz barwy, która w 100% wpisze się w Twoje potrzeby u da zadowalający efekt.


Buduj i remontuj razem z nami!

logo renowa24.pl

Udostępnij
Pokaż więcej wpisów z Maj 2020
Zaufane Opinie IdoSell
4.49 / 5.00 185 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2021-12-18
Jestem zadowolona w 100%, wszystko sprawnie, ludzie b mili, profesjonalizm. Polecam
2021-12-09
Super.
pixel