DARMOWA DOSTAWA NA WSZYSTKIE OKNA LUB OD 2000 PLN Dowiedz się więcej
Kup okno Magnetic Neo i odbierz kołnierz RUC za 1 zł Skorzystaj
t2
Darmowa dostawa
Na okna lub od 2000zł
t2
Wygodne raty online
Gwarancja stałej raty
t2
Szeroka Gama Produktów
Ponad 20 000 produktów
t2
Pon-Pt 8:00 - 16:00
t2
Masz Pytania napisz do nas
zł / Polska
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Tynk gliniany Baumit — jak wygląda jego wydajność / zużycie?

2020-05-26
Tynk gliniany Baumit — jak wygląda jego wydajność / zużycie?

Jeszcze do niedawna glina była zapomnianym surowcem. Obecnie, dzięki swoim cennym właściwościom znowu wraca do łask. Dzięki niemu klimat wewnątrz pomieszczeń jest niezwykle korzystny. Co więcej, glina nie ma określonego czasu wiązania, co oznacza, że nawet po latach, kiedy była zupełnie twarda, kiedy zostanie zmoczona wodą, wraca do plastycznego kształtu, który można dowolnie formować.

Plastyczność gliny sprawia, że obecnie wykorzystuje się ją do tworzenia tynków wewnętrznych. Wysoka zdolność pochłaniania wilgoci sprawia, że w pomieszczeniach, gdzie zastosowano tynki na bazie gliny, istnieje sprzyjający do życia klimat. Mowa tutaj w szczególności o optymalnej wilgotności powietrza. Wspomnianej wyżej cechy nie spotka się w innych tynkach. Gliniane tynki są niezwykle zdrowe, dlatego też wracają do łask, szczególnie w budownictwie ekologicznym. Jednym z producentów, który proponuje tego typu asortyment jest firma Baumit. Jakie produkty można znaleźć w ofercie tego producenta? Czy są wydajne?

Baumit VitonHaft

Jest to specjalny podkład, który wzmacnia przyczepność tynku do podłoża. W tym wypadku możliwa jest zarówno obróbka ręczna, jak i maszynowa. Wielkość ziarna produktu wynosi między 0 a 1,2 mm. Produkt sprzedawany jest w workach o wadze 25 kg. 1,1 kg produktu wystarcza na pokrycie 1 m2/1 mm.

tynk

Baumit VitonGrob

Tynk gruboziarnisty na bazie gliny, który, którym z powodzeniem można wyrównać powierzchnię. Produktu można także użyć jako podkładu. Grubość ziarna waha się między 0 a 3 mm. Produkt sprzedawany jest w workach o wadze 25 kg. Jego zużycie wynosi 17 kg/1 m2/10 mm. Z powodzeniem można go obrabiać zarówno ręcznie, jak i maszynowo.

tynk

Baumit VitonFein

Jest to tynk drobnoziarnisty, który stosuje się do położenia go jako ostatniej warstwy nawierzchniowej. Dzięki drobnym ziarnom możliwej jest uzyskanie nieskazitelnej struktury. Można go obrabiać maszynowo. Wielkość poszczególnych ziaren waha się między 0 a 1,2 mm, natomiast zużycie wynosi 17 kg/1 m2/10 mm. Produkt sprzedawany jest w 25 kg workach.
tynk

Baumit VitonFestiger

Jest to < a href = https://renowa24.pl/product-pol-13680-Srodek-ulepszajacy-i-gruntujacy-podloza-do-tynkow-cementowo-wapiennych-i-gipsowych-Arsanit-B-ton-Kontakt.html>wzmacniacz do tynków z gliny, który warto użyć po nałożeniu produktu. Płyn stworzono na bazie wodnego szkła potasowego. Środek zapobiega osypywaniu się i kredowaniu nałożonego tynku, jak również zwiększa odporność na ścieranie. Zużycie produktu wynosi ok 60 g na 1 m2. Jeden kanister po rozcieńczeniu starcza na około 165 m2.

tynk

Warto dodać, że wszystkie wymienione produkty są dostępne u producenta na zamówienie. Nie spotka się ich w regularnej ofercie.


Aneta Wojtczak

Aneta Wojtczak

Absolwentka Politechniki Poznańskiej na kierunku Zarządzanie. Copywritingiem zajmuje się od ponad 10 lat. Od 2018 roku właścicielka firmy Wojtczak Marketing Aneta Wojtczak, która działa głównie w dwóch obszarach: szeroko pojęty copywriting (również SEO) oraz wirtualna asystentka. Tworzenie angażujących i rzetelnych treści to nie tylko jej praca, ale także pasja. Tematyką budowlaną interesuje się od momentu, kiedy kupiła własne mieszkanie. Wiedzę, którą zdobyła w tym zakresie w prosty sposób przekazuje innym. Poza pisaniem uwielbia gotować, szydełkować i podróżować.

Masz pytania? Napisz do nas.

Skorzystaj z pomocy naszych ekspertów, którzy chętnie Ci pomogą w każdej sprawie. Po prostu zadzwoń lub napisz do nas.

Pokaż więcej wpisów z Maj 2020
Zaufane Opinie IdoSell
4.54 / 5.00 215 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-04-02
Bardzo dobra.
2023-03-17
Wszytko ok
pixel