Darmowa dostawa od 2 000,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Tynk gliniany Baumit — jak wygląda jego wydajność / zużycie?

2020-05-26
Tynk gliniany Baumit — jak wygląda jego wydajność / zużycie?

Jeszcze do niedawna glina była zapomnianym surowcem. Obecnie, dzięki swoim cennym właściwościom znowu wraca do łask. Dzięki niemu klimat wewnątrz pomieszczeń jest niezwykle korzystny. Co więcej, glina nie ma określonego czasu wiązania, co oznacza, że nawet po latach, kiedy była zupełnie twarda, kiedy zostanie zmoczona wodą, wraca do plastycznego kształtu, który można dowolnie formować.

Plastyczność gliny sprawia, że obecnie wykorzystuje się ją do tworzenia tynków wewnętrznych. Wysoka zdolność pochłaniania wilgoci sprawia, że w pomieszczeniach, gdzie zastosowano tynki na bazie gliny, istnieje sprzyjający do życia klimat. Mowa tutaj w szczególności o optymalnej wilgotności powietrza. Wspomnianej wyżej cechy nie spotka się w innych tynkach. Gliniane tynki są niezwykle zdrowe, dlatego też wracają do łask, szczególnie w budownictwie ekologicznym. Jednym z producentów, który proponuje tego typu asortyment jest firma Baumit. Jakie produkty można znaleźć w ofercie tego producenta? Czy są wydajne?

Baumit VitonHaft

Jest to specjalny podkład, który wzmacnia przyczepność tynku do podłoża. W tym wypadku możliwa jest zarówno obróbka ręczna, jak i maszynowa. Wielkość ziarna produktu wynosi między 0 a 1,2 mm. Produkt sprzedawany jest w workach o wadze 25 kg. 1,1 kg produktu wystarcza na pokrycie 1 m2/1 mm.

tynk

Baumit VitonGrob

Tynk gruboziarnisty na bazie gliny, który, którym z powodzeniem można wyrównać powierzchnię. Produktu można także użyć jako podkładu. Grubość ziarna waha się między 0 a 3 mm. Produkt sprzedawany jest w workach o wadze 25 kg. Jego zużycie wynosi 17 kg/1 m2/10 mm. Z powodzeniem można go obrabiać zarówno ręcznie, jak i maszynowo.

tynk

Baumit VitonFein

Jest to tynk drobnoziarnisty, który stosuje się do położenia go jako ostatniej warstwy nawierzchniowej. Dzięki drobnym ziarnom możliwej jest uzyskanie nieskazitelnej struktury. Można go obrabiać maszynowo. Wielkość poszczególnych ziaren waha się między 0 a 1,2 mm, natomiast zużycie wynosi 17 kg/1 m2/10 mm. Produkt sprzedawany jest w 25 kg workach.

tynk

Baumit VitonFestiger

Jest to < a href = https://renowa24.pl/product-pol-13680-Srodek-ulepszajacy-i-gruntujacy-podloza-do-tynkow-cementowo-wapiennych-i-gipsowych-Arsanit-B-ton-Kontakt.html>wzmacniacz do tynków z gliny, który warto użyć po nałożeniu produktu. Płyn stworzono na bazie wodnego szkła potasowego. Środek zapobiega osypywaniu się i kredowaniu nałożonego tynku, jak również zwiększa odporność na ścieranie. Zużycie produktu wynosi ok 60 g na 1 m2. Jeden kanister po rozcieńczeniu starcza na około 165 m2.

tynk

Warto dodać, że wszystkie wymienione produkty są dostępne u producenta na zamówienie. Nie spotka się ich w regularnej ofercie.

Buduj i remontuj razem z nami!

logo renowa24.pl

Autor: Aneta Wojtczak

Pokaż więcej wpisów z Maj 2020
Zaufane Opinie IdoSell
4.49 / 5.00 185 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2021-08-03
Obsługa ok, troche długo się czeka ok 3 tygodni, ale Tylko jedna roleta velux dkl mk08 z 4 kupionych dobrze wygląda na oknie, reszta jest pomarszczona przy prowadnicach i wystają czarne magnesy z materiału przy prowadnicach. Tragedia.
2021-08-14
Ok
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixel