t2
Darmowa dostawa
Na okna lub od 2000zł
t2
Wygodne raty online
Gwarancja stałej raty
t2
Szeroka Gama Produktów
Ponad 20 000 produktów
t2
Pon-Pt 8:00 - 16:00
t2
Masz Pytania napisz do nas
zł / Polska
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Tynk ceresit akrylowy - kolory

2020-05-19
Tynk ceresit akrylowy - kolory

Tynk akrylowy jest najchętniej wybieranym rodzajem tynku, do przeprowadzania wykończeń elewacji. Spowodowane jest to między innymi łatwą formą nakładania oraz tempem prac. Jest to tynk cienkowarstwowy, wykorzystywany na murach z ociepleniem styropianowym. Dzięki swoim cechom często nakładany jest również w środku budynku, na ścianach wewnętrznych. W swoim składzie zawiera środki biobójcze, które w dużym stopniu przyczyniają się do zapobiegania występowaniu szkodliwych mikroorganizmów, w tym grzybów, alg, mchów i porostów.

tynk

 

Właściwości tynku akrylowego

 

Tynk akrylowy jest odporny na szkodliwy wpływ czynników pogodowych. Posiada w sobie elastyczność oraz jest mocno odporny na wszelkiego rodzaju uszkodzenia. Jego kolejną cechą charakterystyczną jest doskonała przyczepność do gruntu, na którym zostaje położony. Można go wykorzystywać na podłożach mineralnych, tych całkiem nowych oraz podłożach, które wymagają odnowienia. Tynk akrylowy posiada natomiast niską dyfuzyjność, stąd nie zaleca się kładzenie go na ściany elewacyjne z uprzednio położoną wełną mineralną a także jednowarstwowe. Jest to tynk o wielu walorach dekoracyjnych i estetycznych, co w połączeniu z dużą paletą dostępnych barw i odcieni, w których jest dostępny sprawia, że jest niezwykle popularny wśród inwestorów i wykonawców. Wykańczane są nim zarówno elewacje zewnętrzne, wewnętrzne, strony w środku budynków mieszkaniowych i publicznych.

 

Praca z tynkiem akrylowym

Tynk akrylowy dostępny jest w formie gotowej do nakładania. Zanim zaczniemy z nim pracę trzeba go tylko dokładnie wymieszać, doprowadzając do ujednolicenia masy. Przygotowany tynk akrylowy jest świetnym pomysłem, kiedy chcemy usprawnić realizację prac budowlanych, gdyż sam wykonawca nie musi zajmować się procesem rozrabiania zaprawy. Dzięki temu, że tynk akrylowy jest dostępny w wersji gotowej do użycia, możemy być pewni, że forma produktu, który wykorzystujemy jest o dokładnie takich właściwościach jak deklaruje to jej producent. W takiej sytuacji unikamy zagrożenia, że parametry tynku w jakikolwiek sposób się pogorszą, na przykład, kiedy rozrobimy go w nieodpowiedniej ilości wody (ten problem zdarza się dość często, gdy tynk rozrabiany jest z suchej mieszanki).

Tynk akrylowy jest prosty i przyjemny w nakładaniu i fakturowaniu. Można go aplikować zarówno ręcznie jak i z wykorzystaniem agregatu tynkarskiego.

 

Tynk akrylowy Ceresit kolory

tynk

Tynk akrylowy Ceresit dostępny jest w szerokiej palecie barw, dostosowanej zarówno do panujących trendów designerskich i wykończeniowych jak i różnorodności otoczenia, w jakim znajdują się wykańczane budynki.

Tynki akrylowe Ceresit występują w czterech liniach: Colours of Nature, Visage, Intense i Mosaics of the Words. Każda z linii odnosi się do innych przestrzeni w nature I do jej cech charakterystycznych.

 

Colours of Nature to aż 211 kolorów. Grupa ta została podzielona zgodnie z odcieniami charakteryzującymi: Wodę, Piasek, Ziemię i Las.

Visage to barwy i odcienie skupiające się na materiałach występujących w przyrodzie, między innymi na kamieniach, drewnie, metalu, cegłach. Intense to linia zawierająca 36 mocnych kolorów, występujących w siedmiu grupach: Diamonds, Sapphire, Amethyst, Quartz, Emerald, Amber i Ruby. Twórcy inspirowali się wyraźnie pięknem kamieni szklachetnych. Mosaics of the Words to ostatnia grupa, 48 kolorów tynków mozaikowych.

Wszystkie barwy z dostępnych palet można ze sobą mieszać i łączyć w jedną całość, tworząc unikatowe rozwiązania. Dzięki jakości tynków akrylowych Ceresit i ich niesamowitym kolorom, możemy uzyskać niepowtarzalny efekt wykończenia o bardzo wysokiej trwałości.

 

 

Masz pytania? Napisz do nas.

Skorzystaj z pomocy naszych ekspertów, którzy chętnie Ci pomogą w każdej sprawie. Po prostu zadzwoń lub napisz do nas.

Pokaż więcej wpisów z Maj 2020

Polecane

Dostępny
Grunt uniwersalny CERESIT CT7 5L

Grunt uniwersalny CERESIT CT7 5L

30,00 zł brutto
6,00 zł / l brutto
Dostępny
Tynk akrylowy CERESIT CT60 1,5mm 25kg BAZA

Tynk akrylowy CERESIT CT60 1,5mm 25kg BAZA

152,00 zł brutto
0,01 zł / g brutto
Dostępny
Tynk akrylowy CERESIT CT60 2,0mm 25kg

Tynk akrylowy CERESIT CT60 2,0mm 25kg

159,00 zł brutto
0,01 zł / g brutto
Zaufane Opinie IdoSell
4.54 / 5.00 215 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-03-27
Pozytywnie
2023-03-27
Bardzo miła obsługa i szybka realizacja zamówienia.
pixel