t2
Darmowa dostawa
Na okna lub od 2000zł
t2
Wygodne raty online
Gwarancja stałej raty
t2
Szeroka Gama Produktów
Ponad 20 000 produktów
t2
Pon-Pt 8:00 - 16:00
t2
Masz Pytania napisz do nas
zł / Polska
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Tynk Arsanit czy TERMO ORGANIKA

2020-11-21
Tynk Arsanit czy TERMO ORGANIKA

 

Przyszedł czas na położenie na elewacji wybranego tynku. Do wyboru masz wiele producentów tych produktów, którzy starają się, abyś miał wiele odcieni do wyboru oraz chcą, aby technologie zastosowane w wybranych tynkach spełniały podstawowe funkcje, takie jak m.in. paroprzepuszczalność czy dobre pokrycie ścian elewacyjnych. Dziś skupimy się na dwóch popularnych markach – Arsanit oraz TERMO ORGANIKA, które z pewnością są Ci dobrze znane z innych rodzajów materiałów budowlanych.

 


Z artykułu dowiesz się:


“tynk,

Jakie rodzaje tynków posiada marka Arsanit i TERMO ORGANIKA?

Aby móc dobrze zapoznać się z ofertą obu producentów, warto przybliżyć sobie rodzaje tynków , które nam oferują, a nie da się ukryć, że ich oferta jest szalenie do siebie podobna. Ponieważ, w jednym i drugim przypadku mamy do czynienia z:

  • tynkiem strukturalnym, silikatowo-silikonowym – charakteryzuje się on niższą ceną niż tynk silikonowy, a jego głównym składnikiem jest żywica silikonowa. Jest to produkty trwały i świetnie chroniący elewację przed zabrudzeniem. Będzie to idealny wybór, kiedy np. nasz dom stoi przy gruntowej drodze, lub ulicy z natężonym ruchem;
  • tynkiem strukturalnym akrylowym – jak sama nazwa wskazuje, posiada on w sobie żywicę akrylową, inaczej syntetyczną. Posiada niską paroprzepuszczalność, dlatego nie nakłada się go na wełnę mineralną. Wykazuje dużą odporność na zabrudzenia i nie dopuszcza do rozwoju glonów czy grzybów. Jest to tynk bardzo elastyczny, posiadający różne dodatkowe urozmaicenia w swoim składzie, np. dodatek teflonu, co sprawia, że zabrudzenia nie są w stanie przywierać do elewacji i szybciej można je wyczyścić;
  • tynk strukturalny mozaikowy – jest to rodzaj tynku dekoracyjnego. Oprócz żywicy akrylowej posiada w sobie również gruboziarniste kruszywo. Można stosować go zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Jako że pełnią właśnie funkcję dekoracyjną, pięknie prezentuje się na cokołach, murowanych bramach czy gzymsach. Jest odporny na rozwój grzybów i glonów oraz na zmywanie;
  • tynk strukturalny silikonowy – tworzony na bazie żywic syntetycznych, posiadający świetne właściwości paroprzepuszczalne. Zabrudzenia się go nie trzymają, a dodatkowo np. podczas opadów atmosferycznych są one zmywane z powierzchni elewacji. Do tego rodzaju tynku dodawane są środki grzybobójcze, dzięki czemu jest bardzo odporne na korozję.

Czym różni się tynk Arsanit od tynku TERMO ORGANIKA?

“tynk,

Firma Arsanit posiada tynk, której nie ma w ofercie firma TERMO ORGANIKA. Mowa o tynku nanosilikonowym, który można używać zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. Może on stworzyć imitację marmuru, betonu i innych powierzchni. Jest świetne w momencie, kiedy chcemy zaaranżować powierzchnię inną niż dotychczas, a dodatkowo jest to tynk bardzo elastyczny i odporny na czynniki atmosferyczne. Jego kolor nie blaknie i co najważniejsze nie będzie on obrastał mchem czy grzybami, ponieważ posiada w sobie środek temu zapobiegający i samoczyszczący.

Jest to właściwie jedyna cecha, którą różnią się oba tynki– po prostu TERMO ORGANIKA nie zaoferuje nam nanosilikonowego tynku.

Poza tym każda z firm oferuje nam bogactwo kolorystyczne, świetne parametry oraz podobne ceny. Nie ważne więc, na który rodzaj się zdecydujemy, w tym przypadku zapewne będziemy zadowoleni z jednej, jak i drugiej opcji.

Autor: Małgorzata Buchkovska

Masz pytania? Napisz do nas.

Skorzystaj z pomocy naszych ekspertów, którzy chętnie Ci pomogą w każdej sprawie. Po prostu zadzwoń lub napisz do nas.

Pokaż więcej wpisów z Listopad 2020

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.54 / 5.00 215 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-04-01
Wszystko, według ustaleń. Jedynie lekkie uszkodzenie przesyłki co nie miało wpływu na funkcjonowanie okna
2023-03-17
wsio ok
pixel