t2
Darmowa dostawa
Na okna lub od 2000zł
t2
Wygodne raty online
Gwarancja stałej raty
t2
Szeroka Gama Produktów
Ponad 20 000 produktów
t2
Pon-Pt 8:00 - 16:00
t2
Masz Pytania napisz do nas
zł / Polska
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

THERMATynk-SN - klasa sama w sobie

2020-08-10
THERMATynk-SN - klasa sama w sobie

Tynk silikonowy to produkt najwyższej jakości, który sprosta oczekiwaniom najbardziej wymagających klientów. Choć jest uniwersalny, posiada właściwości, które pozwalają mu wygrać z innymi rodzajami tynków strukturalnych. Czy tynk silikonowy jest naprawdę tak dobry? Który producent oferuje najlepsze rozwiązanie?

Tynk silikonowy, choć można wykorzystać na każdej elewacji, doskonale sprawdza się tam, gdzie elewacja jest narażona na zanieczyszczenia. Oznacza to, że z powodzeniem sprawdzi się tam, gdzie powietrze nie jest najlepszej jakości, ale także blisko lasów, parków i akwenów, gdzie występuje podwyższona wilgotność. Będzie także idealny podczas renowacji starych domów, które cechują się wysoka paro przepuszczalnością. Wykorzystując tynk silikonowy inwestor indywidualny uchroni się przed częstym szorowaniem elewacji z brudu, kurzu i osadów, a także zielonego nalotu, który powstaje po pojawieniu się glonów i grzybów, dzięki czemu fasada budynku długo będzie wyglądała tak, jakby dopiero została wykończona.

tynk silikonowy, tynk silikonowy Arsanit, tynk silikonowy THERMATynk-SN, tynk silikonowy kolory

Decydując się na wykorzystanie tynku silikonowego, warto wziąć pod uwagę nie tylko jego zalety, ale także skład. Tylko wysokiej jakości produkt będzie w stanie sprostać niełatwemu zadaniu ochrony elewacji.

Tynk silikonowy tworzy się z żywic silikonowych, które są spoiwem dla pozostałych składników. Dzięki innowacyjnej budowie łączy w sobie zalety tynków akrylowych, silikatowych i mineralnych. Dlatego też, licząc na długotrwały efekt, warto wybrać tynk silikonowy.

Atuty, które przekonają niedowiarków

Choć każdy rodzaj tynku ma swoje atuty, ten wykonany z żywic silikonowych jest jednym z najlepszych. Do najważniejszych zalet, o których nie można zapominać należą:

    • brak wnikania wody w strukturę tynku. Nienasiąkliwość i hydrofobowość powodują, że woda spływa po powierzchni elewacji. Warto przy tym zaznaczyć, że wykończenie elewacji tym tynkiem nie oznacza, że ogranicza on zdolność uwalniania się wilgoci na zewnątrz. Wręcz przeciwnie.
    • umiejętność samodzielnego czyszczenia się. Tak, hydrofobowość sprawia, że tynk silikonowy w naturalny sposób „myje się” podczas opadów deszczu. Wszystkie zanieczyszczenia, które pojawią się na elewacji nie mają szans na wniknięcie w strukturę tynku, co oznacza, że elewacja przez wiele lat zachowa taki sam kolor.
tynk silikonowy, tynk silikonowy Arsanit, tynk silikonowy THERMATynk-SN, tynk silikonowy kolory
  • odporny na pojawianie się mikroorganizmów — dzięki substancjom biologicznie aktywnym, ten tynk nie wchodzi w reakcję z glonami i grzybami, dzięki czemu ten nie osiadają na elewacji. Jest to niezwykle ważne w momencie, kiedy tynk nakładany jest na północne ściany (których wilgotność sprzyjająca pojawianiu się glonów jest znacznie większa) lub dom został wybudowany w pobliżu lasu.
  • odporny na pęknięcia i pojawianie się rys — dzięki wykorzystaniu żywic silikonowych inwestor indywidualny nie musi martwić się tym, że na nowej elewacji wskutek osiadania domu, dużych różnic temperatur, czy błędów wykonawczych pojawią się nieestetyczne pęknięcia.

Jak widać powyżej, atuty, jakie można odnaleźć w tynku silikonowym, stawiają go na pierwszym miejscu, jeśli chodzi o wybór wytrzymałego i łatwego w utrzymaniu produktu. Skoro wiemy już, że jest to jeden z najlepszych wyborów, warto zastanowić się nad tym, który producent sprosta oczekiwaniom swoich klientów.

ARSANIT i jego THERMATynk-SN

Szukając odpowiedniego tynku silikonowego, warto pochylić się nad propozycją jednego z największych producentów, którego asortyment dociera nie tylko do polskich, ale także zagranicznych klientów. Wielka Brytania, Czechy, Słowacja, Rumunia to tylko niektóre kraje, które uznały wyższość produktów ARSANIT nad innymi. Jest to jeden z powodów, dla których wybierając idealny tynk silikonowy, zastanowić się nad jednym z produktów tego wytwórcy.

tynk silikonowy, tynk silikonowy Arsanit, tynk silikonowy THERMATynk-SN, tynk silikonowy kolory

THERMATynk-SN, bo o nim mowa jest cienkowarstwowym, silikonowym tynkiem dekoracyjnym, który nakłada się ręcznie. Dzięki niemu z powodzeniem można wykończyć zarówno elewację, jak i ściany wewnętrzne domu. Doskonale współgra z podkładami wykonanymi z produktów mineralnych, do których zalicza się beton, cynki cementowo — wapienne i cementowe. Istotną sprawą jest, aby tynk dekoracyjny nakładać po minimum 28 dniach od wykonania podkładu.

Warto podkreślić, że producent mając na uwadze fakt, że każdy klient jest inny, oferuje THERMATynk-SN w 365 kolorach w autorskiej palecie. Co więcej, daje także możliwość opracowania na życzenie klienta indywidualnej barwy tynku, która wpisze się w jego wizję wykończenia elewacji lub wnętrza.

Wspomniany tynk sprzedawany jest w postaci gotowej masy, którą od razu można nałożyć na ściany. Mając na uwadze fakt, że każdy klient jest inny, producent oferuje dwa rodzaje uziarnienia i struktury tynku:

  • kornik, nakładany ruchami poziomymi, pionowymi lub okrężnymi (w zależności od tego, jaki efekt chce się uzyskać);
  • baranek, który da się uzyskać nakładając produkt ruchami okrężnymi.

Tynk silikonowy THERMATynk-SN jest gotowy do użycia od razu po otwarciu opakowania. Jego cechą charakterystyczną jest fakt, że zapewnia elewacji dużą odporność na uszkodzenia oraz warunki atmosferyczne, dzięki czemu właściciel budynku nie musi mieć obaw o jego zniszczenie.

tynk silikonowy, tynk silikonowy Arsanit, tynk silikonowy THERMATynk-SN, tynk silikonowy kolory

Jak widać powyżej, wybór tynku silikonowego będzie strzałem w dziesiątkę, jeśli zależy nam na wysokiej jakości produktu, a także na jego długowieczności. Warto bowiem podkreślić, że tynkowanie ścian to proces nie tylko żmudny, ale także wymagający precyzji i co ważne — określonej sumy pieniędzy. Dobrze jest zatem zadbać nie tylko o prawidłowe nałożenie tynku, ale przede wszystkim o dobry jakościowo produkt.


Aneta Wojtczak

Aneta Wojtczak

Absolwentka Politechniki Poznańskiej na kierunku Zarządzanie. Copywritingiem zajmuje się od ponad 10 lat. Od 2018 roku właścicielka firmy Wojtczak Marketing Aneta Wojtczak, która działa głównie w dwóch obszarach: szeroko pojęty copywriting (również SEO) oraz wirtualna asystentka. Tworzenie angażujących i rzetelnych treści to nie tylko jej praca, ale także pasja. Tematyką budowlaną interesuje się od momentu, kiedy kupiła własne mieszkanie. Wiedzę, którą zdobyła w tym zakresie w prosty sposób przekazuje innym. Poza pisaniem uwielbia gotować, szydełkować i podróżować.

Masz pytania? Napisz do nas.

Skorzystaj z pomocy naszych ekspertów, którzy chętnie Ci pomogą w każdej sprawie. Po prostu zadzwoń lub napisz do nas.

Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2020

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.54 / 5.00 215 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-03-31
Szybko sprawnie i profesjonalnie
2023-03-25
Ok
pixel