t2
Darmowa dostawa
Na okna lub od 2000zł
t2
Wygodne raty online
Gwarancja stałej raty
t2
Szeroka Gama Produktów
Ponad 20 000 produktów
t2
Pon-Pt 8:00 - 16:00
t2
Masz Pytania napisz do nas
zł / Polska
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

THERMATynk-M - mozaika najwyższej jakości

2020-08-10
THERMATynk-M - mozaika najwyższej jakości

Elegancki i trwały tynk to podstawa udanej dekoracji zarówno ścian zewnętrznych, jak i wewnętrznych. Decydując się na rozwiązania stonowane, które nie przytłaczają nadmiarem struktur, warto zdecydować się na tynk mozaikowy.

Tynk mozaikowy to produkt trwały i odporny na wszelkiego rodzaju zabrudzenia. Idealnie zatem sprawdzi się np. na cokołach i w tych miejscach, gdzie budynek jest narażony na uszkodzenia. Na rynku można znaleźć wiele różnorodnych produktów, które mają sprostać nie tylko wymagającym Klientom, ale także warunkom, jakie panują w danym otoczeniu.

Aby tynk mozaikowy wyglądał przez wiele lat ładnie, trzeba nie tylko przestrzegać zasad jego nakładania, ale także wybrać wysokiej jakości produkt. Mówiąc o tym ostatnim, warto zwrócić uwagę na THERMATynk-M - tynk mozaikowy firmy ARSANIT, który od początku pojawienia się na rynku, zyskał rzeszę sympatyków.

Zalety tynku mozaikowego

Atutem tynku mozaikowego jest jego wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne, a także na zabrudzenia, które prędzej czy później pojawiają się na elewacji. Tynki mozaikowe należą do grupy cienkowarstwowych, których głównym składnikiem jest żywica akrylowa oraz naturalne lub barwione kruszywo. Taki skład pozwala na:

  • uniemożliwienie wnikania wilgoci;
  • odparowanie wilgoci, która może wytworzyć się pod tynkiem;
  • częste mycie, a nawet szorowanie elewacji bez obaw, że zostanie ona uszkodzona.

Co więcej, żywica zwiększa także elastyczność, co nie jest bez znaczenia, jeśli Klient ma obawy przed uszkodzeniem fasady budynku.

tynk mozaikowy, tynk mozaikowy Arsanit, tynk mozaikowy THERMATTynk-M, tynk mozaikowy kolory, tynk mozaikowy z brokatem,

THERMATynk-M - wykonanie atrakcyjnej powłoki staje się proste

Firma ARSANIT mając na uwadze potrzeby klientów stworzyła kolejny tynk, który pozwala na wykonanie na elewacji budynku ciekawych struktur. Produkt sprawdza się nie tylko na zewnątrz, jako wykończenie balkonów, czy cokołów, ale także wewnątrz budynku — na korytarzach, klatkach schodowych, czy w salach konferencyjnych, szkolnych itp..

Wysokie stężenie żywicy akrylowej, która jest głównym składnikiem tynku, sprawia, że jest odporny na czyszczenie, w tym także na szorowanie. Co więcej, tynk cechuje także wysoka odporność na uszkodzenia mechaniczne, jak również działanie szkodliwych czynników atmosferycznych. Wybierając ten produkt, warto mieć na uwadze, że na powierzchniach pokrytych tynkiem THERMATynk-M nie powstają rysy. Dzieje się tak za sprawą niskiej koncentracji naprężeń termicznych, która jest kolejnym atutem produktu. Należy także pamiętać o tym, że można go nakładać na wszystkie równe podłoża mineralne — powierzchnię cementowo — wapienną, płyty kartonowo — gipsowe, czy beton.

tynk mozaikowy, tynk mozaikowy Arsanit, tynk mozaikowy THERMATTynk-M, tynk mozaikowy kolory, tynk mozaikowy z brokatem,

Istotną informacją jest to, że THERMATynk-M oferowany jest w bogatej gamie kolorystycznej. Producent oferuje ponad 124 melanże mozaikowe, dzięki czemu Klient zachowuje swobodę podczas projektowania i wykonania powierzchni. Co więcej, można go wzbogacić specjalnym brokatowym dodatkiem, który jeszcze bardziej wzmocni efekt wizualny. Arte-Brokat FX podkreśla fakturę nałożonego tynku mozaikowego. Jego efekt doskonale widać w miejscach dobrze doświetlonych.

Aby mieć pewność, że tynk po nałożeniu zyska wszystkie opisane wyżej właściwości, należy nakładać go w temperaturze od +5°C do +25°C. Po nałożeniu produkt ma kolor mlecznobiały. Efekty można zauważyć dopiero po całkowitym wyschnięciu, czyli po ok. 24 godzinach. Produkt oferowany jest w postaci pasty gotowej do użycia, dzięki czemu nie trzeba martwić się o prawidłowe przygotowanie go do użycia.

Warto mieć na uwadze, że wybierając THERMATynk-M z powodzeniem można odnowić tynk, jeśli pierwotnie nałożony produkt nam się znudzi. ARSANIT oferuje bowiem specjalną lakierobejcę dekoracyjno-renowacyjną Arte-Fix M, która dostępna jest w 15 odcieniach oraz jednym — bezbarwnym (transparentnym). Dzięki temu produktowi nie trzeba zrywać starego i kłaść nowego tynku.

tynk mozaikowy, tynk mozaikowy Arsanit, tynk mozaikowy THERMATTynk-M, tynk mozaikowy kolory, tynk mozaikowy z brokatem,
Rys. Jeden z dostępnych wzorów THERMATynk-M

Aby uzyskać pożądany efekt, bez względu na podłoże przed nałożeniem tynku THERMATynk-M trzeba wykonać metodą malarską odpowiedni podkład. Wykonuje się go ze specjalnej masy podkładowej masy tynkarskiej THERMAGrunt-AM. Rozwiązanie to pozwala na polepszenie przyczepności podłoża. Co więcej, dobrze jest sprawdzić wcześniej kolor we wszystkich nabytych pojemnikach. Powinny być one kupione z jednej partii, dzięki czemu uniknie się sytuacji, że odcień któregoś z opakowań będzie się różnił od innych.

Tynk mozaikowy THERMATynk-M to propozycja dla osób wymagających, którym zależy na uzyskaniu dekoracyjnej elewacji. Dzięki temu rozwiązaniu mogą mieć pewność, że elementy fasady narażone na uszkodzenia i zabrudzenia będą zawsze wyglądać jak nowe. Dzięki mnogości kolorów oferowanych przez producenta Klienci mogą nie tylko wykonać zdobienia zgodne z ich wizją estetyczną, ale także dopasować je do architektury krajobrazu, jaka rozpościera się wokół budynku.

tynk mozaikowy, tynk mozaikowy Arsanit, tynk mozaikowy THERMATTynk-M, tynk mozaikowy kolory, tynk mozaikowy z brokatem,
Rys. Jeden z dostępnych melanży THERMATynk-M

Jeżeli zależy Państwu na stworzeniu przyciągające wzrok dekoracji, warto poważnie zastanowić się nad propozycją ARSANIT. Firma jest bowiem producentem, który ponad wszystko ceni sobie zadowolenie swoich Klientów, dlatego też oferuje im produkty najwyższej jakości, wyprodukowane z najlepszych surowców, dzięki czemu są one nie tylko efektowne, ale także niezwykle trwałe.


Aneta Wojtczak

Aneta Wojtczak

Absolwentka Politechniki Poznańskiej na kierunku Zarządzanie. Copywritingiem zajmuje się od ponad 10 lat. Od 2018 roku właścicielka firmy Wojtczak Marketing Aneta Wojtczak, która działa głównie w dwóch obszarach: szeroko pojęty copywriting (również SEO) oraz wirtualna asystentka. Tworzenie angażujących i rzetelnych treści to nie tylko jej praca, ale także pasja. Tematyką budowlaną interesuje się od momentu, kiedy kupiła własne mieszkanie. Wiedzę, którą zdobyła w tym zakresie w prosty sposób przekazuje innym. Poza pisaniem uwielbia gotować, szydełkować i podróżować.

Masz pytania? Napisz do nas.

Skorzystaj z pomocy naszych ekspertów, którzy chętnie Ci pomogą w każdej sprawie. Po prostu zadzwoń lub napisz do nas.

Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2020
Zaufane Opinie IdoSell
4.54 / 5.00 215 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-03-31
Szybko sprawnie i profesjonalnie
2023-03-17
wsio ok
pixel