t2
Darmowa dostawa
Na okna lub od 2000zł
t2
Wygodne raty online
Gwarancja stałej raty
t2
Szeroka Gama Produktów
Ponad 20 000 produktów
t2
Pon-Pt 8:00 - 16:00
t2
Masz Pytania napisz do nas
zł / Polska
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

System zielonego dachu z oknami FAKRO

2019-11-25
System zielonego dachu z oknami FAKRO
Zielone dachy już nie są projektami przyszłości, lecz koniecznością i wymogiem współczesnej architektury. Ludzie łakną kontaktu z naturą, szczególnie w przestrzeni miejskiej, w której ilość zieleni jest ograniczona. Jednym z rozwiązań jest zagospodarowanie płaskich dachów z wykorzystaniem specjalnego systemu GARDENA GREEN ROOF SYSTEM i dedykowanych okien do dachów płaskich FAKRO. Taki związek gwarantuje całościowe rozwiązanie, które zaczynamy stosować w prywatnych domach, budynkach wielorodzinnych i komercyjnych oraz w obiektach użyteczności publicznej.

zielony dach

GREEN ROOF SYSTEM jest odpowiedzią na coraz większe oczekiwania inwestorów, którzy chcą, aby jakość życia w mieście się poprawiła. Firma GARDENA posiadające wieloletnie doświadczenie stworzyła unikatowe i ekologiczne rozwiązanie – system dachu zielonego w połączeniu z oknami do dachów płaskich FAKRO. Realizacja tej koncepcji przynosi dużo korzyści. Okna do dachów płaskich zapewniają dostęp w pomieszczeniu do naturalnego światła. Natomiast zielony dach wpływa na poprawę miejscowego mikroklimatu, chroni budynek przed wysokimi temperaturami latem, zimą zapobiega stratom ciepła redukując koszty ogrzewania i klimatyzacji. Zielony dach filtruje zanieczyszczenia z powietrza pochłaniając dwutlenek węgla i produkuje tlen oraz chroni powierzchnię dachu przed uszkodzeniami mechanicznymi i czynnikami atmosferycznymi (takimi jak promieniowaniem UV i grad). Dach ten zatrzymuje 90% wody deszczowej, a co za tym idzie ogranicza konieczność odprowadzania jej do kanalizacji.

zielony dach

Nowatorskie okna do dachów płaskich FAKRO łączą w sobie takie zalety, jak:
  1. wysoką funkcjonalność,
  2. nowoczesne wzornictwo,
  3. doskonałe parametry termoizolacyjne.
Charakteryzują się wysoką odpornością na ekstremalne warunki atmosferyczne. A dzięki zastosowaniu bezpiecznych pakietów szybowych zapewniają spokój. W ofercie FAKRO znajdziemy okna typu F z nowatorskim pakietem szybowym czy okna typu C z kopułą. Okna te dostępne są w 3 wersjach:
    a) w. otwieranej elektrycznie

    b) w. otwieranej manualnie

    c) w. nieotwieranej

Na uwagę zasługuje okno DXW, którego konstrukcja o wzmocnionej nośności oraz antypoślizgowa powłoka pozwalają na swobodne poruszanie się po nim.

okno dachowe

GARDENA GREEN ROOF SYSTEM jako zielony dach w połączeniu z oknami do dachów płaskich FAKRO to ekologiczne i funkcjonalne rozwiązanie odznaczające się najwyższą jakością i trwałością. Dodatkowo zdobytą przestrzeń na płaskim dachu możemy wykorzystać jako zielony taras, miejsce do rekreacji na świeżym powietrzu czy mały ogród.

Masz pytania? Napisz do nas.

Skorzystaj z pomocy naszych ekspertów, którzy chętnie Ci pomogą w każdej sprawie. Po prostu zadzwoń lub napisz do nas.

Pokaż więcej wpisów z Listopad 2019

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.54 / 5.00 215 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-04-02
Bardzo dobra.
2023-03-17
wsio ok
pixel