Kup okno dachowe Velux i odbierz MARKIZĘ ZA 1 ZŁ! Skorzystaj już teraz!

t2
Darmowa dostawa
Na okna lub od 2000zł
t2
Wygodne raty online
Gwarancja stałej raty
t2
Szeroka Gama Produktów
Ponad 20 000 produktów
t2
Pon-Pt 8:00 - 16:00
t2
Masz Pytania napisz do nas
zł / Polska
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Sposoby montażu plis okiennych

2021-11-05
Sposoby montażu plis okiennych

 

  

 

Plisa okienna może być zamontowana na dwa sposoby – inwazyjny i nieinwazyjny. Podczas wyboru warto wziąć pod uwagę kilka czynników, takich jak m.in. głębokość i kształt listw przyszybowych, czy nawiewniki i inne wystające elementy. Wszystkie te elementy są bardzo potrzebne, aby w odpowiedni sposób móc zamontować przecisłoneczną osłonę naszych domowych pomieszczeń. Plisa okienna jest również elementem dekoracyjnym, dlatego warto zrobić wszystko, aby dobrze prezentowała się na tle innych rzeczy znajdujących się w danym pomieszczeniu. Źle zawieszona roleta może być szybko zerwana, co będzie skutkować dodatkowymi kosztami.

 

  

  

Z artykułu dowiesz się:

 

 

  1. czym jest metoda inwazyjna podczas montażu rolety
  2. Jak wykonać pomiar okna w przypadku montażu inwazyjnego?
  3. czym jest metoda inwazyjna podczas montażu rolety
  4. Jak wykonać pomiar okna w przypadku montażu nieinwazyjnego?


 

jak zamontować plisy do okna, jak zamontować plisy do ściany, montaż inwazyjny, montaż nieinwazyjny

 

 

Czym jest metoda inwazyjna podczas montażu rolety?

 

 

jak zamontować plisy do okna, jak zamontować plisy do ściany, montaż inwazyjny, montaż nieinwazyjny

 

Jak sama nazwa wskazuje, metoda inwazyjna nawiązuje do ingerencji w ramę okienną podczas montażu rolety. Z drugiej jednak strony, decydując się na to rozwiązanie, mamy pewność bezpiecznego i pewnego montażu. Plisa może być przytwierdzona do okna za pomocą nawierceń w konkretnym miejscu i poprzez zamocowanie górnej szyny za pośrednictwem wkrętów. To jednak nie wszystko. Nad dolną ramą szybową powinny się również znaleźć zaciski, które są dodatkowymi mocowaniami, służącymi do przytwierdzenia linek, które zabezpieczają plisę przed samoistnym opadaniem.

Odpowiadają one również za regulację osłony. Jak więc zamontować plisę metodą inwazyjną?

   • Dokonaj nawierceń w dwóch miejscach – na ścianie lub w oknie. W zależności, który rodzaj nawierceń wybierzesz, musisz dokonać należytego pomiaru.
   • Jeżeli dość często otwierasz okna lepiej zająć się montażem ponad wnęką okienną. W przypadku kiedy jednak zależy Ci na tym, aby dobrze osłonić się przed słońcem lub wścibskimi spojrzeniami sąsiadów, zainstaluj plisę w oknie. Wówczas zawsze, kiedy będziesz otwierać okno, plisa będzie wędrowała razem z nim, dobrze zasłaniając wszystko, co dzieje się w danym pomieszczeniu.

Jeżeli więc chcesz mieć pewność, że plisa jest naprawdę dobrze zamocowana, Twój wybór powinien paść właśnie na tę metodę montażu. W przypadku, kiedy nie wiesz czy poradzisz sobie samodzielnie z montażem, zawsze możesz poprosić o pomoc fachowca.

Zastanawiasz się nad osłonięciem dość dużej powierzchni przeszklenia? W takim razie pomyśl o montażu stałym, ponieważ materiał, z którego będzie składać się plisa może okazać się dość ciężki, więc lepiej zabezpieczyć go przed ewentualnym oberwaniem.

 

Jak wykonać pomiar okna w przypadku montażu inwazyjnego?

 

Podczas pomiaru należy zmierzyć szerokość szyby wraz z uszczelkami, po czym odjąć od wyniku 3 mm. Należy również zmierzyć okno w trzech punktach szerokości, takich jak: góra, dół i środek, i wskazać ten najwęższy. Wymierzona szerokość i wysokość, jest gotowa dla szerokości i wysokości rolety.

 

Czym jest metoda nieinwazyjna podczas montażu rolety?

 

 

jak zamontować plisy do okna, jak zamontować plisy do ściany, montaż inwazyjny, montaż nieinwazyjny

 

Nie każdy chce nanosić na swoje ramy okienne trwałe zmiany, takie jak nawierty. Dlatego też podczas montażu plisy, można skorzystać z metody nieinwazyjnej, która nie wymaga takich zabiegów. Dodatkowo zadanie to jest bardzo proste. Metoda ta może być wykorzystana tylko bezpośrednio na skrzydle okiennym i wówczas plisa przyklejana jest do ramy okna lub montowana na uchwytach przypominających haczyki na szczycie okna.

W tym przypadku można skorzystać również z elementów dodatkowych, takich jak: zaciski do linek, których zadaniem jest przytrzymanie materiału rolety. Te elementy również są mocowane w pełni bezinwazyjny sposób.

Rolety montowane w bezinwazyjny sposób powinny znaleźć się w pomieszczeniu, które narażone jest na dość częste zanieczyszczenia, np. w kuchni lub pokoju dziecięcym. Dzięki temu, że można ją łatwo zdjąć, nie ma problemu z jej wyczyszczeniem. Dodatkowo opcja ta przydaje się tam, gdzie często zmienia się wystrój wnętrz. Nic w tym trudnego, aby zdjąć jeden materiał i zawiesić drugi. Montaż bezinwazyjny przydaje się tylko w przypadku okien o mniejszych wymiarach, ponieważ im mniejszy rozmiar plisy, tym mniej będzie ona obciążać elementy, na których się znajduje.

Warto również dodać, że metoda ta przydaje się również w przypadku okien drewnianych, ponieważ nie trzeba niszczyć tej i tak już kruchej struktury.

 

Jak wykonać pomiar okna w przypadku montażu nieinwazyjnego?

 

W przypadku instalowania plisy przy wykorzystaniu metody nieinwazyjnej, należy zmierzyć szerokość wraz z listwami przyszybowymi, lub można zmierzyć szerokość szyby i dodać do wyniku 4 cm. Wysokość oblicza się poprzez całkowitą wysokości okna z ramą okienną.Autor: Małgorzata Buchkovska

 

 


Masz pytania? Napisz do nas.

Skorzystaj z pomocy naszych ekspertów, którzy chętnie Ci pomogą w każdej sprawie. Po prostu zadzwoń lub napisz do nas.

Pokaż więcej wpisów z Listopad 2021

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.54 / 5.00 215 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-03-30
Transakcja przebiegła sprawnie i profesjonalnie. Bardzo miła obsługa, Pan przyjmujący zamówienie fachowo doradził! Zakupiony przeze mnie produkt jest najwyższej jakości. To już moje kolejne zamówienie i następnym razem także skorzystam z oferty tej firmy. Gotowy produkt otrzymałam w krótkim czasie. Paczka była bardzo dobrze zapakowana. Polecam każdemu!
2023-03-25
Ok
pixel