Kup okno dachowe Velux i odbierz MARKIZĘ ZA 1 ZŁ! Skorzystaj już teraz!

t2
Darmowa dostawa
Na okna lub od 2000zł
t2
Wygodne raty online
Gwarancja stałej raty
t2
Szeroka Gama Produktów
Ponad 20 000 produktów
t2
Pon-Pt 8:00 - 16:00
t2
Masz Pytania napisz do nas
zł / Polska
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Specjalistyczne okna do dachów płaskich VELUX a bezpieczeństwo domowników

2021-07-11
Specjalistyczne okna do dachów płaskich VELUX a bezpieczeństwo domowników

 

Każdy właściciel domu z dachem płaskim powinien wiedzieć, że okna specjalistyczne są jego istotnym elementem, o którym nie można zapominać. Ich montaż może znacznie przyczynić się do ocalenia zdrowia i życia domowników, kiedy dojdzie do pożaru domu lub mieszkania. Okna specjalistyczne przeznaczone do dachów płaskich zapewniają drożność dróg pożarowych. Mogą służyć także jako droga ewakuacyjna. Co więcej, odprowadzają ciepło i dym z budynku, a także mogą przydać się na co dzień, kiedy nic złego się nie dzieje. Sprawdź, jakie okna specjalistyczne oferuje VELUX i jaki mają wpływ na bezpieczeństwo domowników.

 


Z artykułu dowiesz się:

  1. W jakich sytuacjach i w jakich budynkach warto zastosować okna specjalistyczne VELUX?
  2. Jakimi atutami odznaczają się okna dymowe VELUX?
  3. Jakie cechy powinny posiadać okna dachowe wyłazowe, aby stać się bezpieczną drogą ewakuacyjną?

okna dachowe VELUX, okna dachowe do dachów płaskich VELUX

Pożar to jedno z najgorszych zjawisk, jakie może nas dotknąć, szczególnie jeśli chodzi o nasz dom. Dlatego też zawsze należy zrobić wszystko, aby zapobiec tej tragedii. Odpowiednie przygotowanie dróg ewakuacyjnych oraz prawidłowe przygotowanie budynku na taką ewentualność jest wręcz koniecznością. Warto w tym miejscu pochylić się nad oknami wyłazowymi i oddymiającymi VELUX, które sprawią, że nasz dom stanie się bezpieczniejszy.

W jakich sytuacjach i w jakich budynkach warto zastosować okna specjalistyczne VELUX?

Przyczyn pożarów może być wiele. Do najczęściej wymienianych zalicza się przede wszystkim starą instalację elektryczną, niewłaściwe obchodzenie się z ogniem, a coraz częściej pozostawianie ładowarek telefonów i laptopów w kontaktach, które się przegrzewają.

Ryzyko pojawienia się pożaru jest największe w budynkach, w których mieszka wiele rodzin. W tym wypadku lokatorzy poszczególnych mieszkań nie mają wpływu na to, co robią ich sąsiedzi. W tym wypadku zasady ewakuacji w przypadku pożaru powinny być jasno określone i co więcej - przestrzegane przez domowników. Tylko ich odpowiedzialna postawa oraz odpowiednie wyposażenie budynku wielorodzinnego jest w stanie uchronić mieszkańców przed tragedią.

Jeżeli mieszkasz w budynku wielorodzinnym lub jesteś jego właścicielem, musisz wiedzieć, że zgodnie z obowiązującą obecnie ustawą z dnia 24 sierpnia 1991 roku, która traktuje o ochronie przeciwpożarowej, a także Rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z 7 czerwca 2010 roku sprawą zapobiegania pożarom w budynkach wielorodzinnych powinien zająć się zarządca budynku. To w jego gestii zapewnienie mieszkańcom gaśnic, a także możliwe najszybszej drogi ewakuacji, która dodatkowo powinna być odpowiednio oznaczona.

Szukając rozwiązań zapewniających bezpieczeństwo lokatorów, warto postawić na specjalistyczne okna dachowe do dachów płaskich VELUX, które nie tylko pozwolą odprowadzić dym i ciepło z palącego się budynku, ale także staną się skuteczną drogą ewakuacyjną dla ludzi.

Powinni w nie zainwestować zarządcy budynków z płaskim dachem, a także właściciele domów jednorodzinnych, którym zależy na zapewnieniu rodzinie wysokiego poziomu bezpieczeństwa.
okna dachowe VELUX, okna dachowe do dachów płaskich VELUX

Jakimi atutami odznaczają się okna dymowe VELUX?

Choć okna oddymiające VELUX swoim wyglądem przypominają standardowe okna do dachu płaskiego, są elementem, który ma o wiele więcej zalet. Ich znakiem rozpoznawczym jest zewnętrzna kopuła, którą wykonuje się z poliwęglanu lub akrylu. Element dostępny jest w dwóch wersjach:

  • przezroczystej, która daje dostęp do znacznie większej ilości światła;
  • matowej, która zapewnia użytkownikom większą prywatność.

Okna oddymiające VELUX do dachów płaskich spełniają w budynkach bardzo ważną funkcję. Wyposażono jest w czujniki, które wykrywają obecność dymu. Kiedy ten pojawi się w pomieszczeniu automatycznie unoszą szybę 50 cm w górę. Taka wysokość w zupełności wystarczy, jeśli chce się wypuścić z pomieszczenia dym i szkodliwe gazy, jakie powstają podczas pożaru i jego gaszenia.

Okna oddymiające VELUX stworzono z najlepszej jakości, wytrzymałego poliwęglanu. Ościeżnica zbudowana jest z PVC, które charakteryzuje się wysoką izolacyjnością oraz szyby energooszczędnej, zespolonej, która dodatkowo wykonana jest ze szkła hartowanego. Taka budowa sprawia, że oprócz podstawowej zalety, jaką jest skuteczne oddymianie, okna oddymiające do dachów płaskich VELUX posiadają jeszcze inne atuty. Należą do nich:

  • zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom domu;
  • zapewnienie optymalnych parametrów energetycznych dla pomieszczeń;
  • idealne tłumienie hałasu, który pojawia się podczas rozmaitych opadów, a także tego, który pochodzi z zewnętrznych źródeł;
  • odporność okien na uszkodzenia mechaniczne, które mogą pojawić się w czasie ekstremalnych burz i wichur, a także innych niesprzyjających warunków pogodowych.

Okna oddymiające VELUX zostały tak stworzone, aby możliwe było uchylenie ich także na mniejszą wysokość - ok. 15 cm, co pozwala na codzienne wietrzenie pomieszczeń.

okna dachowe VELUX, okna dachowe do dachów płaskich VELUX

Jakie cechy powinny posiadać okna dachowe wyłazowe, aby stać się bezpieczną drogą ewakuacyjną?

Okno wyłazowe do dachów płaskich VELUX, jak sama nazwa wskazuje pomaga bezpiecznie wyjść na dach. Jest to niezastąpiony element, kiedy zajdzie konieczność ewakuacji mieszkańców domu. Ten rodzaj okna pozwala na bezproblemowy dostęp do kominów, anten, oraz innych elementów, które znajdują się na płaskim dachu. Ona wyłazowe VELUX do dachów płaskich otwierają się do kąta 60°, dzięki czemu każdy dorosły człowiek jest w stanie przez nie przejść.

Aby okno wyłazowe było jeszcze bezpieczniejsze, producent zastosował tutaj podwójny pakiet szybowy oraz ościeżnicę z PVC, która ma zwiększoną izolacyjność. Ponadto okno wyłazowe posiada takie same zalety, jak te wyżej wymienione dla okien oddymiających.

okna dachowe VELUX, okna dachowe do dachów płaskich VELUX

 

Przeczytaj także:

 

Zapoznaj się z ofertą okien dachowych na renowa24.pl!!


Aneta Wojtczak

Aneta Wojtczak

Absolwentka Politechniki Poznańskiej na kierunku Zarządzanie. Copywritingiem zajmuje się od ponad 10 lat. Od 2018 roku właścicielka firmy Wojtczak Marketing Aneta Wojtczak, która działa głównie w dwóch obszarach: szeroko pojęty copywriting (również SEO) oraz wirtualna asystentka. Tworzenie angażujących i rzetelnych treści to nie tylko jej praca, ale także pasja. Tematyką budowlaną interesuje się od momentu, kiedy kupiła własne mieszkanie. Wiedzę, którą zdobyła w tym zakresie w prosty sposób przekazuje innym. Poza pisaniem uwielbia gotować, szydełkować i podróżować.

Masz pytania? Napisz do nas.

Skorzystaj z pomocy naszych ekspertów, którzy chętnie Ci pomogą w każdej sprawie. Po prostu zadzwoń lub napisz do nas.

Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2021

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.54 / 5.00 215 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-04-01
Wszystko, według ustaleń. Jedynie lekkie uszkodzenie przesyłki co nie miało wpływu na funkcjonowanie okna
2023-03-17
wsio ok
pixel