Kup okno dachowe Velux i odbierz MARKIZĘ ZA 1 ZŁ! Skorzystaj już teraz!

t2
Darmowa dostawa
Na okna lub od 2000zł
t2
Wygodne raty online
Gwarancja stałej raty
t2
Szeroka Gama Produktów
Ponad 20 000 produktów
t2
Pon-Pt 8:00 - 16:00
t2
Masz Pytania napisz do nas
zł / Polska
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Roleta zewnętrzna, czy to się opłaca?

2020-02-12
Rolety solarne zamontujemy do każdego okna dachowego firmy FAKRO lub VELUX, niezależnie od wielkości i sposobu otwierania. Ich zaletą jest wygodna obsługa za pomocą pilota.

Uznawane są za wygodne w obsłudze jak akcesoria elektryczne, a nie musimy doprowadzać do nich instalacji elektrycznej. Energia potrzebna do obsługi tych rolet pochodzi z baterii słonecznej. W osłonach montowanych na zewnątrz bateria jest schowana w kasecie, do której rolety się zwijają. Baterie solarne nie musimy wystawiać cały dzień na pełne słońce, wystarczy kilka godzin, a w pozostałym czasie tylko zapewniamy dostęp do rozproszonego światła dziennego. Solarna roleta zewnętrzna jest wykorzystywana także zimą, dlatego jej bateria powinna mieć możliwość naładowania się wtedy, gdy na dachu leży śnieg. W tym celu energia zgromadzona w baterii jest wykorzystywana do jej podgrzewania, by roztopił się leżący na niej śnieg i słońce miało do niej dostęp.


Roleta zewnętrzna


Osłony zewnętrzne do okien dachowych

Rolety zewnętrzne do okien dachowych chronią poddasze przed przegrzewaniem się. Odcinając dopływ promieni słonecznych, zatrzymują i energię cieplną.

Rolety zewnętrzne do okien dachowych

Roleta na okno dachowe, gdy zostanie całkowicie opuszczona zaciemnia okno. Stanowi blokadę przepływu energii cieplnej. Jest stosowana i zimą, by poprawić komfort cieplny na poddaszu lub ochronić okna przed śniegiem. Opuszczona roleta wycisza hałas dobiegający z zewnątrz domu. Aby wykorzystać zalety rolety latem, montujemy ją w pomieszczeniach, w których nie przebywamy, gdy słońce najsilniej operuje na okna. Sprawdzą się też tam, gdzie dostęp światła zapewniają również np. okna umieszczone w ścianie szczytowej lub na przeciwległej połaci.

Sterowanie roletami zewnętrznymi - jakie wybrać?

Dzięki zastosowaniu zaawansowanych udogodnień technologicznych jako klient marek VELUX lub FAKRO mamy do wyboru trzy opcje sterowania roletami zewnętrznymi.

Sterowanie manualne – jest podstawową metodą obsługi rolety obrotowej. Aby ją podnieść musimy wykonać obrót okna o 180 stopni. Odwrotny ruch zasłoni rolety. To najprostsze i najtańsze rozwiązanie, które jest najczęściej wybierane.

Zdalne sterowanie i zasilanie elektryczne – to intuicyjne rozwiązanie, umożliwia zdalną obsługę rolet za pomocą klawiatury naściennej. Możemy zdecydować się na ten mechanizm, nawet gdy nie posiadamy zasilanego elektrycznie okna dachowego.

Zdalne sterowanie i zasilanie solarne - działa podobnie, jak poprzedni mechanizm, ale zamiast zasilania elektrycznego wykorzystuje energię słoneczną. To opcja dobra dla budynków, w których nie doprowadzono przewodów elektrycznych do okien. Ich bezinwazyjny montaż pozwala na oszczędność czasu i kosztów instalacji.Roleta zewnętrzna


Jak zamawiać rolety do okien dachowych Roleta powinna być dopasowana do okna dachowego. Powinniśmy wybrać akcesoria tego samego producenta, co okno. Wszystkie jej zaczepy i otwory montażowe są wykonane w taki sposób byśmy mogli je ze sobą połączyć. Aby dobrać rozmiar osłony okiennej, nie trzeba mierzyć skrzydła ani szyby. Wystarczy odczytać symbol okna z tabliczki znamionowej, która jest umieszczona na jego skrzydle.

Symbol informuje o typie i rozmiarze okna, ale także o roku produkcji. Jest to ważne, gdy chcemy kupić akcesoria do okien sprzed kilku czy kilkunastu lat, ponieważ od tego czasu okna się zmieniły. Choć ich wymiary zewnętrzne są takie same, to zmienił się kształt skrzydeł i rozmiar szyby. Producenci oferują osłony do wszystkich okien dachowych.


Aneta Wojtczak

Aneta Wojtczak

Absolwentka Politechniki Poznańskiej na kierunku Zarządzanie. Copywritingiem zajmuje się od ponad 10 lat. Od 2018 roku właścicielka firmy Wojtczak Marketing Aneta Wojtczak, która działa głównie w dwóch obszarach: szeroko pojęty copywriting (również SEO) oraz wirtualna asystentka. Tworzenie angażujących i rzetelnych treści to nie tylko jej praca, ale także pasja. Tematyką budowlaną interesuje się od momentu, kiedy kupiła własne mieszkanie. Wiedzę, którą zdobyła w tym zakresie w prosty sposób przekazuje innym. Poza pisaniem uwielbia gotować, szydełkować i podróżować.

Masz pytania? Napisz do nas.

Skorzystaj z pomocy naszych ekspertów, którzy chętnie Ci pomogą w każdej sprawie. Po prostu zadzwoń lub napisz do nas.

Pokaż więcej wpisów z Luty 2020

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.54 / 5.00 215 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-04-02
Bardzo dobra.
2023-03-17
wsio ok
pixel