t2
Darmowa dostawa
Na okna lub od 2000zł
t2
Wygodne raty online
Gwarancja stałej raty
t2
Szeroka Gama Produktów
Ponad 20 000 produktów
t2
Pon-Pt 8:00 - 16:00
t2
Masz Pytania napisz do nas
zł / Polska
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Renowa24.pl z myślą o klientach — od dziś możesz dostąpić od umowy w ciągu 30 dni!

2020-06-05
Renowa24.pl z myślą o klientach — od dziś możesz dostąpić od umowy w ciągu 30 dni!

Zakupy online są obecnie najpowszechniejszymi. Wszystko za sprawą wygody ich robienia. Klient nie wychodząc z domu może zamówić towar, który zostanie mu dostarczony pod same drzwi, w dogodnym dla niego momencie. Co jednak jeśli produkt nie będzie spełniał naszych oczekiwań? Czy można zwrócić go bez poniesienia żadnych konsekwencji? Jak to wygląda w świetle przepisów, a jak do tego podchodzi Renowa24.pl?

Choć zakupy przez Internet są niezwykle popularne, spora liczba osób nadal podchodzi do nich sceptycznie. Wszystko za sprawą obawy o to, czy bez żadnych przeszkód będą mogły zwrócić zakupiony towar, jeśli nie spełni on ich oczekiwań. Jesteście ciekawi jak takie zwroty działają w praktyce i jak podchodzi do nich nasz sklep?

Sprzedaż na odległość — jak to wygląda w świetle przepisów?

W myśl prawa konsumenckiego osoba, która zawarła umowę na odległość, może zwrócić towar sprzedawcy, bez podania konkretnej przyczyny, w ciągu 14 dni od nabycia rzeczy. Mowa tutaj o tzw. czasie do namysłu, w którym konsument może zapoznać się z nabytym produktem i zadecydować, czy będzie mu potrzebny, czy jednak chce zrezygnować z jego zakupu. Istotne jest to, że z tego prawa mogą skorzystać jedynie osoby, które nabyły towary drogą kupna na odległość.

odstąpienie od umowy

Artykuł 27 - 29 Ustawy o prawach konsumenta jasno określa terminy, w jakich kupujący może zwrócić kupiony towar lub zrezygnować z usługi / zlecenia:

 • pojedyncza rzecz - 14 dni na odstąpienie od umowy zaczyna się w momencie otrzymania przez konsumenta lub wyznaczoną przez niego osobę zamówionego produktu, np. jeśli otrzymałeś towar w dniu 5 maja, termin na odstąpienie od umowy kończy się w dniu 19 maja;
 • wiele rzeczy — termin na odstąpienie od umowy mija w momencie otrzymania ostatniej z zamówionych rzeczy, np. zamawiając styropian, tynk i farby, w pierwszej kolejności otrzymujesz styropian i tynk, a po kilku dniach farby - 14 dni na odstąpienie od umowy liczy się od momentu dostarczenia farb pod Twoje drzwi;
 • regularne dostarczanie towarów w określonych terminach — czas na odstąpienie zależy od otrzymania pierwszej dostawy towarów, np. Jan Kowalski zamówił roczne dostarczanie materiałów budowlanych w okresach comiesięcznych. Pierwszą partię otrzymał 12 października. Na odstąpienie od zawartej umowy ma czas do 26 października;
 • pozostałe umowy np. na zlecenie lub na określoną usługę — czas na odstąpienie od umowy rozpoczyna się w momencie jej podpisania, tzn. jeśli przysłowiowy Kowalski podpisze umowę na prowadzenie fanpage w dniu 1 września, na jej anulowanie ma czas do 14 września.

Warto również mieć na uwadze, że jeśli sprzedawca nie poinformował konsumenta o możliwości odstąpienia od umowy, ma on aż 12 miesięcy na ten krok. Jeśli w ciągu tego czasu sprzedawca poinformuje konsumenta o takiej możliwości, 14 dni na odstąpienie od umowy liczy się z chwilą otrzymania takiego oświadczenia.

odstąpienie od umowy

Renowa24.pl daje Ci 30 dni na odstąpienie od umowy!

Nasz sklep, mając na uwadze dobro klientów, a także będąc pewnym oferowanych produktów i usług, wydłużył termin odstąpienia od umowy do 30 dni! Jest to ukłon w stronę Państwa, którzy nie raz powierzyli nam swoje zaufanie i regularnie do nas wracają, a także konsumentów szukających rzetelnych sprzedawców, dających zielone światło osobom niezdecydowanym.

Jak odstąpić od umowy?

Osoby, które chciałyby odstąpić od zawartej z nami umowy, zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami:

  1. możliwość odstąpienia od umowy wygasa po upływie 30 dni, które liczą się od momentu otrzymania przez konsumenta lub wyznaczoną przez niego osobę zamówionego towaru;
  2. aby móc odstąpić od umowy, kupujący musi poinformować AB Bechcicki sp. z o.o. (renowa24.pl), ul. Opolska 182, 52-014 Wrocław o swojej decyzji drogą:
 • telefoniczną (przed wysłaniem stosowanego pisma) - nr tel. +48 71 335-24-38
 • elektroniczną, wysyłając informację na adres: reklamacje@renowa24.pl
 • tradycyjną, wysyłając formularz na wyżej wskazany adres.
odstąpienie od umowy

Aby odstąpienie od umowy było skuteczne, kupujący musi wysłać informację przed upływem terminu możliwości złożenia takiego oświadczenia.

Sprzedający niezwłocznie po otrzymaniu wiadomości o odstąpieniu od umowy, prześle na e-mail konsumenta, który ten podał w czasie zawierania umowy, potwierdzenie otrzymania oświadczenia.

Konsument musi zwrócić sprzedającemu otrzymany towar niezwłocznie, jednak nie później niż 30 dni po złożeniu oświadczenia o odstąpieniu od umowy.

Więcej szczegółowych informacji na ten temat można znaleźć TUTAJ.


Aneta Wojtczak

Aneta Wojtczak

Absolwentka Politechniki Poznańskiej na kierunku Zarządzanie. Copywritingiem zajmuje się od ponad 10 lat. Od 2018 roku właścicielka firmy Wojtczak Marketing Aneta Wojtczak, która działa głównie w dwóch obszarach: szeroko pojęty copywriting (również SEO) oraz wirtualna asystentka. Tworzenie angażujących i rzetelnych treści to nie tylko jej praca, ale także pasja. Tematyką budowlaną interesuje się od momentu, kiedy kupiła własne mieszkanie. Wiedzę, którą zdobyła w tym zakresie w prosty sposób przekazuje innym. Poza pisaniem uwielbia gotować, szydełkować i podróżować.

Masz pytania? Napisz do nas.

Skorzystaj z pomocy naszych ekspertów, którzy chętnie Ci pomogą w każdej sprawie. Po prostu zadzwoń lub napisz do nas.

Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2020
Zaufane Opinie IdoSell
4.54 / 5.00 215 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-03-30
Kontakt bezproblemowy, szybka realizacja. Jestem bardzo zadowolona. Polecam.
2023-03-27
Pozytywnie
pixel