Kup okno dachowe Velux i odbierz MARKIZĘ ZA 1 ZŁ! Skorzystaj już teraz!

t2
Darmowa dostawa
Na okna lub od 2000zł
t2
Wygodne raty online
Gwarancja stałej raty
t2
Szeroka Gama Produktów
Ponad 20 000 produktów
t2
Pon-Pt 8:00 - 16:00
t2
Masz Pytania napisz do nas
zł / Polska
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Porady eksperta: Jak zatrzymać ciepło przy pomocy rolet zewnętrznych? Jakie są zalety rolet zewnętrznych?

2020-02-28
Porady eksperta: Jak zatrzymać ciepło przy pomocy rolet zewnętrznych? Jakie są zalety rolet zewnętrznych?
Na rynku dostępnych jest coraz więcej rozwiązań, dzięki którym można zatrzymać ulatujące z okien dachowych ciepło. W artykule tym przedstawimy akcesoria, które zatrzymają ciepło i które mogą okazać się przydatne właścicielom domów?

Zestawy izolacyjne do okien dachowych

To między innymi dzięki zestawom izolacyjnym okno dachowe zyskuje ochronę termiczną i przeciwwilgociową. Korzystając podczas montażu z tych zestawów mamy pewność, że okno będzie zabezpieczone przed utratą ciepła. Dlatego, że akcesoria chronią przed powstawaniem tzw. mostków termicznych. W skład takiego zestawów izolacyjnego wchodzą różnego rodzaju kołnierze izolacyjne. Mają one za zadanie trwałe połączenie okna z folią dachową. Kupując zestaw izolacyjny do okien dachowych warto abyśmy zorientowali się, z jakiego materiału wykonano materiał termoizolacyjny. Jeśli jest to gęsta i sprężysta wełna owcza, możemy mieć pewność, że izolacja będzie mocna.

roleta


Zalety rolet zewnętrznych

Rolety zewnętrzne, w przeciwieństwie do rolet wewnętrznych, zatrzymują promienie słoneczne, deszcz czy wiatr, przed ich dotarciem do szyby. Dlatego dobrze sprawdzają się w przypadku okien dachowych, gdzie promienie słoneczne czy deszcz uderzają w szybę pod dużym kątem. Ten rodzaj wyposażenia okna dachowego możemy zastosować w pomieszczeniu, które wymaga zaciemnienia, redukcji hałasu oraz izolacji cieplnej. Utrzymanie komfortu termicznego w pomieszczeniach przy wysokich lub niskich temperaturach jest wyzwaniem. Jeśli jesteś właścicielem domu z poddaszem, na pewno spotkałeś się z problemami, które są typowe dla tej części budynku. Jeżeli dopiero budujesz dom, może jeszcze nie wiesz, jak ważne jest zapewnienie odpowiednich warunków do przebywania na poddaszu. W obu tych przypadkach dobrym rozwiązaniem są rolety zewnętrzne.

Ochrona nie tylko przed upałem

Kąt nachylenia dachu powoduje padanie promieni słońca letniego na szyby okien dachowych. Prowadzi to do przegrzania pomieszczenia. Wiedząc o tym wszyscy właściciele domów z poddaszem, którzy co roku zmagają się z upałami. Odpowiedzią na problem są rolety zewnętrzne, które chronią pomieszczenie przed dużym nasłonecznieniem, czyli zwiększeniem w nim temperatury. Wyposażenie okna dachowego w rolety zewnętrzne absorbuje światło i ciepło w stopniu, jakiego nie osiągniemy za pomocą innego produktu przeznaczonego do okien dachowych.

roleta


Rolety zewnętrzne są zarówno przydatne w chłodniejszych okresach roku, kiedy to chronią pomieszczenie przed wychłodzeniem. Po zamontowaniu rolet zewnętrznych izolacja pomieszczenia poprawia się o kilkanaście procent. To różnica, która gwarantuje długofalowe korzyści, takie jak oszczędności związane z niższymi kosztami ogrzewania.

Zaletą rolet zewnętrznych jest również ograniczenie hałasu – przy zasuniętych roletach deszcz, grad czy porywisty wiatr będą słyszalne w mniejszym stopniu.

Rolety zewnętrzne pełnią także funkcję dekoracyjną - rolety dachowe spełniają walory estetyczne. Wąski wybór kolorów (99% potencjalnych klientów wybiera kolor grafitowy) pomoże Nam jako klientom szybko podjąć decyzje.

Kolejną funkcją jak pełnią jest podwyższenie izolacji termicznej budynku. Dzięki nim obecności straty ciepła są niższe. Według producentów rolet zewnętrznych, straty te są niższe o kilkadziesiąt procent.

Rolety zewnętrzne dają nam możliwość wentylacji pomieszczeń - montaż rolet nie oznacza, że będziemy musieli wybierać pomiędzy uchyleniem okna a jego zasłonięciem, ponieważ producenci w posiadają rolety ze specjalnymi szczelinami wentylacyjnymi.
Masz pytania? Napisz do nas.

Skorzystaj z pomocy naszych ekspertów, którzy chętnie Ci pomogą w każdej sprawie. Po prostu zadzwoń lub napisz do nas.

Pokaż więcej wpisów z Luty 2020

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.54 / 5.00 215 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-04-02
Bardzo dobra.
2023-03-31
Szybko sprawnie i profesjonalnie
pixel