t2
Darmowa dostawa
Na okna lub od 2000zł
t2
Wygodne raty online
Gwarancja stałej raty
t2
Szeroka Gama Produktów
Ponad 20 000 produktów
t2
Pon-Pt 8:00 - 16:00
t2
Masz Pytania napisz do nas
zł / Polska
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Okna z pakietem wyciszeniowym — zalety rozwiązania

2020-03-06
Okna z pakietem wyciszeniowym — zalety rozwiązania

Osoby, które zdecydowały się w przeszłości na zagospodarowanie poddasza i montaż okien dachowych, z pewnością ucieszą się z wiadomości, że na rynku pojawiły się nowe rozwiązania. Okna z pakietem wyciszeniowym, bo o nich mowa to produkty, które cieszą się coraz większą popularnością. O czym mowa? Który producent zdecydował się na takie rozwiązanie? Na co zwrócić szczególną uwagę podczas kupna?

Marzenia o spokojnym śnie mogą stać się jawą. Firma Velux oferuje swoim klientom okna dachowe, które znacząco obniżają hałas, który generowany jest głównie przez deszcz. Wartość Rw zmniejsza się o 7 dB w porównaniu do tradycyjnych rozwiązań. Co to oznacza dla użytkownika? Tyle i aż tyle, że hałas zmniejszy się dla niego o połowę. Nie jest to jednak jego jedyna zaleta. Przyglądając się parametrom technicznym, nie sposób nie zauważyć, że okna te, dzięki współpracy z akustykami, uzyskały doskonały poziom dźwiękochłonności. Wynosi on aż 37 dB. Dla użytkownika takiego okna oznacza to znaczne ograniczenie hałasów, które docierają do pomieszczeń z zewnątrz. Jak zatem widać, jeśli inwestor indywidualny planuje zamieszkać w głośnej okolicy lub nie lub hałasu, jaki powoduje padający deszcz, powinien zdecydować się na tego rodzaju produkt.

okno dachowe

Czym wyróżniają się okna z pakietem wyciszeniowym VELUX?

Zastanawiając się nad tym, czym spośród innych okien dachowych wyróżniają się, warto mieć na uwadze, że poza wspomnianym wyżej pakietem wyciszania deszczu i podwyższonej dźwiękochłonności, wspomniane okna dachowe wyposażone zostały w dodatkową izolację termiczną.

Warto również mieć na uwadze, że producent wyposażył nowy typ okien w specjalną powłokę łatwozmywalną, która zamontowana została na zewnętrznej szybie. Dzięki temu rozwiązaniu okno nie brudzi się tak bardzo, co oznacza dla użytkownika jego rzadsze mycie. Co więcej — poza wspomnianym pakietem wyciszeniowym, można także wyróżnić konstrukcję ThermoTechnology oraz możliwość dolnego i górnego otwierania, co oznacza, że każdy użytkownik może dopasować produkt do swoich potrzeb i możliwości poddasza.

okno dachowe

Bardzo dobre parametry

Ciche okna dachowe wyposażone w konstrukcję ThermoTechnology to doskonałe rozwiązanie szczególnie do sypialni, w której liczy się cisza. Użytkownicy, którzy zdecydowali się na to rozwiązanie zgodnie twierdzą, że różnicę widać już w pierwszych chwilach po montażu tego rozwiązania. Okazuje się, że wspomniana cisza jest konsekwencją zastosowania w oknach z pakietem wyciszeniowym grubszych szyb, jak również specjalnego oblachowania, które pokryte zostało specjalną folią, której rolą jest wyciszenie okna.

okno dachowe

Warto również podkreślić, że wspomniana wyżej konstrukcja sprawia, że dzięki tym oknom właściciele domu mogą liczyć na znaczne zmniejszenie rachunków za energię cieplną, bowiem omawiane okna zapewniają nie tylko podwyższoną izolację termiczną, ale również szczelność.

Jak zatem widać, powyższe rozwiązanie jest doskonałe dla osób, które cenią sobie nie tylko ciszę i spokój (w pomieszczeniach wyposażonych w takie okna nie słychać nawet potężnej ulewy), ale także spore oszczędności.

okno dachowe

Zastanawiając się nad kupnem okien z pakietem wyciszeniowym, należy również mieć na uwadze, że okna wyposażono w dodatkową bezpiecznie klejoną szybę wewnętrzną, dzięki czemu pod takim oknem można bez obaw spać, bawić się, czy pracować. Rozwiązanie to jest całkowicie bezpieczne, co sprawia, że jego użytkownicy mogą spać spokojnie.

Masz pytania? Napisz do nas.

Skorzystaj z pomocy naszych ekspertów, którzy chętnie Ci pomogą w każdej sprawie. Po prostu zadzwoń lub napisz do nas.

Pokaż więcej wpisów z Marzec 2020

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.54 / 5.00 215 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-03-31
Szybko sprawnie i profesjonalnie
2023-03-30
Transakcja przebiegła sprawnie i profesjonalnie. Bardzo miła obsługa, Pan przyjmujący zamówienie fachowo doradził! Zakupiony przeze mnie produkt jest najwyższej jakości. To już moje kolejne zamówienie i następnym razem także skorzystam z oferty tej firmy. Gotowy produkt otrzymałam w krótkim czasie. Paczka była bardzo dobrze zapakowana. Polecam każdemu!
pixel