t2
Darmowa dostawa
Na okna lub od 2000zł
t2
Wygodne raty online
Gwarancja stałej raty
t2
Szeroka Gama Produktów
Ponad 20 000 produktów
t2
Pon-Pt 8:00 - 16:00
t2
Masz Pytania napisz do nas
zł / Polska
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Okna z jedną czy dwiema szybami?

2019-11-28
Okna z jedną czy dwiema szybami?

Odpowiedni pakiet szybowy, a właściwie jego termoizolacyjność to w dużej mierze podstawa utrzymania ciepła na wysokim poziomie. Warto zatem przed dokonaniem wyboru zastanowić się, czym charakteryzują się poszczególne produkty dostępne na rynku. Wiedza ta pozwoli podjąć decyzję, czy wybrać okna dachowe dwu czy trzyszybowe. Podjęcie prawidłowej decyzji pozwoli użytkownikowi nie tylko czuć się komfortowo i bezpiecznie, ale także zaoszczędzić sporą sumę pieniędzy.

Jeszcze do niedawna na rynku można było spotkać okna z pojedynczymi szybami. Obecnie rozwiązanie to zostało zastąpione przez pakiety dwu- i trzyszybowe, gdzie przestrzeń oddzielającą wypełniają specjalne gazy szlachetne. Wspomniane miejsce nazywane jest komorą. Dobrze jest zatem wiedzieć, że można wybierać spośród okien dwu- lub trzykomorowych. Czym się różnią? Które i gdzie się sprawdzą?

okno dachowe

Jakie pakiety są dostępne na rynku?

Chcąc odpowiedzieć na pytanie, jakie okna dachowe wybrać - 2 czy 3 szybowe, warto poznać ich dokładną budowę oraz właściwości. Każda komora składa się czterech najważniejszych elementów. Pierwszym z nich są tafle szkła - muszą być minimum dwie. Kolejnym elementem jest ramka dystansowa. Na nią trzeba zwrócić szczególną uwagę, ponieważ to ona jest odpowiedzialna za prawidłową odległość pomiędzy szybami. Tutaj należy również pamiętać o tym, aby sprawdzić, czy element jest gięty, czy cięty i łączony. Naturalne jest, że lepsze będzie pierwsze rozwiązanie, ponieważ minimalizuje straty ciepła. Ostatnie z elementów to szczeliwo pierwotne (butyl) oraz szczeliwo wtórne (poliuretan lub polisulfid). Każdą komorę można dodatkowo wypełnić wspomnianym wyżej gazem szlachetnym. Biorąc pod uwagę powyższe elementy, na rynku można spotkać następujące pakiety okien:

  • pakiet składający się z dwóch tafli szkła, ramki oraz gazu szlachetnego - jest to propozycja jednokomorowa;
  • pakiet, w skład którego wchodzą trzy szyby, oddzielone od siebie ramkami dystansowymi, w których szczeliny wypełniono gazem szlachetnym - pakiet dwukomorowy;
  • pakiet, w skład którego wchodzą trzy szyby i ramki oddzielające oraz gazy takie jak argon lub krypton - jest to pakiet szybowy trzykomorowy.

Warto mieć na uwadze, że wybierając spośród wymienionych wyżej pakietów, użytkownik może mieć pewność, że utrata ciepła będzie znikoma. Dzieje się tak za sprawą wtłoczonych w szczeliny gazów szlachetnych, szczególnie kryptonu i argonu.

okna dachowe

Okna dachowe dwu czy trzyszybowe - kiedy które wybrać?

Wiedząc już, jakie pakiety okienne są dostępne na rynku i czym różnią się od siebie, można zastanowić się nad wyborem stolarki okiennej. Który pakiet sprawdzi się najlepiej?.

Szukając odpowiedniego rozwiązania, warto mieć na uwadze, że okna dwuszybowe można dostać praktycznie od ręki - każdy producent posiada je w swojej ofercie. Jest to jeden z tańszych produktów, dlatego wielu klientów chętnie go wybiera. Niemniej jednak, myśląc o domu energooszczędnym, a tym samym o oszczędnościach i dobrej termoizolacji, warto zastanowić się nad oknami trzyszybowymi. Choć produkt jest droższy od wspomnianego wyżej, można mieć pewność, że inwestycja w okna trzyszybowe szybko się zwrócić. Te bowiem mają o wiele wyższy współczynnik termoizolacji, co oznacza, że użytkownik jest w stanie sporo zaoszczędzić na ogrzewaniu. Warto mieć to na uwadze wybierając okna dachowe, które mają być montowane na poddaszach.

Masz pytania? Napisz do nas.

Skorzystaj z pomocy naszych ekspertów, którzy chętnie Ci pomogą w każdej sprawie. Po prostu zadzwoń lub napisz do nas.

Pokaż więcej wpisów z Listopad 2019

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.54 / 5.00 215 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-04-02
Bardzo dobra.
2023-03-17
wsio ok
pixel