Okna kolankowe VELUX — dlaczego warto je wybrać? Jaki mają wpływ na użytkowanie poddasza?

2020-10-31
Okna kolankowe VELUX — dlaczego warto je wybrać? Jaki mają wpływ na użytkowanie poddasza?


Poddasze użytkowe dla wielu jest trudnym miejscem nie tylko pod względem urządzenia (wszechobecne skosy nie ułatwiają sprawy), jak również doboru odpowiednich okien. Na szczęście VELUX, jako lider w branży, znalazł rozwiązanie, które z pewnością przypadnie do gustu wielu osobom. Okna kolankowe — bo o nich mowa to produkt godny uwagi, który wielokrotnie przypadł do gustu najbardziej wymagającym klientom. Co warto o nich wiedzieć? Jaki mają wpływ na użytkowanie poddasza?
Z artykułu dowiesz się:


“okno

Jeżeli zależy CI na wpuszczeniu na poddasze większej ilości światła, okna kolankowe VELUX będą doskonałym rozwiązaniem. Osoby, które są posiadaczami poddasza doskonale zdają sobie sprawę z tego, że tę przestrzeń są w stanie dowolnie zaprojektować. Decydując się na montaż kolankowych okien dachowych, użytkownik poddasza może połączyć zalety typowych okien z tradycyjną stolarką okienną — fasadową.

Dzięki oknom kolankowym właściciel poddasza jest w stanie stworzyć komfortowe miejsce z panoramicznym widokiem za oknem. Jest to jedna z najważniejszych korzyści, o których nie można zapominać. Ale czy jedyna?

“okno

Korzyści z wykorzystania na poddaszu okien dachowych VELUX

Nie ulega wątpliwości, że okna dachowe są jednym z tych elementów wyposażenia budynku, który ma ogromny wpływ na bilans energetyczny budynku. Jeżeli zostaną prawidłowo dobrane, właściciel może mieć pewność, że jego rachunki za energię z pewnością spadną.

Kolejną zaletą < href = https://renowa24.pl/pol_m_okna-dachowe_Okna-dachowe-VELUX-3976.html>okien dachowych VELUX jest z pewnością prawidłowe doświetlenie pomieszczeń naturalnym światłem, a także ich odpowiednia wentylacja. Tutaj z pomocą mogą przyjść okna kolankowe VELUX, które zostały stworzone w sposób pozwalający na stworzenie panoramicznej przestrzeni, a tym samym zwiększenie ilości wpadającego do pomieszczeń światła.

A jeśli o światło chodzi — projektując ilość okien na poddaszu, trzeba mieć na uwadze, że powierzchnia przeszklenia powinna stanowić około ⅛ powierzchni podłogi danego pokoju. Dodatkowo należy pamiętać, że większa liczba okien będzie lepszym rozwiązaniem niż jedno duże przeszklenie.

Jeżeli chciałbyś, aby poddasze wydało się znacznie większe niż jest w rzeczywistości, zastosuj połączenie tradycyjnych okien dachowych z oknami kolankowymi. Te drugie mogą przybierać formę otwieraną lub nie, dzięki czemu jesteś w stanie tworzyć dowolne, bezpieczne konfiguracje, które sprawią, że poddasze stanie się wyjątkowe.

“okno

Na jakie okna VELUX postawić?

Producent mając na uwadze fakt, że Klienci mają różne potrzeby oraz możliwości, stworzył kilka modeli okien dachowych i kolankowych, które połączone ze sobą tworzą niebywałą i oryginalną przestrzeń, a przy tym są funkcjonalne.

Jeżeli szukasz rozwiązań wysokiej jakości, które mają zostać z Twoją rodziną na lata, zobacz, co przygotował dla Ciebie VELUX. Najpopularniejsze modele okien pionowych, które z powodzeniem można zamontować w ściance kolankowej to:

  • Okna kolankowe VELUX VFE, VELUX VFA i VFB — dostępne w wersji uchylnej, wykonane w technologi drewnianej;
  • okno kolankowe VELUX VIU — wykonane w technologii drewniano - poliuretanowej, w wersji nieotwieranej.

Drugi z wymienionych modeli doskonale sprawdzi się w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności, takich jak łazienka czy kuchnia.

Bez względu na to, jakie okna kolankowe wybierzesz, pamiętaj o tym, że muszą one pasować rozmiarem do okien połaciowych, jakie chcesz zamontować w dachu. Istotna jest także wysokość ściany kolankowej.

Buduj i remontuj razem z nami!

logo renowa24.pl

Autor: Aneta Wojtczak

Pokaż więcej wpisów z Październik 2020
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixel