Okna dachowe premium, czyli najlepsze propozycje na rynku

2020-03-06
Okna dachowe premium, czyli najlepsze propozycje na rynku

Przyglądając się najczęściej wybieranym projektom domów, nie sposób nie zauważyć, że większość z nich wyposażona została w poddasze mieszkalne. Oznacza to, że podczas budowy inwestor indywidualny musi podjąć decyzję o tym, jakie okna zastosować, aby mieć pewność, że nie tylko będą bezpieczne, ale również szczelne, po prostu zapewniające komfort użytkowania. Jakie produkty można spotkać na rynku? Co oferują najwięksi producenci okien dachowych?

Okna dachowe to nie tylko element, którego zadaniem jest prawidłowe doświetlenie poddasza. Dla wielu osób są niezwykle ważne ze względów aranżacyjnych, ponieważ są w stanie stworzyć nietuzinkowy klimat, którego nie można poczuć na parterze. Mając to na uwadze, najwięksi producenci okien dachowych — VELUX, FAKRO i DOBROPLAST oferują swoim klientom rozwiązania, które mają sprostać ich największym wymaganiom. Czego można spodziewać się po produktach wspomnianych wyżej firm?

okno dachowe

VELUX i jego okna dachowe GGL/GGU z górnym otwieraniem

VELUX jak nikt inny zna potrzeby swoich klientów, co oznacza, że projektanci firmy przygotowali dla nich rozwiązania PREMIUM, które mają sprostać oczekiwaniom najbardziej wymagających osób, a jednocześnie dać użytkownikom możliwość bezpiecznego i oszczędnego mieszkania. Propozycją, która została przygotowana są okna dachowe GGL/GGU z górnym otwieraniem, które można bez problemu otworzyć, nawet jeśli pod nimi stoją meble. Co jeszcze je wyróżnia? Jakie zalety można wymienić?

Wspomniany rodzaj okna pozwala użytkownikowi podziwiać widok zarówno na stojąco, jak i na siedząco. Panoramiczny widok to ogromna zaleta wspomnianego produktu, którą z pewnością doceni każdy użytkownik, jednak najważniejsze powinno być to, że omawiane okno dachowe jest w stanie doskonale doświetlić każde poddasze.

okno dachowe

Na co warto zwrócić uwagę? Przede wszystkim na konstrukcję TermoTechnology, dzięki której okna mają doskonałe parametry termoizolacyjne, co oznacza, że nie tylko można utrzymać ciepło w domu, ale również znacznie obniżyć rachunki. Ciekawym rozwiązaniem jest również możliwość elektrycznego sterowania oknem. VELUX INTEGRAⓇ to innowacyjny system, który pozwala zdalnie zarządzać nie tylko zamontowanymi na poddaszu oknami, ale również roletami dekoracyjnymi i zewnętrznymi.

Na co mogą liczyć fani FAKRO?

Osoby, które szukają wysokiej jakości okien dachowych w firmie FAKRO, również nie będą zawiedzeni. Producent oferuje bowiem swoim klientom choćby okna Uchylno-obrotowe preSelect MAX. W tym rodzaju okien ważne jest to, że skrzydło można uchylić aż do kąta 45 stopni. Należy również mieć na uwadze, że wykorzystano tutaj nowatorski system okuć, który gwarantuje nie tylko bezpieczne otwieranie okna, ale również podzielenie funkcji obrotowej i uchylnej. Wspomniane rozwiązanie sprawia również, że okno jest niezwykle trwałe.

okno dachowe

A jeśli o sprawach technicznych mowa, warto skupić się na tym, że wspomniane okno ma doskonałe właściwości termoizolacyjne. Przenikalność cieplna wspomnianego produktu kształtuje się na poziomie 0,93 W/m2K przy wykorzystaniu pakietu szybowego U5. To, czego jeszcze można spodziewać się oknie dachowym preSelect MAX, przedstawia poniższa grafika.

okno dachowe

Skylight Thermo Premium — propozycja firmy DOBROPLAST

Decydując się na okna dachowe Skylight Thermo Premium, należy liczyć się z tym, że mają one zaokrąglone profile, dzięki czemu wyglądają niezwykle oryginalnie. Należy mieć tutaj na uwadze, że przenikalność cieplna wspomnianego produktu wynosi 1,3 W/m2K. Okna Skylight Premium to produkt, który pozwala doskonale doświetlić poddasze. Warto również podkreślić, że okno posiada cztery uszczelki, dzięki czemu jest ono bardzo szczelne. Podwyższona oś obrotu, która została zainstalowana w oknach dachowych Skylight Thermo Premium, jak również dolne zamykanie sprawiają, że poddasze staje się bardziej przestrzenne.

okno dachowe

O wspomnianym rodzaju okien pisaliśmy także TUTAJ, więc zainteresowane osoby zachęcamy do zapoznania się z artykułem.


Buduj i remontuj razem z nami!

logo renowa24.pl

Pokaż więcej wpisów z Marzec 2020
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Rozumiem i akceptuję
pixel