t2
Darmowa dostawa
Na okna lub od 2000zł
t2
Wygodne raty online
Gwarancja stałej raty
t2
Szeroka Gama Produktów
Ponad 20 000 produktów
t2
Pon-Pt 8:00 - 16:00
t2
Masz Pytania napisz do nas
zł / Polska
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Okna dachowe obrotowe, uchylne (klapowe), balkonowe — jakie jeszcze niespodzianki kryje rynek?

2020-03-06
Okna  dachowe obrotowe, uchylne (klapowe), balkonowe — jakie jeszcze niespodzianki kryje rynek?

Odpowiednie doświetlenie poddasza, a także komfort jego użytkowania sprawiają, że właściciele domów decydują się na kupno i montaż okien dachowych. Producenci tego typu asortymentu prześcigają się w propozycjach, które mają sprawić, że mieszkanie na poddaszu będzie nie tylko przyjemne, ale również oszczędne. W związku z tym, na rynku można odnaleźć wiele rodzajów okien, które z powodzeniem można zamontować w połaci dachu.

Renowa24.pl, mając na uwadze fakt, że zapotrzebowanie na okna dachowe jest ogromne, swoim klientom przedstawia bogatą ofertę rozmaitych okien dachowych. Jakiego rodzaju okna można zatem znaleźć nie tylko u nas, ale również na rynku? Propozycji jest mnóstwo, jednak my przedstawimy najpopularniejsze.

Okna dachowe obrotowe

Są to jedne z popularniejszych propozycji oferowanych przez producentów okien dachowych. Zawias tego typu produktu umieszczony został w połowie wysokości okna, dzięki czemu nie ma mowy o problemach z obsługą tego rodzaju produktu. Warto podkreślić, że w zależności od potrzeb użytkownika, można tutaj zastosować dolne lub górne otwieranie. Dzięki obrotowemu otwieraniu nie ma mowy o problemach z myciem zewnętrznej szyby. FAKRO proponuje swoim klientom rozwiązanie, które umożliwiaj obrócenie skrzydła o 180°. Co więcej, warto mieć na uwadze, że okna tego producenta wyposażone zostały w system topSafe, który zabezpieczenia właścicielu domu przed włamaniem.

okno dachowe

Okna dachowe uchylno — obrotowe

Tego rodzaju produkt oferuje swoim klientom firma FAKRO. Co wyróżnia to okno dachowe spośród innych? Produkt został wyposażony w specjalny przełącznik preSelect, który umieszczony został w połowie ościeżnicy, a który umożliwia użytkownikowi przełączenie trybu otwierania okna z uchylnego na obrotowy i odwrotnie. Dzięki dwóm możliwościom otwierania producent zapewnił użytkownikowi bezpieczeństwo korzystania z oferowanego rozwiązania. Sposób działania okna został przedstawiony na poniższym obrazie:

okno dachowe

Powyższe rozwiązanie jest możliwe dzięki nowatorskiemu systemowi okuć, który zapewnia doskonałą stabilność całego skrzydła.

Okna dachowe klapowo — obrotowe

Tego rodzaju okna dachowe można spotkać w ofercie firmy VELUX. Producent stworzył produkt, który jest nie tylko funkcjonalny, ale również niezwykle elegancki. Dzięki klamce umieszczonej w dolnej części skrzydła można bez obaw unieść okno do góry, nawet do kąta 45 stopni, dzięki czemu można podziwiać panoramiczny widok rozprzestrzeniający się z okna. Tego rodzaju okna doskonale sprawdzają się w momencie, kiedy trzeba je zamontować w wysokiej pozycji. Doskonale zatem sprawdzą się, jeśli poddasze wyposażono w wysoką ściankę kolankową.

okno dachowe

Okna dachowe balkonowe

Okno dachowe balkonowe to rozwiązanie dla osób, które pomimo zamieszkiwania poddasza chciałyby mieć dostęp do świeżego powietrza, jak również do możliwości wypicia porannej kawy na niewielkim tarasie. Velux proponuje swoim klientom okno balkonowe GEL, które podzielone zostały na dwie części. Pozwala to jedynie na otwieranie okien w celu przewietrzenia pomieszczeń lub na spędzenie czasu na niewielkim tarasie, jeśli otwarte zostaną obie części. W zależności od potrzeb dolną część można otwierać na lewą albo prawą stronę.

okno dachowe

Okna dachowe kolankowe

Przyglądając się konstrukcji okien dachowych kolankowych, można odnieść wrażenie, że nie są to typowe okna dachowe. Będzie to słuszne spostrzeżenie, ponieważ okazuje się, że tego rodzaju okna montuje się w ścianie pionowej na poddaszu, zwanej kolankową. Takie okna są dodatkowym elementem, którego zadaniem jest przedłużenie okna dachowego, a tym samym jeszcze lepsze doświetlenie przestrzeni.

okno dachowe

Ważną kwestią, o której nie można zapominać jest fakt, że tego rodzaju produkt można swobodnie łączyć z dowolnymi oknami dachowymi. Propozycja FAKRO, dotycząca wspomnianego rodzaju okna pozwala otwierać je zarówno rozwiernie, jak i uchylnie. Ważne, szczególnie dla rodziców małych dzieci, jest to, że takie okno można zamknąć na kluczyk, który dołączony jest do każdego produktu.


Masz pytania? Napisz do nas.

Skorzystaj z pomocy naszych ekspertów, którzy chętnie Ci pomogą w każdej sprawie. Po prostu zadzwoń lub napisz do nas.

Pokaż więcej wpisów z Marzec 2020

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.54 / 5.00 215 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-03-25
Ok
2023-03-17
wsio ok
pixel