Okna dachowe obrotowe — drewniane, czy wykonane z tworzywa wzmocnionego stalowymi rdzeniami? Które lepsze?

2020-10-20
Okna dachowe obrotowe — drewniane, czy wykonane z tworzywa wzmocnionego stalowymi rdzeniami? Które lepsze?


Jeszcze do niedawna nie było problemu wyboru okien dachowych. Jedynymi dostępnymi na rynku były bowiem okna drewniane. Z upływem czasu producenci zaczęli stawiać jednak na nowoczesne rozwiązania, które mają ułatwić użytkowanie obrotowych okien dachowych. Wytrzymałość okien dachowych obrotowych metalowych stała się punktem wyjścia do stworzenia nowoczesnej stolarki okiennej. Jakie zatem produkty wybrać? Metalowe, czy drewniane? Na co zwrócić podejmując ostateczną decyzję?
Z artykułu dowiesz się:


“okno

Okna obrotowe są niezwykle popularne wśród użytkowników poddaszy. Dzięki zawiasom, które umieszczono na środku skrzydła możliwe jest obrócenie okna dachowego o 180°. Takie rozwiązanie nie tylko ułatwia użytkowanie, ale także konserwację okien dachowych. Warto również mieć na uwadze, że doskonale sprawdza się jako okno dachowe montowane przy różnych wysokościach ścianki kolankowej.

Ogromna dostępność produktów na rynku okien dachowych sprawiła, że potencjalny użytkownik może mieć mętlik w głowie. Nic w tym dziwnego, jeszcze do niedawna były dostępne jedynie okna dachowe drewniane. Obecnie na rynku poza nimi można także spotkać okna z PVC. Jednak te również spowszedniały, a na rynku ponownie zaczęły królować te wykonane z naturalnego surowca. Co więcej, pojawiły się także okna dachowe wykonane wykonane z tworzywa, które wzmacniane jest stalowymi rdzeniami. Które będą zatem najlepszym wyborem? Na jakie zwrócić uwagę? Czy okna dachowe aluminiowe będą lepszym wyborem niż drewniane?

“okno

Zobacz także: Okno dachowe plastikowe czy drewniane? Jaki wybór jest lepszy? Od jakiego producenta?

Drewniane okno obrotowe — dlaczego jest chętnie wybierane? Jakie mają zalety i wady?

Decydując się na drewniane, obrotowe okna dachowe, użytkownik może mieć pewność, że zyskuje nie tylko piękne, ale także trwałe okno, które doskonale sprawdzają się w wielu stylach architektonicznych.

Decydując się na okna dachowe drewniane można mieć pewność, że idealnie będą korespondować z drewnianymi elementami budynku oraz klasycznym wyposażeniem pomieszczeń. Warto również mieć na uwadze, że dzięki sztywności i braku naprężeń idealnie sprawdzą się w dużych przeszkleniach. Co więcej, w tym wypadku można mówić o niskim współczynniku przenikania ciepła, a także świetnej izolacji akustycznej. Kolejnym atutem drewnianych okien dachowych jest ich bezproblemowa naprawa i konserwacja. Wystarczy użyć specjalnych zestawów, które dostępne są w ofertach producentów. Czy zatem te idealne okna mają jakieś wady? Okazuje się, że tak.

Mankamenty okien dachowych

Pierwszą z wad, którą wymieniają potencjalni użytkownicy, jest wysoka cena produktów. Na uwagę zasługuje także fakt, że są wrażliwe na wilgoć, przez co nie można montować ich w pomieszczeniach narażonych na podwyższoną wilgoć, takich jak łazienka czy kuchnia. Dobrze jest również pamiętać o tym, że by można cieszyć się nimi przez wiele lat, należy je regularnie i często konserwować. Dzięki temu użytkownik może nie martwić się, czy okna dachowe obrotowe drewniane nie zgniją.

“okno

Jaka jest wytrzymałość okien dachowych tworzywowych wzmacnianych rdzeniami stalowymi? Jakie mają atuty, a jakie mankamenty?

Dzięki swojej plastyczności aluminium jest materiałem, który pozwala na tworzenie odpornych na uszkodzenia, wąskich profili. Dzięki temu można mówić nie tylko o tym, że wytrzymałość okien dachowych obrotowych metalowych jest niezwykle wysoka, ale także, że producenci mogą tworzyć wąskie profile, które da się ułożyć w nietypowe kształty i wielkości. Dobrze jest mieć także na uwadze, że okna tworzywowe, wzmocnione stalowymi rdzeniami doskonale sprawdza się także w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności. Można zatem tego typu okna z powodzeniem wykorzystać w łazience czy kuchni.

Kolejnym atutem okien dachowych metalowych jest brak potrzeby konserwacji. W tym wypadku wystarczy jedynie regulacja i serwis okuć. Co więcej, można także mówić tutaj o dowolnych kolorach i rozmiarach, a także o łatwej pielęgnacji.

“okno

Wady metalowych okien dachowych

Choć okna dachowe obrotowe z tworzywa wzmocnione rdzeniem metalowym są polecane przez specjalistów, warto mieć na uwadze, że także one posiadają niewielkie mankamenty. Mowa tutaj nie tylko o braku możliwości renowacji i naprawy, ale także o tym, że zupełnie inaczej niż okna drewniane Magnetic, są chłodne w dotyku. Co więcej, również ich cena nie należy do najniższych.

Buduj i remontuj razem z nami!

logo renowa24.pl

Autor: Aneta Wojtczak

Pokaż więcej wpisów z Październik 2020
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Rozumiem i akceptuję
pixel