Okna dachowe VELUX sprzyjające oszczędzaniu energii — które modele wybrać

2021-03-05
Okna dachowe VELUX sprzyjające oszczędzaniu energii — które modele wybrać


Opłaty za prąd bardzo często pochłaniają dużą część domowego budżetu. Kwota ta wynika z tego, że użytkownicy zużywają dużo energii na potrzeby utrzymania optymalnej temperatury we wnętrzach. Nie da się ukryć, że w dużej mierze to sztuczne oświetlenie generuje najwięcej kosztów. Jeśli zatem można byłoby je zastąpić światłem naturalnym, rachunki także by się zmniejszyły. Trzeba o tym pamiętać już na etapie projektowania domu. Warto mieć na uwadze, że nowoczesne budownictwo sprzyja oszczędzaniu energii. Wystarczy wyposażyć dom w odpowiednie okna dachowe i akcesoria do okien dachowych, aby zacząć oszczędzać energię, a tym samym pieniądze.
Z artykułu dowiesz się:

  1. jakie okna dachowe wybrać, aby móc zaoszczędzić energię
  2. dlaczego strony świata są tak ważne podczas montażu okien dachowych
  3. na co można liczyć wybierając okna dachowe o wysokiej termoizolacyjności


“okna

Nowoczesne budownictwo dąży do tego, aby właściciel domu oszczędzał nie tylko energię, ale także pieniądze. Możliwość stosowania dużych przeszkleń, a także ogromny postęp technologiczny sprawiły, że producenci stolarki okiennej oferują produkty o wysokiej termoizolacyjności. Co więcej te same produkty zapewniają możliwość pozyskania dużej ilości energii słonecznej, która zapewnia korzystny bilans energetyczny. Jeżeli do odpowiednich okien dachowych dopasujesz odpowiednie przesłony, będziesz mógł mieć pewność, że znacznie poprawi się izolacyjność okna zimą, a latem poddasze nie będzie się przegrzewać. Dzięki temu nie trzeba będzie używać klimatyzacji, która zasilana jest prądem. Doskonałym rozwiązaniem okazują się także inteligentne rozwiązania, które optymalizują zużycie energii w całym domu.

Jakie okna dachowe wybrać, aby móc zaoszczędzić energię?

Aby mieć pewność, że w nowym domu będziesz mógł oszczędzać energię, wybierz i prawidłowo rozmieść odpowiednie okna dachowe. Pamiętaj, że okna dachowe są tym elementem wyposażenia domu, które jest w stanie przepuszczać nawet 2 razy więcej światła, niż tradycyjne okna fasadowe. Istotne jest również to, że można je montować w dowolnym miejscu na dachu, łączyć w zestawy KOMBI, dzięki czemu można stworzyć duże przeszklone powierzchnie. Aby móc zaoszczędzić na energii cieplnej warto wybrać okna dachowe VELUX, które oprócz tego, że są energooszczędne, mogą być wyposażone w przesłony, w jakich zamontowano mechanizm wykorzystujący odnawialne źródła energii (mechanizm solarny).

“okna

Dlaczego strony świata są tak ważne podczas montażu okien dachowych?

Decydując się na budowę domu, warto zwrócić uwagę na usytuowanie go względem stron świata. Aby mieć jak najwięcej światła na poddaszu, warto tak zbudować dom, aby największe przeszklenia znajdowały się od strony południowej. Tylko wtedy właściciel będzie mógł maksymalnie wykorzystać energię słoneczną zarówno pod względem oświetlenia, jak i ogrzania wnętrz. Właśnie w tym miejscu można zaplanować jadalnię lub salon. Sypialnię dobrze jest umieścić od wschodu. Wówczas słońce będzie budziło nas o poranku. Od północy dobrze jest zaplanować miejsca, w których promienie słoneczne nie są kluczowe.

Na co można liczyć wybierając okna dachowe o wysokiej termoizolacyjności?

Osoby, które chcą mieć korzystny bilans energetyczny, powinny wybierać rozwiązania cieszące się wysoką termoizolacyjnością. Jednocześnie powinny one zagwarantować pozyskanie dużej ilości energii słonecznej. Dzięki temu możliwe jest znaczne obniżenie rachunków za prąd.

“okna

Doskonałym rozwiązaniem okazują się okna dachowe VELUX trzyszybowe, które wykonano w specjalnej konstrukcji Thermo TechnologyTM. Okna te mają doskonały współczynnik przenikalności cieplnej Uw, który wynosi zaledwie 1.1 (W/m2K). Poza pakietem trzyszybowym wyróżniają się dodatkową uszczelką, której zadaniem jest ochrona przed chłodem i stratami ciepła.

Buduj i remontuj razem z nami!

logo renowa24.pl

Autor: Aneta Wojtczak

Pokaż więcej wpisów z Marzec 2021
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixel