t2
Darmowa dostawa
Na okna lub od 2000zł
t2
Wygodne raty online
Gwarancja stałej raty
t2
Szeroka Gama Produktów
Ponad 20 000 produktów
t2
Pon-Pt 8:00 - 16:00
t2
Masz Pytania napisz do nas
zł / Polska
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Okna dachowe FAKRO - czy warto dopłacać za superenergooszczędne?

2022-01-11
Okna dachowe FAKRO - czy warto dopłacać za superenergooszczędne?

 

 

Producent okien dachowych FAKRO posiada w swojej ofercie wiele zróżnicowanych modeli. Wśród nich znajdziemy również superenergooszczędne okno dachowe FAKRO FTT U8 Thermo. Odpowiada ono zalecanym normom termoizolacyjności z 2021 r., ale również standardom energooszczędnego i pasywnego budownictwa. Zapoznaj się z poniższym artykułem i dowiedz się, czy warto dopłacić do tego modelu okna dachowego.

  
  

 

Z artykułu dowiesz się:

  1. Charakterystyka superenergooszczędnego okna dachowego FAKRO
  2. Przenikanie ciepła w superenergooszczędnym oknie dachowym FAKRO
  3. Czym jest certyfikat PASSIVHAUS?

 

Charakterystyka superenergooszczędnego okna dachowego FAKRO FTT U8 Thermo

FTT U8 Thermo to specjalny model okien dachowych FAKRO przeznaczony do energooszczędnych i pasywnych domów. Jego pakiet szybowy został osadzony w ramie skrzydła, która została zaprojektowana tylko dla tego modelu. Dodatkowo okno dachowe FTT U8 Thermo posiada aż pięć uszczelek. To wszystko sprawia, że ryzyko wystąpienia mostków termiczne jest niemal zerowe a termoizolacja okna jest na najwyższym poziomie. Zakres montażu okna dachowego FTT U8 Thermo wynosi 15-70°.

Ten model okna dachowego od FAKRO jest otwierany obrotowo. Jego zawias znajduje się powyżej połowy wysokości okna. Jest to niezwykłe ułatwienie dla wysokich osób, ponieważ będą mogły one komfortowo stać przy otwartym oknie.
Wygodną obsługę okna dachowego zapewni Ci klamka umieszczona na dole skrzydła. Dodatkowo posiada ona dwustronne ryglowanie. Nie musisz również martwić się o problemy z myciem okna dachowego. Model FTT U8 Thermo posiada zasuwkę, która blokuje obrócone skrzydło o 180°.

Okno dachowe FTT U8 Thermo zostało wyprodukowane z drewna sosnowego najwyższej jakości, które było klejone warstwowo i próżniowo impregnowane. Oprócz tego drewno sosnowe zostało dwukrotnie wykończone ekologicznym lakierem akrylowym o naturalnej barwie.

Producent FAKRO pomyślał również o zabezpieczeniach okna przed ewentualnym włamaniem. Model FTT U8 Thermo został wyposażony w system topSAFE.

okno dachowe w łazience

Przenikanie ciepła w superenergooszczędnym oknie dachowym FAKRO FTT U8 Thermo

Nowoczesna konstrukcja modelu FTT U8 Thermo zapewnia znakomitą izolacyjność cieplną i gwarantuje oszczędność energii. Współczynnik przenikania ciepła tego okna dachowego wynosi Uw=0,58W/m2K. Jest to najbardziej energooszczędne okno dachowe z pojedynczym pakietem szybowym dostępne na rynku. Spełnia ono nie tylko normę energooszczędności dla okien dachowych z 2021 r., ale również wymogi budownictwa pasywnego. Zostały one potwierdzone certyfikatem Passive House.

Decydując się na zakup superenergooszczędnego okna dachowego FAKRO FTT U8 Thermo ograniczysz straty ciepła a także obniżysz rachunki za ogrzewanie domu.

łazienka na poddaszu

Certyfikat PASSIVHAUS

Żeby zamontować okna dachowe w zespoleniu, należy wyposażyć się w odpowiednie kołnierze uszczelniające, zwane kombi. Są one specjalnie przystosowane do konkretnych rodzajów okien, pokrycia dachowego przy wskazanej głębokości montażu. Zadaniem kołnierza jest szczelna osłona styków okien z połacią dachu a także połączenie wewnątrz zespolenia. W zestawie znajdziesz również folie uszczelniające, rynienki odprowadzające deszczówkę, fartuchy oraz oblachowanie. Co ważne kołnierze kombi mogą mieć różny rozstaw rynienek, które należy umieścić nad i między oknami. Standardowe kołnierze posiadają rynienki o szerokości 10 cm. Istnieje również możliwość zakupu rynienek o szerokości 12, 14 albo 16 cm. Z kolei jeśli zdecydujesz się na pionowe łączenie okien, to na rynku znajdziesz rynienki o szerokości 10 lub 25 cm. Na większy odstęp warto zdecydować się wtedy, gdy chcemy zamontować rolety zewnętrzne.

Przy montażu okien w zespoleniu pomocne okażą się również materiały poprawiające parametry zespolenia, czyli ramy i bloki termoizolacyjne.

Zabudowa okien dachowych w zespoleniu

Model FTT U8 Thermo firmy FAKRO został również doceniony na rynku europejskim. Okno dachowe otrzymało certyfikat od Passivhaus Institut (PHI) w Darmstadt. Jest to jeden z najlepszych dowodów potwierdzających świetne właściwości termoizolacyjne okna. Co ważne, większość inwestorów wymaga Certyfikatu Passivhaus przy produktach stosowanych w energooszczędnym budownictwie. Oznaczenie to jest najlepszym wyznacznikiem jakości  i funkcjonalności okna dachowego FTT U8 Thermo firmy FAKRO.

okno dachowe w gabinecie

Przeczytaj także:Autor: Marta Bratuś

 


Masz pytania? Napisz do nas.

Skorzystaj z pomocy naszych ekspertów, którzy chętnie Ci pomogą w każdej sprawie. Po prostu zadzwoń lub napisz do nas.

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2022
Zaufane Opinie IdoSell
4.54 / 5.00 215 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-03-30
Transakcja przebiegła sprawnie i profesjonalnie. Bardzo miła obsługa, Pan przyjmujący zamówienie fachowo doradził! Zakupiony przeze mnie produkt jest najwyższej jakości. To już moje kolejne zamówienie i następnym razem także skorzystam z oferty tej firmy. Gotowy produkt otrzymałam w krótkim czasie. Paczka była bardzo dobrze zapakowana. Polecam każdemu!
2023-03-17
Wszytko ok
pixel