t2
Darmowa dostawa
Na okna lub od 2000zł
t2
Wygodne raty online
Gwarancja stałej raty
t2
Szeroka Gama Produktów
Ponad 20 000 produktów
t2
Pon-Pt 8:00 - 16:00
t2
Masz Pytania napisz do nas
zł / Polska
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Okna dachowe 3 – szybowe montowane z kołnierzem Thermo Fakro lub BDX VELUX – dlaczego warto [PORADA EKSPERTA]

2020-01-31
Okna dachowe 3 – szybowe montowane z kołnierzem Thermo Fakro lub BDX VELUX – dlaczego warto [PORADA EKSPERTA]

Jeszcze do niedawna okna dachowe były uznawane za najmniej energooszczędne. Z biegiem czasu jednak wszystko się zmieniło. Dostępne dziś na rynku okna dachowe są jednym z lepszych rozwiązań. To właśnie one doskonale chronią budynki przed stratami ciepła, których chce uniknąć każdy inwestor. Dlaczego warto zdecydować się na okna 3-szybowe? Które wybrać — te z kołnierzem Thermo firmy Fakro, czy te z kołnierzem BDX firmy Velux? Czym cechują się oba egzemplarze?

Budynki pasywne i energooszczędność mają coraz większe znaczenie, nie tylko dla inwestorów, którzy chcieliby oszczędzać na rachunkach, ale także dla władz, które co rusz wprowadzają nowe obostrzenia (kolejne zmiany przepisów budowlanych zostaną wprowadzone w 2021 roku, gdzie współczynnik przenikania ciepła dla okien dachowych będzie wynosił 1,1 W/m2K). Które zatem produkty wybrać, aby mieć pewność, że nie tylko spełni się wszelkie normy, ale również oczekiwania mieszkańców?

okna dachowe, okna 3-szybowe

Które okno można uznać za energooszczędne?

Szukając okien energooszczędnych, zawsze należy sprawdzać współczynnik przenikania ciepła. Do roku 2021, kiedy wejdą w życie nowe przepisy, za dachowe okno energooszczędne uważa się produkty, których parametr wynosi między 1,3 W/m2K. Warto jednak pamiętać, że producenci, mając na uwadze fakt, iż niedługo zmienią się normy, oferują swoim klientom okna dachowe, których współczynnik U wynosi 1,1 W/m2K. Właśnie takie można nabyć w Renowa24.pl. Okna 3-szybowe z kołnierzem Thermo, firmy Fakro lub z kołnierzem BDX firmy Velux to doskonałe rozwiązanie dla osób, którym zależy nie tylko na spełnieniu obowiązujących norm, ale również na oszczędnościach, jakie dają wspomniane wyżej produkty. Czym się charakteryzują i dlaczego warto?

okna dachowe, okna 3-szybowe

Okno 3-szybowe z kołnierzem Thermo — czym Fakro wyróżnia się wśród konkurencji?

Fakro jest ekspertem, który daje swoim klientom wysokiej jakości okna dachowe. 3-szybowe FTT U6, a także FTT U8 Thermo dedykowane są budownictwu pasywnemu. Ich konstrukcja zapewnia użytkownikom ogromną oszczędność energii cieplnej. To, co różni je od standardowych okien oferowanych przez wspomnianego producenta to przede wszystkim grubość ram oraz pakiet szybowy. Wyposażając się w cały zestaw, łącznie z kołnierzem Thermo. inwestor może mieć pewność, że uzyska pożądany efekt.

Velux i jego innowacyjne rozwiązania

Zastanawiając się nad wyborem określonego produktu, nie można zapominać o kolejnym producencie, który dokłada wszelkich starań, aby klienci otrzymali okna dachowe spełniające obecne, a także przyszłe standardy. Mowa tutaj o firmie Velux, która do swoich okien 3-szybowych proponuje każdemu kupującemu kołnierze uszczelniające BDX, mające znaczący wpływ na poprawę izolacyjności okien dachowych, a tym samym otrzymania współczynnika przenikania ciepła na poziomie 1,0 W/m2K. Można go osiągnąć w momencie zastosowania obniżonego montażu. Warto również dodać, że osoby nabywające okna dachowe 3-szybowe wraz z pakietem BDX, po zarejestrowaniu na stronie producenta, mogą na nie otrzymać 20-letnią gwarancję. Jak zatem widać — producent jest pewien jakości swoich wyrobów.

okna dachowe, okna 3-szybowe

Wspomniany kołnierz BDX zapewnia oknom 3-szybowym dodatkową izolacyjność termiczną. Wszystko za sprawą wysokiej jakości spienionego polietylenu, który cechuje duża izolacyjność. Wspomniany produkt ma znaczny wpływ na poprawę współczynnika termoizolacyjności okna. Osoby, które zastanawiają się nad kupnem okien 3-wszybowych Nowej Generacji firmy Velux, powinny mieć na uwadze, że dzięki ich obniżonemu montażowi i zastosowaniu kołnierza BDX, są w stanie obniżyć współczynnik U o 0,1 W/m2K.

okna dachowe, okna 3-szybowe

Bez względu na to, czy inwestor zdecyduje się na okna dachowe 3-szybowe firmy Velux, czy Fakro, należy mieć na uwadze, że są to produkty najwyższej jakości, które będą spełniały nie tylko obowiązujące obecnie i przyszłe normy, ale także, które pozwolą wprowadzić niemałe oszczędności na wiele lat.


Aneta Wojtczak

Aneta Wojtczak

Absolwentka Politechniki Poznańskiej na kierunku Zarządzanie. Copywritingiem zajmuje się od ponad 10 lat. Od 2018 roku właścicielka firmy Wojtczak Marketing Aneta Wojtczak, która działa głównie w dwóch obszarach: szeroko pojęty copywriting (również SEO) oraz wirtualna asystentka. Tworzenie angażujących i rzetelnych treści to nie tylko jej praca, ale także pasja. Tematyką budowlaną interesuje się od momentu, kiedy kupiła własne mieszkanie. Wiedzę, którą zdobyła w tym zakresie w prosty sposób przekazuje innym. Poza pisaniem uwielbia gotować, szydełkować i podróżować.

Masz pytania? Napisz do nas.

Skorzystaj z pomocy naszych ekspertów, którzy chętnie Ci pomogą w każdej sprawie. Po prostu zadzwoń lub napisz do nas.

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2020

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.54 / 5.00 215 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-04-01
Wszystko, według ustaleń. Jedynie lekkie uszkodzenie przesyłki co nie miało wpływu na funkcjonowanie okna
2023-03-27
Pozytywnie
pixel