Darmowa dostawa od 2 000,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Ocieplenie ścian i fundamentów - jaki styropian wybrać?

2019-11-23
Ocieplenie ścian i fundamentów - jaki styropian wybrać?
Ocieplenie domu jest niezwykle istotną sprawą. Nic zatem dziwnego, że inwestorzy zachodzą w głowę, który styropian będzie najlepszy dla ich domu, biurowca lub innego budynku, którego są właścicielem. Decyzja nie jest łatwa, ponieważ od tego, jaki produkt się wybierze, zależy izolacyjność cieplna inwestycji, a tym samym - najważniejszy parametr, który ją charakteryzuje. Warto zatem pomyśleć o tym przed zakupem.>

Mając na uwadze fakt, że nie każdy styropian nadaje się na ocieplenie budynku, producenci tego asortymentu zaznaczają na poszczególnych produktach, do jakich zastosowań się nadają. Dobrze jest mieć to na uwadze podczas poszukiwań odpowiedniego ocieplenia, ponieważ najczęściej styropian, który się do tego nadaje, ma oznaczenie “fasada”, niemniej jednak każdy producent oznacza go inaczej, dlatego przed dokonaniem zakupu dobrze jest to sprawdzić. Znajdując taki towar, samoistnie nasuwa się pytanie - wybrać styropian fasadowy z frezem, czy bez? Dodatkowo należy także pomyśleć o kolorze - na rynku można bowiem spotkać tradycyjny, biały oraz styropian w kolorze grafitowym.

ocieplenie domu
Choć najpopularniejszy nadal jest ten w kolorze białym, nie ulega wątpliwości, że grafitowy styropian przekonuje do siebie coraz większą liczbę użytkowników i inwestorów. Dzieje się ta za sprawą jego lepszych właściwości termoizolacyjnych, które pozwalają na znaczne obniżenie kosztów ogrzewania budynku.

Z frezem czy bez - który styropian fasadowy będzie lepszy?

Porównując styropian fasadowy, należy mieć na uwadze, że produkt frezowany pozwala wyeliminować mostki termiczne, które były odwiecznym problemem podczas ocieplania budynków. Dzieje się tak za sprawą specjalnych nacięć na końcach płyt, dzięki którym możliwy jest ich montaż na tzw. zakładkę. Jak zatem widać - wspomniany produkt może przewyższać technologią styropian bez frezu. Okazuje się jednak, że nie jest bez wad. Osoba, która podejmie się ocieplania budynku tego rodzaju produktem, musi mieć odpowiednią wiedzę i niemałe doświadczenie. Tylko wtedy można mieć pewność, że styropian fasadowy z frezem będzie w 100% spełniał swoją funkcję. Należy również mieć na uwadze, aby żaden egzemplarz nie był nigdzie wyszczerbiony. Tylko wtedy można mieć pewność, że nie pojawią się niepotrzebne straty ciepła.

Jeśli natomiast chodzi o tradycyjny styropian bez frezu - nie zużywa się go tak dużo, ponieważ każdy element docina się i dociska jeden do drugiego. Aby wyeliminować mostki cieplne, do uszczelniania stosuje się w tym wypadku piankę poliuretanową. Warto mieć na uwadze, że produktu trzeba zużyć sporo, jeśli budynek jest duży, a styropian bez frezu jest tańszy od frezowanego o niecałe 10 zł. Czy zatem warto go wybrać?

Porównując cenę pianki i różnicę pomiędzy omawianymi rodzajami styropianu, odpowiedź powinna nasunąć się sama. Warto przy tym mieć na uwadze, że produkt z frezem produkuje się jedynie do grubości 15 cm, jednak na indywidualne zamówienie, fabryki mogą wykonać grubszy produkt.

Udostępnij
Pokaż więcej wpisów z Listopad 2019

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.49 / 5.00 185 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2021-12-02
Wszystko ok.
2021-12-02
Profesjonalne, rzeczowe.
pixel