Kup okno dachowe Velux i odbierz MARKIZĘ ZA 1 ZŁ! Skorzystaj już teraz!

t2
Darmowa dostawa
Na okna lub od 2000zł
t2
Wygodne raty online
Gwarancja stałej raty
t2
Szeroka Gama Produktów
Ponad 20 000 produktów
t2
Pon-Pt 8:00 - 16:00
t2
Masz Pytania napisz do nas
zł / Polska
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Nowoczesne domy z poddaszem a komfort sterowania

2021-07-22
Nowoczesne domy z poddaszem a komfort sterowania

    

Nowoczesne domy z poddaszem użytkowym są jednymi z bardziej popularnych i bardzo chętnie wybieranych rozwiązań przez klientów biur architektonicznych. Pozwalają one nawet na małej działce stworzyć dom o dostatecznej powierzchni użytkowej i zachwycającej architekturze zewnętrznej. Dzięki możliwości zagospodarowania miejsca na poddaszu zyskujemy dodatkową przestrzeń, którą można w dowolny sposób zaaranżować, natomiast pozostałą część działki przeznaczyć na ukochany ogródek, czy po prostu trawnik.

    


Z artykułu dowiesz się:

  1. czym wyróżniają się nowoczesne domy
  2. jakie nowoczesne rozwiązania warto wykorzystać w swoim domu
  3. jakie okna wybrać dla nowoczesnego poddasza
  4. jakie funkcje spełniają rolety zewnętrzne i wewnętrzne w oknach na poddaszu
  5. czym jest i jakie elementy technologii smart home można zastosować w domach z poddaszem


Nowoczesne budownictwo a domy z poddaszem użytkowym

Nowoczesne domy parterowe z poddaszem użytkowym niezwykle zyskały na popularności w ostatnich latach. Coraz większym uznaniem cieszą się tak zwane nowoczesne stodoły, które są albo budowane od podstaw na wzór dawnego budynku gospodarczego, albo stanowią efekt prac rekonstrukcyjnych na bazie już istniejącej budowli lub jej pozostałości. Nowoczesne budownictwo domów z poddaszem zachwyca formą, kształtem, ale także niebanalnymi innowatorskimi pomysłami zastosowanymi wewnątrz. Częstokroć łączą one w sobie cechy takie jak prostota bryły, a jednocześnie oryginalność architektoniczna. Bardzo łatwo wydzielić w tego typu budownictwie strefę dzienną, którą tworzy w większości przypadków parter oraz nocną, usytuowaną z reguły na poddaszu. Projektanci z chęcią wykorzystują w tych projektach liczne powierzchnie szklane (okna, drzwi, balkony) po to, aby nadać swym dziełom lekkości oraz nieszablonowego wyglądu. Ponadto dzięki wykorzystaniu przeszkleń w postaci np. wielkoformatowych okien, udaje się wizualnie powiększyć wnętrze. Jednocześnie większy dopływ światła pięknie rozjaśnia pomieszczenie, dzięki czemu nie musimy w nadmiarze korzystać ze sztucznego oświetlenia, które jest dla nas mniej korzystne.

Inteligentne rozwiązania dla domów z poddaszem użytkowym

okna dachowe, budowa domu, inteligentne rozwiązania na poddasze, okna dachowe VELUX, width=

Decydując się na zaaranżowanie poddasza w domu, warto wziąć pod uwagę pewne kwestie związane z warunkami atmosferycznymi oraz jego wentylacją. Poddasze jest bowiem najbardziej nastawione na działanie niskich i wysokich temperatur, jak i największe nasłonecznienie. Chcąc regulować temperaturę w tych pomieszczeniach oraz ich wentylację, musimy zadbać o zastosowanie takich rozwiązań, które umożliwią nam ich sterowanie. Najlepiej pamiętać o tym już na etapie budowy domu, kiedy to trwają jeszcze wszelkie prace montażowe i najłatwiej poprowadzić kable i zainstalować systemy bez konieczności ingerowania w gotowe i wykończone ściany. Nowoczesne domy charakteryzuje dążenie do coraz większej energooszczędności. Sprzyja to z kolei kreowaniu wielu rozwiązań, które mają zapewnić nie tylko oszczędność energii, ale też komfort użytkowania.

Jakie okna wybrać dla nowoczesnego poddasza?

Już sam dobór okien ma niebagatelne znaczenie dla kwestii termoizolacji i oszczędności energii. Zgodnie z nowymi wytycznymi WT 2021 powinieneś wybrać okna dachowe, których współczynnik izolacyjności cieplnej jest mniejszy lub równy 1,1 m2K. Doskonale mogą się tu sprawdzić okna dachowe VELUX oferowane w energooszczędnych pakietach trzyszybowych. Zastosowana w nich dodatkowa uszczelka pozwoli zmaksymalizować korzyści izolacyjne, a to z kolei może wpłynąć na zwiększenie Twoich oszczędności. Dodatkową zaletą w przypadku tych okien jest też ich wyższa dźwiękoszczelność.

Jakie funkcje spełniają rolety zewnętrzne i wewnętrzne w oknach na poddaszu?

okna dachowe, budowa domu, inteligentne rozwiązania na poddasze, okna dachowe VELUX, width=

Odpowiednio dobrane rolety zewnętrzne i wewnętrzne mogą wpłynąć nie tylko na estetykę nowoczesnego poddasza, ale również pomogą zadbać o właściwą temperaturę w tej części domu. Latem rolety mogą ograniczyć ilość ciepła wpadającego do domu. Warte polecenia są szczególnie zewnętrzne rolety VELUX, które potrafią zmniejszyć nagrzanie poddasza aż o 76%. Zimą z kolei zwiększają izolację nawet o 17%. Jeśli zatem zależy Ci na energooszczędnych rozwiązaniach, które w prosty sposób ograniczą zużycie energii, a Tobie mogą przynieść oszczędności, weź i to rozwiązanie pod uwagę,

Czym jest i jakie elementy technologii smart home można zastosować w domach z poddaszem?

W pierwszej kolejności warto wyjaśnić, co oznacza sformułowanie smart home. Otóż jest to termin, którego używamy mówiąc o zintegrowanych inteligentnych systemach zdalnie sterujących różnymi elementami w domu. Poprzez zastosowanie nowoczesnych technologii ułatwia on nam zarządzanie całym budynkiem, bądź jego pojedynczymi urządzeniami. Zastosowanie tej technologii wykorzystuje się w tak zwanych inteligentnych domach. Pozwala on kontrolować działanie wybranych urządzeń, a także oszczędzać energię elektryczną i pieniądze. Jednocześnie gwarantuje nam większe bezpieczeństwo. Wartym szczególnej uwagi jest system VELUX Active z Netatmo, który kompleksowo pozwoli Ci sterować automatycznie klimatem na poddaszu. W zintegrowany sposób kieruje on procesem zamykania i otwierania się okien oraz opuszczania lub podnoszenia rolet i markiz. Jest zintegrowany z oknami VELUX Integra® zasilanymi elektrycznie lub solarnie i składa się z 3 elementów: czujnika klimatu, przycisku „wyjście” oraz bramki internetowej. Czujnik odpowiada za kontrolę kluczowych wartości powietrza takich jak: CO2, wilgotność i temperatura. Gdy któryś z tych parametrów przekroczy dopuszczalną normę, wysyłana jest informacja do bramki, która wpłynie na przykład na otwarcie się okien, a tym samym odpowiednią wentylację pomieszczenia. Gdy temperatura w pomieszczeniach poddasza jest zbyt wysoka, ta inteligentna bramka może zarządzić opuszczenie rolet, regulując w ten sposób temperaturę we wnętrzu do wartości optymalnej. Podczas opadów i niesprzyjających warunków zewnętrznych zarządzi zamknięcie okien. Obsługa tego systemu jest bardzo prosta. Możesz nim kierować samodzielnie poprzez aplikację mobilną, która funkcjonuje zarówno w przypadku oprogramowania iOS, jak i Android. Dzięki temu rozwiązaniu możliwe staje się sterowanie pracą okien i rolet, nawet gdy jesteś poza domem. Dla wygody użytkownika wprowadzono dodatkowo możliwość sterowania głosem za pomocą Apple HomeKit i Google Assistant. Jak widać, nowoczesne technologie i możliwości zdalnego sterowania domem gwarantują korzystającym z nich niezwykły komfort i bezpieczeństwo. Może zatem warto rozważyć ich zastosowanie u siebie i zainwestować w rozwiązania, które ułatwią Ci codzienne funkcjonowanie?

Farba akrylowa czy silikonowa

Jak malować farbą lateksową

 Zainteresowany oknami dachowymi od najlepszych polskich producentów? Kliknij i zobacz ich bogatą ofertę na renowa24.pl:

Oferta okien dachowych na renowa24.pl

Autor: Małgorzata Buchkovska

Masz pytania? Napisz do nas.

Skorzystaj z pomocy naszych ekspertów, którzy chętnie Ci pomogą w każdej sprawie. Po prostu zadzwoń lub napisz do nas.

Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2021

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.54 / 5.00 215 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-03-27
Pozytywnie
2023-03-17
Wszytko ok
pixel