Darmowa dostawa od 2 000,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Murowanie komina systemowego

2020-11-15
Murowanie komina systemowego


Nie da się ukryć, że jednym z ważniejszych elementów dotyczących budowy komina jest jego wykończenie. Kiedy już wybierze się odpowiedni, certyfikowany komin systemowy, warto wykonać murowanie komina systemowego, ponieważ warto pamiętać, że ta część komina, która wystaje ponad dach, powinna być w odpowiedni sposób zabezpieczona, ponieważ wystawiona jest na zmienne warunki atmosferyczne, a dodatkowo powinien on wyglądać estetycznie, gdyż wystawiony jest “na widoku”.
Z artykułu dowiesz się:


“komin,

Wykończenie komina systemowego

Jeśli wykończenie komina systemowego będzie wykonane w sposób nieodpowiedni, powinniśmy liczyć się z tym, że może on ulec szybkiemu zniszczeniu. Warto zadbać o to, aby materiały, które będziemy wykorzystywać, aby murowanie komina systemowego było wykonane najlepiej, jak tylko można, należy zainwestować w wysokiej jakości materiały zabezpieczające m.in. płyty klinkierowe czy pokrycia kamienne. Nie ma niczego ważniejszego niż trwałość wybranych elementów. W końcu wykorzystane materiały powinny wystarczyć nam na długie lata i nie ulegać nadmiernej eksploatacji. Warto również pamiętać o dokładności podczas prac.

To, czym wykończymy swój komin systemowy, zależy również od estetyki, na której również bardzo powinno nam zależeć. Kolor komina nie powinien różnić się zbytnio kolorem czy fakturą od elewacji, czy dachu naszego domu.

Obróbka komina systemowego

“komin,

Komin systemowy może być zakończony za pomocą cegieł klinkierowych, czy ceramicznych. Dostępne są również płytki klinkierowe. Wszystkie te materiały są niesamowicie wytrzymałe na nadmierną eksploatację. Jeśli komin wystaje dużo ponad dach, wówczas warto zdecydować się na płytkę klinkierową, która jest o wiele lżejsza niż standardowa cegła. Niezależnie od tego, w który materiał zainwestujemy, warto wykończyć go preparatem do zaimpregnowania.

Popularne jest również tynkowanie kominów i w tym przypadku najlepiej wykorzystać tynk cementowy, który jest jednym z trwalszych tynków na rynku. Jeśli zdecydujemy się na wykorzystanie płytek ceramicznych czy klinkierowych, możemy liczyć na wiele odcieni dostępnych na rynku, dzięki czemu nie będzie problemu, aby dopasować je do stylistyki całego domu.

Zakończenie komin systemowego

Oprócz wielorakiej gamy kolorystycznej możemy wybierać również z gładkich lub ryflowanych cegieł czy płytek. Wszystko to zależy od naszych preferencji stylistycznych. Wybierając obmurowanie komina systemowego cegłami klinkierowymi, warto kupić konsolę, która pozwoli na oparcie klinkierowej obmurówki. Dość popularne w ostatnim czasie są kamienie naturalne, które są niezwykle trwałym i odpornym materiałem wykorzystywanym do wykończenia komina systemowego. Nie da się ukryć, że jest to jeden z bardziej efektownych surowców. Świetnie prezentuje się komin z łupku kamiennego, które mogą przybierać przeróżne kształty. Po nałożeniu jednego z tych materiałów należy zabezpieczyć je impregnatem hydrofobowym, dzięki któremu mamy gwarancję, że deszczowa pogoda nie będzie miała wpływu na pracę komina. Oprócz tego komin będzie czysty, ponieważ będzie odporny na jakiekolwiek zanieczyszczenia.

Warto również pomyśleć o dociepleniu tej części. Takie rozwiązanie może być potrzebne, ponieważ termoizolacja skutecznie usprawnia ciąg.

Buduj i remontuj razem z nami!

logo renowa24.pl

Autor: Małgorzata Buchkovska

Pokaż więcej wpisów z Listopad 2020

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.49 / 5.00 119 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2021-08-11
Super
2021-08-14
Ok
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixel