Kup okno dachowe Velux i odbierz MARKIZĘ ZA 1 ZŁ! Skorzystaj już teraz!

t2
Darmowa dostawa
Na okna lub od 2000zł
t2
Wygodne raty online
Gwarancja stałej raty
t2
Szeroka Gama Produktów
Ponad 20 000 produktów
t2
Pon-Pt 8:00 - 16:00
t2
Masz Pytania napisz do nas
zł / Polska
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Materiały budowlane od jednego producenta?

2017-05-02
Materiały budowlane od jednego producenta?

Decydując się na zatrudnienie firmy budowlanej, można zdecydować i zapisać w umowie, czy jako inwestor indywidualny materiały budowlane będziesz kupował sam, czy powierzysz to zadanie fachowcom. Jest to niezwykle istotna decyzja, bo od niej zależy, jakiego rodzaju produkty zostaną wykorzystane w czasie budowy domu, a co za tym idzie — jak solidna i trwała będzie cała konstrukcja. Nie bez znaczenia będzie tutaj także późniejszy komfort użytkowania budynku.

Podejmując decyzję o zakupie materiałów budowlanych, dobrze jest pamiętać o tym, że wybór odpowiednich produktów ma ogromne znaczenie, jeśli chodzi o energooszczędność budynku. Jeżeli zdecydujesz się na samodzielne kupno wszystkich materiałów, najlepszym rozwiązaniem będzie wykorzystanie oferty jednego producenta. Podejmując ostateczną decyzję, należy stosować się do zasady — wybrać tego, który jest w stanie zaproponować atrakcyjne ceny i wysoką jakość budowlanego asortymentu. Co więcej — warto również spojrzeć na to, co oferuje dane przedsiębiorstwo. Jeżeli oferuje wszystkie niezbędne do budowy domu elementy, będzie do doskonały wybór.

farby elewacyjne

Pasujące do siebie elementy układanki

Szukając odpowiedniego asortymentu, należy mieć na uwadze, że poszczególne elementy muszą ze sobą współgrać. Oznacza to, że sam producent powinien proponować produkty, które będą doskonale współgrały z chemią budowlaną i odwrotnie. Mowa tutaj o tynkach, styropianach, czy wełnie mineralnej, a także pozostałych elementach systemu dociepleń, jak klej, zbrojenie, czy farba elewacyjna.

Decydując się na ofertę jednego producenta można mieć pewność, że każdy element systemu dociepleń został stworzony tak, aby pasować do pozostałych części, tworząc jedną, spójną całość. Dzięki temu nie może być mowy o nietrwałości konstrukcji, co wiąże się z koniecznością przeprowadzenia ponownych prac. Warto tutaj mieć na uwadze, że jeśli chodzi o docieplenie budynku, może to wiązać się z niemałymi kosztami.

farby elewacyjne

Przykładem rozwiązania idealnego może być styropian Magnetic i wszystkie elementy związane z dociepleniem — klej, tynk, czy farba elewacyjna — pochodzące od tego samego producenta. Warto mieć tutaj na uwadze, że producent oferuje materiał izolacyjny wysokiej jakości, który posiada niski współczynnik przenikania ciepła. Niemniej, jednak jeśli nie zostanie dobrze przytwierdzony do podłoża, nie spełni w 100% swojego zadania. Okazuje się zatem, że tylko klej Magnetic i styropian Magnetic połączone ze sobą są w stanie dać gwarancję idealnej przyczepności, a co za tym idzie — także wytrzymałości. Decydując się na inne wysokiej jakości produkty tego samego producenta można mieć pewność, że całość konstrukcji będzie niezwykle trwała.

farby elewacyjne

Dalsze prace na solidnym fundamencie

Nie ulega wątpliwości, że system docieplenia budynku jest jedną z najważniejszych składowych całego budowlanego przedsięwzięcia. Decydując się na styropian i klej od tego samego producenta, właściciel budynku może mieć pewność, że tworzy idealne podłoże do dalszego etapu prac, w skład których wchodzi pokrycie styropianu kolejnymi warstwami, w tym tynkiem i farbą elewacyjną. Tutaj także warto wybrać produkty tego samego producenta. Jeżeli kupiłeś styropian i klej firmy Magnetic, dobierz do nich pozostałe produkty. W ten sposób stworzysz spójną i solidną całość, która będzie trwała przez wiele lat.Masz pytania? Napisz do nas.

Skorzystaj z pomocy naszych ekspertów, którzy chętnie Ci pomogą w każdej sprawie. Po prostu zadzwoń lub napisz do nas.

Pokaż więcej wpisów z Maj 2017

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.54 / 5.00 215 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-04-02
Bardzo dobra.
2023-03-17
wsio ok
pixel