Kup okno dachowe Velux i odbierz MARKIZĘ ZA 1 ZŁ! Skorzystaj już teraz!

t2
Darmowa dostawa
Na okna lub od 2000zł
t2
Wygodne raty online
Gwarancja stałej raty
t2
Szeroka Gama Produktów
Ponad 20 000 produktów
t2
Pon-Pt 8:00 - 16:00
t2
Masz Pytania napisz do nas
zł / Polska
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Lambda Mega White — produkt, obok którego nie da się przejść obojętnie

2020-01-28
Lambda Mega White — produkt, obok którego nie da się przejść obojętnie

Inwestorzy, którzy borykają się z wyborem odpowiedniego materiału termoizolacyjnego, powinni skupić swoją uwagę na produkcie, który szturmem wdarł się na rynek. Łączy w sobie zalety dostępnych do tej pory na rynku styropianów — białego i szarego. Swisspor LAMBDA MEGA WHITE®, bo o nim mowa to nowość, która już zaskarbiła sobie sympatię najbardziej wymagających klientów. Co warto o nim wiedzieć? Dlaczego to właśnie na niego dobrze jest się zdecydować? Pytań jest mnóstwo, jednak znajomość odpowiedzi na nie, rozwieje wszelkie wątpliwości.

Swisspor LAMBDA MEGA WHITE® to nowość na budowlanym rynku. Producent tworzy go przy użyciu technologii wtrysku do formy. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, na każdej płycie od frontu zaznaczono miejsce na kołki mocujące styropian do podłoża. Przyglądając się drugiej stronie, nie da się nie zauważyć miejsc na klej, które wyraźnie zaznaczono. Uwagę przyciąga również karbowanie, które pozwala nie tylko zwiększyć powierzchnię klejenia, ale także siłę przyczepności.

styropian, styropian fasadowy, ocieplenie elewacji, elewacja, docieplenie

Za co klienci pokochali Swisspor LAMBDA MEGA WHITE®

Przyglądając się parametrom, na które zawsze należy zwrócić uwagę, kupując materiały termoizolacyjne, nie sposób nie zauważyć, że Swisspor stanął na wysokości zadania. Produkt, o którym mowa w dzisiejszym artykule można pochwalić za doskonałe właściwości:

  • współczynnik przewodzenia ciepła, który jest mniejszy bądź równy 0,031 W/mK;
  • wytrzymałość na zginanie większa lub równa 150 kPa;
  • wytrzymałość na rozciąganie większa lub równa 150 kPa.

Warto również podkreślić, że naprężenia ściskające pojawiają się dopiero przy 10% odkształceniu względnym, które występuje niezwykle rzadko.

Produkt dostępny jest w trzech grubościach - 15, 20 i 25 cm. Warto przy tym pamiętać, że wykorzystując go do docieplenia budynku, temperatura wprowadzanego materiału nie może być niższa niż 5°C, ani wyższa niż 25°C.

Zalety, które oprócz wymienionych, zauważyli jeszcze klienci, doskonale obrazuje poniższy film:

Znacznie mocniejszy, niż tradycyjny styropian

Przyglądając się omawianemu produktowi, należy mieć na uwadze, że jego przyczepność jest znacznie większa, niż tradycyjnych białych i siwych styropianów nawet o połowę. Producent, tworząc wspomniany produkt, wyposażył go w specjalne rowki, które znacznie zwiększają powierzchnię klejenia. Dzięki temu płyty Lambda Mega White nie odpadają od ocieplanej powierzchni, nawet jeśli zastosuje się uniwersalny klej do ich mocowania.

Mając na uwadze fakt, że szary styropian nagrzewa się stosunkowo szybko, jednak ma lepsze właściwości, niż biały, Swisspor poszedł o krok dalej i stworzył produkt, którego rdzeń jest grafitowy, co oznacza, że ma lepsze parametry termoizolacyjne, jednak zabezpieczony został białą warstwą, której zadaniem jest ochrona rdzenia przed promieniami słonecznymi. Warto mieć na uwadze, że wspomniana biała warstwa jest chłodniejsza od szarej części nawet o 60°C.

styropian, styropian fasadowy, ocieplenie elewacji, elewacja, docieplenie

Waga i wielkość produktu ma znaczenie

Eksperci zgodnie twierdzą, że dobry jakościowo styropian, musi sporo ważyć. Przyglądając się nowości oferowanej przez Swisspor, można stwierdzić, że mają rację. Okazuje się, że jeden metr sześcienny wytrzymałego mechanicznie i oferującego wysoką termoizolację produktu waży aż 16 kg.

Warto również podkreślić, że producent stworzył produkt większy od tradycyjnych płyt styropianowych. Dzięki temu możliwe jest zmniejszenie mostków termicznych aż o 18%. Oznacza to również, że do zaizolowania fasady potrzeba znacznie mniejszą ilość styropianu, a to oznacza mniej połączeń i znaczne obniżenie możliwości pojawienia się wspomnianych wyżej mostków termicznych.

Łatwy samodzielny montaż

Swisspor LAMBDA MEGA WHITE® to produkt przeznaczony zarówno dla fachowców, jak i osób początkujących, które decydują się na samodzielne docieplenie fasady. Okazuje się bowiem, że na każdej płycie oznaczono obszar, na który należy nałożyć klej. Jego warstwa powinna wynosić około 10 mm. Na styropianie można zauważyć nie tylko plaski, ale również obwód, na którym powinien znaleźć się klej. Dzięki temu oznaczeniu montażysta ma pewność, że klej pokrywa co najmniej 60% całej płyty.

A jeśli o zaznaczenia chodzi, producent na białej stronie płyty oznaczył miejsca, w których styropian należy przymocować do powierzchni za pomocą kołków. Jeśli zajdzie taka potrzeba, kołki należy montować tylko w wyznaczonych miejscach.

styropian, styropian fasadowy, ocieplenie elewacji, elewacja, docieplenie

Aby montaż był jeszcze łatwiejszy i przede wszystkim prawidłowy, warto zwrócić uwagę na to, że producent zaznaczył dodatkowo miejsce “mijanki” płyt. Stosując się do wyznaczonych zasad, można mieć pewność, że montaż przebiegnie bez zarzutu.

Powyższe cechy produktu sprawiają, że styropian ma idealne wymiary oraz właściwości, dzięki czemu szybciej się go montuje i można uniknąć błędów wykonawczych, które przy nieumiejętnym montażu tradycyjnego styropianu, pojawiały się bardzo często.

Gdzie najbardziej się sprawdzi?

Po przyswojeniu powyższych informacji zapewne wiele osób zastanawia się, gdzie najlepiej sprawdzi się Swisspor LAMBDA MEGA WHITE®. Okazuje się, że wymagający klienci mogą zamontować go do:

  • zaizolowania obiektów trudnych architektonicznie, gdzie wymagany jest cieńszy styropian o dobrym współczynniku przenikania ciepła U;
  • izolacji ścian metodą ETICS, BSO;
  • zapewnienia termoizolacji na balkonach i w loggiach;
  • zaizolowania miejsc narożnych, gdzie często pojawiają się niechciane mostki termiczne.

Jak widać powyżej Swisspor LAMBDA MEGA WHITE® można nazwać produktem idealnym. Nic zatem dziwnego, że klienci coraz częściej wybierają go do docieplenia swoich domów i innych budynków, których są właścicielami.


Aneta Wojtczak

Aneta Wojtczak

Absolwentka Politechniki Poznańskiej na kierunku Zarządzanie. Copywritingiem zajmuje się od ponad 10 lat. Od 2018 roku właścicielka firmy Wojtczak Marketing Aneta Wojtczak, która działa głównie w dwóch obszarach: szeroko pojęty copywriting (również SEO) oraz wirtualna asystentka. Tworzenie angażujących i rzetelnych treści to nie tylko jej praca, ale także pasja. Tematyką budowlaną interesuje się od momentu, kiedy kupiła własne mieszkanie. Wiedzę, którą zdobyła w tym zakresie w prosty sposób przekazuje innym. Poza pisaniem uwielbia gotować, szydełkować i podróżować.

Masz pytania? Napisz do nas.

Skorzystaj z pomocy naszych ekspertów, którzy chętnie Ci pomogą w każdej sprawie. Po prostu zadzwoń lub napisz do nas.

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2020

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.54 / 5.00 215 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-04-01
Wszystko, według ustaleń. Jedynie lekkie uszkodzenie przesyłki co nie miało wpływu na funkcjonowanie okna
2023-03-27
Bardzo miła obsługa i szybka realizacja zamówienia.
pixel