Darmowa dostawa od 2 000,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Którymi oknami dachowymi VELUX możesz sterować używając systemu VELUX ACTIVE?

2021-07-31
Którymi oknami dachowymi VELUX możesz sterować używając systemu VELUX ACTIVE?

 

VELUX ACTIVE with NETATMO to inteligentny i niezwykle wygodny system, który pozwala automatycznie sterować oknami dachowymi VELUX i dedykowanymi dla nich akcesoriami. Rozwiązanie to sprawi, że wygodnie będziesz mógł zarządzać klimatem na swoim poddaszu. Istotne jest to, że całość jest niezwykle prosta w instalacji i obsłudze, co sprawia, że każdy użytkownik jest w stanie zainstalować je samodzielnie. Nie wiesz, czy VELUX ACTIVE będzie kompatybilny z oknami, które posiadasz na swoim poddaszu? Sprawdź, z jakimi produktami może współpracować.

 


Z artykułu dowiesz się:

  1. W jaki sposób sprawdzić, jaki rodzaj okien dachowych VELUX zamontowano na poddaszu?
  2. Które okna są przystosowane do montażu systemu VELUX ACTIVE?
  3. Jakimi dodatkowymi rodzajami okien może zarządzać system VELUX ACTIVE?

okna dachowe VELUX

System VELUX ACTIVE został stworzony z myślą o kontroli pracy wszystkich okien wyposażonych w górne otwieranie. Produkty te muszą być zasilane elektrycznie lub solarnie. Masz w swoim mieszkaniu okna dachowe VELUX? Chcesz dowiedzieć się więcej na temat możliwości sterowania nimi za pomocą systemu VELUX ACTIVE? Przeczytaj zatem dalszą część artykułu.

W jaki sposób sprawdzić, jaki rodzaj okien dachowych VELUX zamontowano na poddaszu?

Aby sprawdzić, jaki rodzaj okna dachowego znajduje się na Twoim poddaszu, musisz znaleźć tabliczkę znamionową. Element ten znajduje się w górnej części okna. Należy szukać jej w wewnętrznej części ramy. Aby ją znaleźć i odczytać znajdujące się na niej informacje, trzeba otworzyć okno. Wówczas poznasz:

  • rozmiar okna — jest to niezwykle istotna informacja, którą powinieneś podać instalatorowi. Wielkość okna to podstawowa cecha, która przydaje się nie tylko przy wymianie okna, ale także podczas doboru dodatkowych akcesoriów;
  • typ okna — jest to najważniejsza informacja, którą powinieneś poznać, zanim zamówisz system VELUX ACTIVE. Typ produktu zawsze określają trzy litery, np. GGL — są to okna wyposażone w górne otwieranie, wykonane z drewna, którymi da się zarządzać za pomocą sterowania elektrycznego.

Wspomniana wyżej tabliczka znamionowa znajduje się na każdym z okien dachowych VELUX, także tych starszych, które instalowane były na Twoim poddaszu już jakiś czas temu. Nie bój się zatem, że nie będziesz mógł odczytać z nich odpowiednich informacji.

Dane, które umieszczono na tabliczce znamionowej są niezbędne do tego, abyś mógł zamówić system VELUX ACTIVE oraz inne dodatkowe akcesoria do okien dachowych VELUX.

okna dachowe VELUX

Które okna są przystosowane do montażu systemu VELUX ACTIVE?

Decydując się na instalację systemu VELUX ACTIVE, warto mieć na uwadze, że współpracuje on ze wszystkimi oknami, które są sterowane solarnie lub elektrycznie. Jeżeli zatem wyposażyłeś swoje poddasze właśnie w takie produkty, możesz mieć pewność, że wspomniany system będzie do nich pasował.

Jeżeli jednak wcześniej wybrałeś okna dachowe VELUX sterowane manualnie, które wyposażono w górne otwieranie, możesz je odpowiednio zmodyfikować. Które rozwiązanie wybrać? Sterowanie solarne czy elektryczne? Sprawdź poniższe wskazówki:

  1. Jeżeli podczas adaptacji lub remontu poddasza zamontowałeś przy oknach dodatkowe okablowanie, wybierz sterowanie elektryczne.
  2. Nie doprowadziłeś wcześniej do wnęki żadnego dodatkowego okablowania? Nic nie szkodzi! W tym wypadku doskonale sprawdzi się montaż silnika do sterowania solarnego. Jeżeli bardziej odpowiada Ci sterowanie elektryczne, na nie także możesz się zdecydować. Będziesz tylko musiał doprowadzić do okna odpowiednie okablowanie. Pamiętaj jednak, że wiąże się to z dodatkowym kosztem, jakim będzie niewielki remont.l
okna dachowe VELUX

Jakimi dodatkowymi rodzajami okien może zarządzać system VELUX ACTIVE?

Jeżeli zależy Ci na tym, aby inteligentny system sterowania klimatem na poddaszu VELUX ACTIVE znalazł się w Twoim domu, pamiętaj, aby zawsze wybierać okna dachowe z górnym otwieraniem. Jeżeli dodatkowo będą od razu sterowane solarnie lub elektrycznie, bez problemu podłączysz je do zainstalowanej w telefonie aplikacji, która jest kompatybilna z systemami iOS oraz Android.

System VELUX ACTIVE to nie tylko możliwość zdalnego otwierania i zamykania okien dachowych. Funkcjonalność stworzonego przez producenta systemu jest znacznie większa. Dzięki specjalnym czujnikom, jakie wbudowano, produkt jest w stanie kontrolować i regulować klimat na poddaszu. VELUX ACTIVE jest w stanie sprawdzić wilgotność, temperaturę, a także stężenie dwutlenku węgla w pomieszczeniach i na tej podstawie podjąć samodzielną decyzję o zamknięciu lub otwarciu okien lub rolet. Tak, dodatkowe akcesoria do okien dachowych VELUX także mogą być zarządzane za pomocą tego systemu. Jest to zatem rozwiązanie, które „myśli za użytkownika”. Nie będziesz zatem musiał zastanawiać się nad tym, czy otworzyć, czy zamknąć okno. Jak zatem widać, dzięki niemu nie tylko będziesz bezpieczny, ale także zyskasz dla siebie i rodziny więcej wolnego czasu. Co więcej, możesz mieć pewność, że nawet jeśli wyjdziesz z domu i zapomnisz zamknąć okna, system VELUX ACTIVE, jeśli wyczuje zagrożenie deszczu, zrobi to za Ciebie. Ty także będziesz mógł to zrobić za pomocą aplikacji zainstalowanej w telefonie.

okna dachowe VELUX

 

Przeczytaj także:

 

Zapoznaj się z bogatą ofertą akcesoriów do okien dachowych na renowa24.pl!!Aneta Wojtczak

Aneta Wojtczak

Absolwentka Politechniki Poznańskiej na kierunku Zarządzanie. Copywritingiem zajmuje się od ponad 10 lat. Od 2018 roku właścicielka firmy Wojtczak Marketing Aneta Wojtczak, która działa głównie w dwóch obszarach: szeroko pojęty copywriting (również SEO) oraz wirtualna asystentka. Tworzenie angażujących i rzetelnych treści to nie tylko jej praca, ale także pasja. Tematyką budowlaną interesuje się od momentu, kiedy kupiła własne mieszkanie. Wiedzę, którą zdobyła w tym zakresie w prosty sposób przekazuje innym. Poza pisaniem uwielbia gotować, szydełkować i podróżować.

Udostępnij
Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2021
Zaufane Opinie IdoSell
4.54 / 5.00 215 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-03-27
Bardzo miła obsługa i szybka realizacja zamówienia.
2023-03-25
Ok
pixel